Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nem lehet, hogy kicsivel...

Nem lehet, hogy kicsivel konyebb a beszoktatas ha apuka viszi be a bolcsibe? Nem jo opcio az, hogy odaadjuk az ovononek es amikor nem lat elmegyunk? Ha ekell menjek itthonrol igy szoktuk csinalni es akkor nem sir.

Figyelt kérdés
2019. szept. 2. 05:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez a legroszabb amit tehetsz. Hogy szó nélkül eltunsz. Az én fiam már 5eves, de ha csak a boltba mégsem míg ő itthon van az apukájaval, akkor is szólok neki h elmentem a boltba.
2019. szept. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%
Még a 9 hónapos szepázó gyerekemnek is szólok, ha el kell mennem. Pedig ő még nem is igazán érti amit mondok. Egy 3 évessel pláne nem lehet ezt megtenni. Kegyetlenség.
2019. szept. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
76%

Jesszus.... "mikor nem lát elmegyünk"....

Másfél éves, ha a férjemmel együtt visszük jatszóterezni és két játszótér között beugrom a boltba pár dologért ők meg előre mennek, akkor is elmagyarázom neki szépen, hogy anya bemegy a boltba, de siet és a másik játszótéren találkozunk. El tudnám képzelni szegényt,ha nyugisan sétál velünk és egyszercsak eltűnnék a babakocsi mellől... Itthon ha csak a férjem leviszi a szemetet is elmondja neki miért megy ki az ajtón és mindjárt jön vissza. Nem is értem hogy jut ez valaki eszébe.

2019. szept. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg nem gondoltam, hogy van, aki még így otthagyja bárhol a gyerket.

És tényleg nem ítélkezés vagy rosszallás, csak nekem annyira furcsa.


Még engem is frusztrál ha a férjem úgy megy el, hogy nem köszön el.


Szóval így biztosan nem csinálnám, ha valahol ottvkell hagynom, akkor mindig adok puszit, egyértelműen elköszönök, és hagyom, hogy megtegye ő is.

Ma 14 hónapos.

Adott szituban pl tudja már, ha a szüleimnél hagyom. Kísérnek az ajtóhoz, már köszön el tőlünk.

Sőt, volt hogy csak a szotu volt hasonló, mondtam neki, hohy nem én megyek, te is jössz, csak gyorsan meglátogattuk mamáékat, akkor megfordul és anyukáméknak pápá-uik.


Szóval az 1 éves gyerek is érti.


Megszokta, ha elköszönünk, akkor visszajövünk.

2019. szept. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett hogy háborogsz a teljesen jogos válaszokon, értelmesen is írháttál volna, mert a "bölcsi" meg az "óvónő" nem igazán fér össze. De gondolom bölcsi, mert azóta kiderült hogy 1 éves. Amúgy igen, mindegy ki szoktatja, de köszönjetek el szerencsétlentől. Sír, igen, mert felfogja. Îgy fogja megszokni.
2019. szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Igen de te surun ott hagyod a gyereket. En sose hagyom mashol csak nagyon ritkan ha boltba megyek az apjaekra. Ersd nincs nagyszulo a kozelben. Tehat az en fiam nem erti meg ha elmegyek es en nem viszem magammal vagy az apjaek mennek el. O ordit nagyon..

nem furcsa csak nem akarjuk, hogy vigasztalhatatlanul orditson a gyermek mert elmegyunk tole.. persze h rosszul esik neki, hogy ott hagyjuk. Egyebkent en max 1 orat voltam boltba de 99%ba vele vagyok. Az apja a testverevel meg ha elmennek persze hogy bantja a kicsit, ha nem latja h elmennek elterelem a figyelmet semmi baja. Nem ellene tesszuk ezt hanem hogy ne bantsuk meg

2019. szept. 2. 07:11
 7/34 A kérdező kommentje:
Ovonot irtam, kulfoldon elek nem tudom ti hogy mondjatok.
2019. szept. 2. 07:12
 8/34 anonim ***** válasza:
51%
Nem bántásból írták, hogy a legrosszabb, amit tehetsz, hogy sunyiban lépsz le. Sír, na és? Meg kell tanulnia, hogy anyának el kell mennie. Hidd el, csak az első pár alkalom lesz ilyen. Aztán lenyugszik. A 7 hóstól és a 6 évestől is elköszönök. Minsig elmondtam a nagynak is, hogy mikor jövök, pl ebédre itt vagyok, uzsira itt vagyok. Néha még manapság is pityereg, ha elmegyek, de tudja, hogy nem örökre.
2019. szept. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el más gyereke is úgy érti meg hogy anya elmegy hogy mindig mondják neki. Én is leírtam, hogy a 9 hónapos nem érti. Persze hogy nem, de szép lassan osszekapcsolja majd a kis fejében. Hogy mondjuk ha azt hallja "anya siet vissza", akkor az azt jelenti hogy elmegyek de előbb utóbb újra megjelenek.


Amúgy pedig ha sunyiban lelépsz is sírás lesz a vége, csak épp később, amikor rájön, hogy már nem vagy ott.

2019. szept. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Volt olyan is. De pl ha az apja kiviszi akkor eszre sem veszi h elmentem, mivel maskor is szoktak kimenni vagy felmennek a jatekszobaba stb. Nem tudom de mikor jottem visszs nem is erdekeltem jatszott ugyanugy kint.

Ugyanigyvan ha furdeni megyek elosonok volt h keresett aztan lejottem hozza de ha lefoglaljak a fiuk akkor eszre sem veszi, hogy nem vagyok ott ha elkoszonok es latja h megyek fel biztosan ott orditana a lepcsonel vegig

2019. szept. 2. 07:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!