Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A ti bölcsitekben kiszívják a...

A ti bölcsitekben kiszívják a gyerek orrát, ha taknyos?

Figyelt kérdés
2020. febr. 7. 17:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet, hogy aznap még nem lázas, de másnap mar igen. Nem vétlelenül folyik a taknya. Legalábbis az én gyerekeimnek akkor folyik, ha betegek.
2020. febr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön valóban lazacban kezelik a betegségeket.

Hollandiaban élek, itt megfázással, köhögéssel még az orvos se fogad. Külön gyerekorvos nincs, vsak specialitásként, tehát a gyereket is első körben a sima felnőtt háziorvoshoz kell vinni. De laztalan, csak megfázott, szárazon köhögő, vagy szintelen orr/torok váladékos gyereket, felnőttet nem fogadnak. Ez elsőre nagyon durvának tűnik, de aztán rájön az ember, hogy igazuk van. A náthára, meghűlésre nem kell gyógyszer. Köhögésre az orvos is ugyanazt szert írja fel, ha valahogy bekonyorgi hozza magát az ember, amit amúgy recept nélkül bármelyik drogériában is meg lehet venni.

2020. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
8-as vagyok. És mi van akkor, ha NEM tudja megoldani? Ha nincs nagyszülő? Ha azért bölcsis a gyerek, mert muszáj visszamenni dolgozni, mert a megélhetés forog kockán, és nem tudják megfizetni a segítséget? És nem engedheti meg magának se az anyuka próbaidőn, se apuka, hogy elveszítse a munkáját? És a gyereknek az orra csak folyik és folyik, hetekig mondjuk, más tünet nélkül?
2020. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13!


Ha vizes orrfolyás, semmi nincs, viheti a gyereket. Nekem meg a gyerekemnek pl hidegallergiank van, mindketten köhögünk szeptembertől májusig és vizes orrfolyasunk van. Semmi bajunk nincs orvosilag, több kivizsgáláson is átestünk, egyszerűen nem -bírjuk a hűvösebb időt. Ettől még a gyerekem járt bölcsibe, oviba. Amikor a köhögése váladékkal járt, az orrfolyása pedig szines volt, akkor nem ment. A bolcsinek, ovinak nem a beteg gyerekek fogadása és ápolása a feladata. Azt a szülőnek kell megoldania. Ha ő maga nem maradhat otthon, akkor nagyszülő, barát, ismerős, szomszédasszony, bébiszitter. Lehetőség van, meg kell tudni oldani.

2020. febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy szívják, törölgetik. Annyit kértem, hogy kérjék meg a fiamat, hogy "fújd" mert akkor valamennyire fújja is, magától még nem fújja.


Szerintem állami bölcsiben sehol nem szívják ki a gyerek orrát. Erre nincs kapacitásuk. Maximum magánban tudom elképzelni.


A mi bölcsinkben kifezetten mondták, hogy vizes! orrfolyással nem kell otthon tartani a gyereket, ha egyébként jó a közérzete, nincs láza, hőemelkedése.


Ha csak a vizes orrfolyás miatt itthon tartanám egész télen itthon lehetne.

2020. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló

Lehet, hogy a gyerekek többsége orrszívó nélkül is túléli, de az enyémnek sajnos hajszálon múlt, hogy a lecsorgó és pangó orrváladék okozta hörghurutba nem fulladt meg.

2020. febr. 10. 16:09
 17/19 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni, de aki ennyit nem tud megoldani a gyerekekert, annak minek gyerek?

Mindig meg lehet magyarazni, hogy o miert nem tud otthon mar adni, csak az ilyen nem gondol bele, hogy hany masik csaladod hoz ugyanilyen helyzetbe!!!

2020. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A mi bölcsinkben még az apukát is, de nem az orrát!
2020. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Dehogy szívják. Törlik. Ha törlik változó.

Színtelen - mehet

Zöldes sárgás - otthon tartani

2020. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!