Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A ti bölcsitekben kiszívják a...

A ti bölcsitekben kiszívják a gyerek orrát, ha taknyos?

Figyelt kérdés
2020. febr. 7. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem sehol sem. Ha már napközben szívni kell, akkor szólnak, hogy taknyos és tartsuk otthon. Ez állami bölcsi. A nagyfiam járt magánbölcsibe is, ott mondták, hogy van orrszívó, de kizárólag vizes, színtelen orrfolyással mehet oda is.
2020. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Olyan gyereket, akinek az orrát szívni kell nem viszünk közösségbe. Amúgy meg rendkívül higiénikus lenne, nem gondolod?
2020. febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én nem is vinném/illetve az ovisomat nem id viszem. De most olvastam az egyik csoportban, hogy Novák Hunor szerint orrfolyással simán lehet vinni. És sokan reagáltak rá, hogy bölcsibe is viszik takonnyal, mert azzal nem lehet folyton otthon tartani. Viszont egy bölcsis gyerek biztos nem fújja ki alaposan az orrát.
2020. febr. 7. 18:16
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sokan hozzák taknyosan a gyereküket bölcsibe. Van olyan kisgyerek, akinek egész évben folyik az orra 😅 Mi szoktuk megtörölni a gyerekek orrát, amikor látjuk, hogy folyik, csak akkor szoktunk szólni a szülőnek, hogy orvoshoz kellene vinni a gyereket, ha zöldes sárgás az orrváladék, egyébként nincs belőle gond.
2020. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

Novák Hunort szerintem hagyjuk.

Szerinte nem gond,hogy kohog és taknyos a gyerek és úgy megy közösségbe. Amíg nincs rossz közérzet , addig a lázat sem kell csillapítani.

Kipróbáltam.

Ezt is hagyjuk.

Amugy ez nagy hiba,hogy az a gyerek akinek a orrát szívni kell, az közösségben van.

Általánosságban mondom,hogy legtöbbször annak a gyereke van így oviban,aki otthon van amúgy a kisebb gyerekével. Ez nálam a röhej kategória.

Azt valahol megértem,hogy aki dolgozik viszi addig amíg nem lázas.

Viszont ez még azért butaság,mert elobb-utobb úgyis otthon kell maradni a gyerekkel és nem fog tudni dolgozni.

Mondom ezt egy 3 éves ovis gyerek mellett, persze dolgozom is.

2020. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

Èn Németországban élek, és itt bizony folyó orr vagy normál köhögés nem jelenti azt, hogy nem mehet közösségbe a gyerek.

Söt ugye ahhoz, hogy késöbb a gyerek immunrendszere immunitás nyújtson a betegségek elle, elöször találkozni kell velük. Ès egy kisgyerek könnyeben átmegy a betegségeken mint egy felnött.


Közösségbe akkor nem mehet, ha olyan fertözö betegsége van ami nagyobb bajt okozhat(orr folyásnál nem lesza ygereknek baja). Pl skarlát, báanyhimlö.

vagy ha a gyerek nem tud a közösségben résztvenni betegsége miatt. pl nagyon nyomott(ehhez nem kell láz legyen), lázas, hány, folyamatos hasmenése van(nem egyszer elmegy a wc-re), nagyon köhög, vagy akármi más ami miatt rosszul érzi magát.

Még a doki is kiröhög ha orrfolyós gyerekkel otthon akarsz maradni, meg is kérdezi, hogy egész évben otthon van anyuka?


Itt egyébként a porszívos orrszívot nem ismerik, és a gyerekek túl élik nélküle is. Az ovikba meg bölcsikbe ilyet tuti nem tartanának.


Mo-n két ok miatt terjedt el, hogy a gyerek minél többet maradjon otthon, ha már lüttyög az orra nem mehet közösségbe. AZ egyik, hogy kevés az ovodai pedagogus, és lusták minden alkalommal szolni a gyereknek, vagy kifújni az orrát. Minél kevesebb a gyerek annál jobb az óvonönek, a fizuja meg ugyan annyi.

Ès az anyukának is egy bonusz otthon maradás, ha a gyerek beteg. Ès azok az anyukák akik 8 órát dolgoznak heti 5 napban, ott azért nem rossz, ha van 3-4 hét plussz szabi egy évben. Persze minden anyuka ezt nagy szemekkle és sajnálkozva mondja, pedig totál örül, hogy végre össze tud pakolni, végre nem kell reggel korán kellni, végre van ideje fözni valami normálisat(na csak a beteg gyerek kedvére)...

2020. febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
6os a magadfajták miatt beteg most a 3 éves fiam és a 10 hetes babám. Vigyètek csak be a taknyos gyereket és tojjátok le a többi gyereket a felvilágosult Franciaországban.
2020. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, elméleti kérdés: ahol a gyerek bölcsis, anyuka most kezdett dolgozni, próbaidőn van, apukának olyan a munkája, hogy nem tud egyhuzamban egy hetet otthon maradni, nincs más segítség, és a gyereknek folyik az orra, de nem lázas, jó a közérzete, ott szerinted mi történjen?
2020. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
#6-os: úgy érted ,hogy egy kohogos,taknyos gyerekkel csupa móka és kacagás otthon maradni,mert reggel nem kell kelni?!
2020. febr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
8as, oldja meg! Kérje a nagyszülők segítségét, vagy fizetetett segítséget. Egyébként ő miatta valaki más is pontosan ebbe a helyzetbe kerül, mert megfertőzik a másik gyerekét. De gondolom ez már nem számít. Csak én én én én.
2020. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!