Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A nem kötelező védőoltásért...

A nem kötelező védőoltásért miért kell fizetni?

Figyelt kérdés
Nálunk, ha beakarok adatni a gyerekemnek egy plusz védőoltást (pl. bárányhimlő ellenit), akkor az orvos elkér érte 2000 Ft-ot. Nem értem, hogy ezért miért kell fizetni? Ez már nem fér bele az egészséges rendelés idejébe? Ezt a pénzt egyáltalán ki kapja? A 3 gyerekem 3 Bexsero oltásáért is ki kellett fizetnem még 18 ezer forintot, számlát sem kaptam.

2019. máj. 7. 13:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem kötelező. Az orvos a betegektől veszi el az idejét az oltás miatt. Mondjuk nálunk soha nem kellett fizetni.
2019. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Mert pl. az oltóanyag pénzbe kerül!
2019. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Ott a válaszod a kérdésesben. Mert nem kötelező. A kötelezők ingyen járnak, az állam fizeti. A nem kötelező az "luxus", ha be akarod adatni, fizess ki, mert nem támogatott. Ez olyan, mint egy gyógyszer. Ha felír az orvos egy gyógyszert, azt se kapod meg ingyen.
2019. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Meg amúgy ja, az oltóanyag nem a hűtőben terem. Fizetni kell a tesztelésért, előállításért, szállításáért, tárolásáért. Ez soha nincs ingyen. Csak a kötelezőnek ezt állambácsi fizeti.
2019. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Az orvosfuggo. Van aki ker, van aki nem ker penzt erte.


A mi orvosunk pl nem kert.

2019. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem az oltás árával van a kérdezőnek baja. Azt megveszi. Az érdekli, miért kell oltásonként 2000 forintot fizetnie az orvosnak azért, hogy beadja.

Azért, mert nem kötelező. 2012ben hozták egy törvényt, aminszwrint az orvos a nem kötelező oltások beadásáért díjat kérhet, ami max 2000 forint lehet.

2019. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Értelmezzétek már a kérdést..

Megveszi az oltóanyagot és a beadásért kér az orvos pénzt!!!!

Nálunk ilyen nincs, rendelési időben adja az orvos ingyen, és szerintem úgy is kellene.

2019. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tanácsadás idejére teszik az oltásokat, egyszer se kért azért pénzt az orvos, hogy beadta csak az oltóanyagot kell vinni.Viszont törvény szerint kérhetne.Orvosa válogatja, hogy él e a lehetőséggel vagy nem.
2019. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ez a lényeg:kérhet.
2019. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Ami amúgy azért szemétség, mert a háziorvos csinál amúgy valamit?

Én 7 éve vagyok a házidokinál de azt se tudom hogy néz ki, még nem láttam.

Mindent az asszisztens csinál..

Terhesség alatt is minden háziorvosi feladatot az asszisztens csinált..Ha meg már valamit csinálni kell azért egyből pénzt kér? :D

2019. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!