Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő lehetőséggel...

Bárányhimlő lehetőséggel rendezvényre?

Figyelt kérdés

Kisfiam ovis társán péntek este jöttek ki a pöttyök, így esélyes hogy csüt-péntek összefetrőzhetett bárkit a csoportban.

Jövő szombaton hivatalosak vagyunk egy céges családi szabadtéri rendezvényre, ahol kb 70 gyerek, és vagy 200 felnőtt lesz, köztük kismama is van. Ezek miatt arra gondoltam lemondom a részvételt, férjem szerint a semmin problémázok. Ti elmennétek?



2019. máj. 26. 20:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Kolléganőm kislányának ovijában hetek óta jelen van a bárányhimlő, de engem nem különösebben zaklatott fel, holott mi is találkoztunk egy céges családi programon az ugyancsak ovis kisfiammal együtt. Ennyi erővel sehova ne menjen senki, mert sose lehet tudni ki és hol fertőz...
2019. máj. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

Kérdezd meg a gyerekorvost!

De hadd mondjam el, nagyon gondos vagy hogy gondolsz a kismamákra és gyerekekre akik ott lesznek! Ilyen helyzetben a legtöbb amyuka letojná és menne, nehogymár kihagyja a programot. Szóval elismerésem!

2019. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

Vicces aki azt írja, hogy ő kiborulna ha megtudná hogy esetleg fertöző gyerek volt a közelében.

Akkor az nem megy se boltba, se az utcára soha????

Soha nem tudhatod ki van melletted, ki fogta előtted a bevásárlókosarat, a pénzt, stb.

2019. máj. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Szabadtéri rendezvény, közel 300 emberrel, azért nem olyan könnyen lehet elkapni a bárányhimlőt, főleg nem szabadtéren. Kisfiam egyik óvodás társának volt pár hete, senki nem kapta el pedig aztán egymás mellett lesznek meg játszanak.


Aki azt írta, hogy kiborulna ha megtudná, gondolom az nem jár boltba sem, ott nagyobb esély van elkapni mint egy szabadtéri rendezvényen.

2019. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az első kiütés előtt 2-3 nappal fertőz. Ha most szombaton lesz, akkor kizárt, hogy addigra fertőzzön a gyereked, ha esetleg el is kapta. Így nem mondanám le.
2019. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly estünk át rajta. Az oviban kapta el a kislányom, de mivel nem tudtunk róla a kiütésekig, ezért mentünk mindenhová, csak azért mert az oviban hallottunk a bárányhimlőről nem állt meg az élet. A kiütések megjelenése előtti nap is jàtszott négy gyerekkel ovi után, kettővel egész nap együtt volt, de ebből csak egy lett himlős és az se biztos, hogy tőle kapta el. Szóval ennyi infóval nem hiszem, hogy azt mondaná akár orvos, hogy ne menj vele sehová. Amúgy nem fertőződött le az egész csoport még így se, pedig napi másfél órát voltak udvaron, a többit bent töltötték a csoportszobában. A terhes nő egy buszon, metrón is találkozhat lappangó bárányhimlőssel.
2019. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
20%

Legyen mar nektek mindegy ki mitol borul ki. Az ha nem tudom mas teszta. Nyilvan mas az, ha nem tud rola az ember, de ha tudom, hogy pl lehet a gyerekem fertozhet, nem viszem el egy ilyen rendezvenyre. A hangsuly azon van, hogy ha tudom. Mert nem minden felnott volt baranyhimlos, nem csak kismamakra veszelyes....

Itt arrol van szo, ha tud rola az ember, de nem erdekli, es megy viszi stb...

2019. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a gyerekorvos szerint nyugodtan vihetem, ha nem jön ki rajta addig, az egyik válaszolóhoz hasonlóan ő is azt mondta nem tarthatom 2 hétig karanténban, mi van ha alapon...
2019. máj. 27. 20:16
 19/19 anonim ***** válasza:
Velem sajnos megtörtént, 6 hetes voltam, épp pozitívat teszteltem..fodrász vagyok, az egyik "kedves" vendég hozta a gyerekét hajvágásra. Ott vettem észre az első pöttyöket. Vendégem flegmán annyit mondott úgyis mindenki volt egyszer bárányhimlős..hát én nem voltam sosem! Elkaptam majd el is vesztettem a babát, súlyos fejlődési rendellenességei voltak. A " kedves" anyukát azóta sem láttam, de ha találkozom vele.... ha nem beteg vidd közösségbe nyugodtan. De ha mégis előjönne rajta inkább ne vidd de komolyan :(
2019. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!