Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bexsero agyhártyagyulladás...

Bexsero agyhártyagyulladás elleni oltást ki adatta be és miért? Illetve ki az aki nem és miért nem?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 24. 14:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: 3 db, darabja 30ezer körül van.

Mi 5 és 7 hósan adja a doki az első kettőt, a 3-at később.

Az árán kívül a gyors lefolyása is elég rémes. Mire diagnosztizálják, már késő bármit tenni :(

2019. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
Akinek nem ér meg 100 000-et a gyereke élete , az minek vállal gyereket? Inkább nem ennék semmit egy hónapig lekváros kenyéren kívül, de összegyűjteném az oltás árát.
2019. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%

Szent Ember!


Nem járunk közösségbe kb.


Kis településen élünk..


A település és környezetében soha nem volt megbetegedés.


Úgyh, nem nem éreztem veszélyeztetettnek.


Azt hiszem a kérdésre válaszoltam, nem az volt a kérdés,mhogy ez jó-e vagy sem..


Egyébként nagyobb településen, vagy ha a munkahelyünk, vagy a férjemé olyan lenne, hogy mással is dolgozik, akkor beadattam volna.

2019. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%
Mem akartam " felesleges" oltással terhelni
2019. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
17%
A vedoltasok legalisan tizedelik a nepet. Nem adatnek be semmilyen merget.
2019. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

A kérdés majd egy éves, de éppen idetévedtem. Nagyon sok szülő (nem mindegyik!!!) azért nem adatja be a Bexerot, mert drága. Keresik az okokat, hogy miért ne adassák be. Erős hatóanyag, felesleges, kárt okoz a gyerekben, stb, csak kifogás.

Nem leszek finom, de én is azt mondom, akinek nincs 100e Ftja 3 oltásra, (nem is egyszerre kell kiadni ezt az összeget) ami megelőzheti a bajt, ne vállaljon gyereket. Egyelőre nem annyira elterjedt "betegség", na de mivan ha mégis elkapja valahonnan, valakitől? Én nem lennék nyugodt, hogy tehettem volna ellene, de nem tettem azért, mert 30e.ft...

Inkább nem ennék én sem 1 hónapig, de amit tudok megteszek a gyerekemert.

Mondanom sem kell, beadattuk.

2020. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
44%

Te ostoba!!! Ne vállaljon gyereket?

Örülj neki hogy be tudtad adatni.

Albérletben élünk és minden pénz számít hidd el. Nem rakok ebédet a gyerek elé nem? Majd meg mondom neki hogy egy hónapig lekváros kenyeret eszünk mert anyád oltásra gyűjt. 2 gyerekem van szeretném beadatni nekik de sajnos most nincs rá pénzem. Ezért ne szültem volna meg őket?

2020. márc. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem adatok be semmilyen nem kötelező oltást a kislányomnak. Anno a rotavírus elleni oltára beszélt rá az akkori gyerekorvosunk. Nem volt olcsó de beadattuk. Kislányom nagyon beteg lett utánna Rita vírus tünetekkel és másfél évig utánna bélbetegsége volt. Nem kívánom senkinek amiken keresztűlmentünk. Minden oltás élő vírust tartalmaz gyengített változatban. Kérdés a szervezet hogy reagál rá. Lányom rosszul. Úgy már a mostani gyerekorvosunk semelyiket nem ajánlja neki. Egy 6 hónapos kisgyerek heves megyében meghalt az agyhártyagyulladás eeni oltás után előtte semmi baja nem volt és a pici oltás után agyhártyagyulladásbam halt meg. Úgyhogy nekem senki ne mondja hogy nem árthat egyik sem. Mert igaz a betegség súlyosabb és végzetes lehet de maga az oltás után is lehet bármi és senki nem tudatja higy reagál a gyerek szervezete rá. Párom fia egy antibiotikum kúra után halt meg bizonyították a kórházbn higy ritka mellekhatasatól ami nála sajnos pont nála kijött. Soha nem lehet tudni....
2020. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%

Csodás üzenet! Senki ne kapjon semmilyen oltást, sőt, gyógyszert se. Hátha pont ő az az egy a millióból, aki rosszul reagál és meghal tőle. Így biztosan több életet lehetne megmenteni, mint oltással és antibiotikummal 🤦‍♀️


Ez kb olyan, hogy az autóban se kötöm be az övet, mert xy-nak az mentette meg az életét, hogy nem volt bekötve. Az már mindegy, hogy mindenki másét meg az, hogy be volt...

2020. jún. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem tartom magam ostobának, sőt... :) nem turkalok senki tárcájában, tudom milyen lent is sajnos. Mindazonaltal akkor is ez a véleményem. Pláne, hogy ismerek gyereket, aki meghalt fertőző agyhartyagyulladasban.
2020. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!