Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A nem kötelező védőoltásért...

A nem kötelező védőoltásért miért kell fizetni?

Figyelt kérdés
Nálunk, ha beakarok adatni a gyerekemnek egy plusz védőoltást (pl. bárányhimlő ellenit), akkor az orvos elkér érte 2000 Ft-ot. Nem értem, hogy ezért miért kell fizetni? Ez már nem fér bele az egészséges rendelés idejébe? Ezt a pénzt egyáltalán ki kapja? A 3 gyerekem 3 Bexsero oltásáért is ki kellett fizetnem még 18 ezer forintot, számlát sem kaptam.

2019. máj. 7. 13:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó!


Ne momdd már, hogy az asszisztens vizsgál meg és diagnosztizál, mert az még viccnek is gyenge. Ami még nem orvosi feladat, miért kellene hogy az orvos végezze?

2019. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A mi orvosunk egy fillért nem kért a bárányhimlő elleni oltás beadásáért.
2019. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nem vizsgált..

Épp ez az..

Az összes papírt az asszisztens csinálta, kitöltögette a kiskönyvet aztán ennyi.

Egyszer se vizsgált ott meg senki..

Megkérdeztem egyszer ekg-t nem e tudna a doktor úr csinálni, mert gép van.. Hüledezve néztek rám, hogy áá dehogy, nincs idő.

Mikor mandula gyulladásom volt se vizsgált az orvos meg régen, kaptam táppénzes papírt az asszisztenstől azt szevasz.

2019. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%
Mese habbal.
2019. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%

14es, miért ilyen hihetetlen ez? Az előző dokim nekem is ilyen volt, miatta kerültem kórházba.


Kérdező, én ilyet még nem hallottam hogy oltás beadásért pénz kérjen egy orvos, pedig költözések miatt a harmadik gyerekorvost fogyasztjuk éppen.

2019. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
16%
Azért, mert ha igaz lenn, nem lennel ott már 7 éve. Tehát két lehetőség van: nem igaz, vagy olyan buta vagy hogy azt szavakkal kifejezni nem lehet. Mivel terhességről is írtál, alapból feteteleztem, hogy épeszű felnőtt nő vagy, így inkább azt tartottam valószínűnek, hiyg szeretsz kamuzni
2019. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

De ott voltam 7 évig mert nem volt bejelentett lakcímem Budapesten, és örültem, hogy anélkül felvettek, nem kellett vidékre járnom 150 km-t... Nem hogy még variáljak. Most már van saját lakásunk és így lakcím is, másik háziorvoshoz tartozunk, de hozzá még az elmúlt 1 évben nem volt szükségem menni..

De otthon a vidéki háziorvosnál is bármi bajom volt, asszisztens csinált mindent, és ha beteg voltam is megkérdezte akarok e menni be a dokihoz vagy sem 😂 És csak akkor mentél be az orvoshoz ha ragaszkodtál hozzá. Szóval nekem ez Pesten se volt újdonság..

2019. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tehát ez az orvos döntésére van bízva? Van, akitől kér, van, akitől nem? Ha kér, miért nem ad számlát?

Olyan fura ez, mert pont a mi gyerekorvosunk kampányol a hálapénz ellen, biztat mindenkit a védőoltásokra, mégis levámol....

2019. máj. 8. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!