Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi, ha jön a tesó?

Bölcsi, ha jön a tesó?

Figyelt kérdés

A kislányom másfél éves, szeptemberben terveztük bölcsődébe adni (akkor 2 lesz). Én szerettem volna utána újra munkába állni. De újra terhes lettem.


A férjemmel megbeszéltük, hogy mivel igen fiatal a terhesség még és most van a bölcsis beiratkozás, ezért mindenképpen beiratjuk, hogy legyen helyünk, ha pedig megszületik a testvére (szeptemberben), akkor itthon tartjuk.


Na igen ám, de tegnap volt a bölcsibe nyílt nap! Bevittük a lányunkat és kivirágzott. Ment, játszott, érdeklődött, nem lehetett lelőni. Az összes bölcsisnéni megjegyezte rögtön a nevét, mert láthatóan nem úgy viselkedett, mint a többi gyerek.

Régóta látom rajta, hogy kevés vagyok neki. Hiába játszunk, játszóterezünk, sétálunk együtt, ő sokszor sír, hogy unatkozik.


A férjem szerint mindenképpen be kellene adnunk bölcsibe, annak ellenére, hogy itthon leszek a testvérével. Teljesen bizonytalan vagyok. Imádom őt, nem akarom, hogy úgy érezze, hogy lepasszolom, viszont láttam én is hogyan viselkedett a többi gyerek között. Imádta az egészet!


A másik dolog, amit nem tudok, hogy ha visszük, akkor mikor vigyük. A szeptember kilőve, mert akkor jön a tesó. A férjem szerint előbb kellene már vigyük, mert mire jönne a kistestvére, már beszokna és túllenne egy-két betegségen is. A másik ok pedig az, hogy külföldön élünk, nem lenne segítségem a beszoktatás alatt, ha már a tesó megszületése után kezdenénk a bölcsit. Nem tudnám hová tenni a kistesót addig.


Vagy maradjon majd itthon velünk? A tesó ad majd annyi új ingert, hogy ne unatkozzon?


Szeretnék jót tenni a gyerekemnek, de vajon mivel tennék jobbat a bölcsivel vagy azzal, hogy itthon tartom?


2020. febr. 1. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Beveszik egyáltalán úgy, hogy otthon vagy?
2020. febr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen. Németországban élünk, itt nem probléma. Beszéltem az óvodavezetővel, azt mondta várólistára kerülünk és ha helyiek vagyunk(azok vagyunk), akkor nagy esélyünk van.

Dolgozom egyébként, heti 10 órát.

2020. febr. 1. 10:00
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem vinném bölcsibe,ha otthon vagyok a tesóval....
2020. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Én vinném, a gyereknek szocializálódni kell.
2020. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Én azt csinálnam, ami neki jó, ha azt látom, hogy a bölcsiben akar lenni, akkor vinném, ha nem akar, akkor nem vinném.
2020. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem adtam egyiket sem bölcsibe, hiszen itthon vagyok a tesókkal.
2020. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Az nem jelent semmit hogy jól érezte magát. Te is ott voltál vele. Az én fiam is születése óta imádta a társaságot, bölcsibe szoktatáskor rám se nézett, ment játszani. De egy hét után már sírt, végül egy hónap után ki is kellett venni, és inkább még nem dolgoztam, teljesen megvàltozott a viselkedése is. Rájött hogy az nem játszóház anyával. Megpróbálhatjátok, de a betegségek miatt lehet hogy jobb lenne jövő tavasztól. Vagy most tavasztól fél napra, és a betegesebb idôszakokban, meg a tesó születése körül otthon tartani.
2020. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Nemetorszagban elunk. 22 honaposan lett bolcsis. Eredetileg 3,5 evesen kezdte volna az ovit a tervek szerint. En mar 5 honapos kora ota dolgoztam heti 16 oraban otthonrol, ami nehez volt, de birtam volna, ha 1,5 eves koraban nem kezdte volna el igenyelni a gyerektarsasagot. Hiaba vittem jatszoterre, programokra, pont ugyanezt ereztem, hogy keves vagyok neki, ezert 20 honapos koraban beirattam delutan 2-ig. Ugy gondolom, nagyon jo dontes volt. Nalunk ugyan nem jott meg a teso, de igy tobb munkat is tudtam vallalni, es o is imadta, mindketten fel tudtunk igy toltodni, egyetlen konnycsepp nelkul szokott be, es mindig o volt az utolso kb., mert spsemakart eljonni, rovid volt neki, hogy 2-kor el kellett jonnie a felnapos csoport miatt. Mostmar 4 eves lesz, es vegre kaptunk egesznapos helyet az oviban, alig varja, hogy ott lehessen tovabb, pedig valaszkeszen neveljuk, pozitiv fegyelmezes modszereivel, nagyon szeret minket, de nagyon nyitott, baratkozo gyerek, szeret sok masik gyerek kozott lenni.


En vinnem beszoktatni kb. barmikor, amikor van ra lehetoseg. Ha korai, az ott ki fog jo esellyel derulni, a gondozok is meg te is mondhatod, hogy megsem, inkabb vartok meg, ha tenyleg korai. En megprobalnam azok alapjan, amiket leirtal. A kicsi mellett kulonosen jobb lehet neki a bolcsi, az itteni bolcsikben altalaban max. 10 fo van ket gondozoval+egy nem mindig jelenlevo gyakornokkal, es a gyerekek kozul sincs mindig mindenki bent, vagy fel sem toltik mindig a csoportokat. Ha otthonmarad, es mar igyis nagyon igenyelne a sok figyelmet, ingert, a kicsi mellett ebbol kevesebb jutna neki.


En azon vacillaltam sokat, hogy legyen-e o, illetve az azota megszuletett teso egesznapos, vagy legyenek csak a 2-ig tarto csoportban. Vegul az egesznapos mellett dontottunk, mert a nagy nagyon szeretnel. A kicsinel 1,5 evesen tervezzuk a kezdest, de meglatjuk meg addig, hogy o milyen lesz, mit fog igenyelni.

2020. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenképpen beadjuk a jelentkezést, hiszen még csak 6 hetes terhes vagyok. Beszélek a vezetővel, biztos több gyereket látott már, mint én és remélem ő is tud valami hasznos tanácsot adni. Akkor meg ha ott tartunk, hogy felvették, majd meglátjuk. Van még időnk szerencsére. Ezek a kis minik pedig úgyis hónapról-hónapra változnak, majd az aktuális helyzetnek megfelelően döntünk!


Köszönöm a válaszaitokat! Mindenkinek ment a zöld! 🙂

2020. febr. 1. 20:40
 10/10 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján a lányod, olyan, mint a fiam. Ő is imád bölcsibe járni. Könnyen ment a beszoktatás is, nagyon élvezi a gyerektársaságot. Első gyerek, nincs még testvére. Az ilyen habitusú gyerekeknek szerintem csak jót tesz a bölcsi :)


Ha lehetőségetek van kezdjétek el szeptember előtt! Nálunk 2 hét volt a beszoktatás, így én elkezdeném valamikor a nyáron a helyedben.

2020. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!