Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy megy/ment a beszoktatás?

Hogy megy/ment a beszoktatás?

Figyelt kérdés

A héten kezdte a bölcsit kislányom. 2 éves lesz jövőhéten.

Eddig két napot volt 1-1 órát.

Első alkalommal végig sírt.

Másodszorra meg fél órát, de utána megnyugodott. Borzalmas volt hallgatni, majdnem bementem.

Nem kötelező neki, mert itthon vagyok, de pár órára jó lenne ha már társaságban lenne, mert úgy látom igényli.

De ha ilyen rossz neki akkor inkább nem adom be.


2020. okt. 8. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát...nálunk ennél jobban ment, mármint nem sírt ilyen hosszú ideig. De mivel állandóan azt mondogatta, hogy utál ott lenni és nem akar menni, ezért kivettem. 1 évvel később az ovival már nem volt gond. Ő nem volt erre 2 évesen kész.
2020. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Ez neked szól


Nslunk most nincs beszoktatás a covid miatt

Gondozónők azt mondják flottul megy, jobban, mint előtte.


Amúgy a gyerekek többsége alig 5-10 percet sír az első pár nap..

De a hosszas búcsúzkodás.. meg drámázás után hosszabb.


Nyilván kivételek vannak

2020. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nincs hosszú búcsúzás. És nem tudja hogy en hallom hogy sir.

Akkor is nekem szól? Amúgy kérdezem, akar e menni bölcsibe, azt mondja igen, meg nem fog sírni. Aztán mégis

2020. okt. 8. 08:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly volt bölcsis a lányom, a mi bölcsinkben alapból két hét a beszoktatás. Igazából a bölcsis nénik miatt tartott nekünk egy hétig, ha a lányomon múlik, már a harmadik napon ott aludhatott volna, de állandóan kihozták az altatási idő előtt, nem is értettem, végül én erősködtem, hogy maradjon bent.


Rajta már két éves kora előtt látszódott, hogy nagyon szereti a gyerekeket, és nem volt egy nagyon ragaszkodó típus sem, úgyhogy már az első naptól kezdve élvezte az ottlétet, akkor még mellette voltam én is, második nap kiültem az étkezőbe, harmadik nap már csak délre mentem. Nagyon jól érezte magát, a beszéde végre megindult, folyton menni akart, még hétvégén is.


Viszont nem mindegyik gyerek reagál így, volt olyan, akinél egy hónapig tartott a beszoktatás, olyan is, aki feladta, vagy akinek hetekig sírt reggelente a gyereke. Ez jórészt a szülőn is múlik, hogyan alakul. Ha te nem tudod elengedni, akkor nehéz lesz a beszoktatás, mert ő is érzi rajtad ilyenkor, hogy valami nem oké. Kétlem, hogy olyan rossz lenne ott neki amúgy, az ilyen műsorok általában az anyáknak szólnak. Sokszor volt nálunk is 5-10 perces előadás, ahogy elment a szülő, már semmi baja nem volt a gyereknek. Én nem adnám még fel a dolgot cirka 2 napnyi tapasztalat után.

2020. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

En is azert vittem mert állandóan játszótérre akar menni, ugye lesz ott másik gyerek? Meg ha elmentunk ovi, bölcsi mellett, mindig mondta, anya oda bemegyek.

Ezért nem számítottam erre a sírásra ☹️

2020. okt. 8. 08:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"Amúgy kérdezem, akar e menni bölcsibe, azt mondja igen, meg nem fog sírni. Aztán mégis" <- pár hete láttam egy középsős ovist, aki sejtheted, hogy már rég beszokott, mégis sírt az anyja után reggel, alig tudta az óvónő bevinni az oviba, utána bent már semmi baja nem volt. Ebben semmi extra nincs, idősebbeknél is előfordul, ha kiveszed a lányod és majd csak oviba megy, akkor is lehet erre számítani.
2020. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Még ennyit tudnék tanácsolni, hogy két hetet próbáljatok végigvinni. Lehet, hogy addigra megtetszik neki a bölcsi. Vannak gyerekek, akik inkább az elején akadnak ki, de aztán sikerül beszokniuk, és vannak olyanok, akiknek tök jól megy az elején, majd két hónap múlva lesz nehéz velük, mikor rájönnek, hogy ez már örökké így lesz.


Viszont ha nagyon nem megy, akkor még mindig kiveheted, és esetleg tavasszal érdemes lehet egy családi napközit megpróbálni, vagy a bölcsi időszakos felügyeleti szolgáltatását, ha van ilyen (nálunk volt).


Mi az ovival voltunk most hasonlóan, pedig tényleg könnyű volt a bölcsi. Az oviban van úszás, de a lányom félt a víztől, nem szerette, ha a szemébe megy. Aggódtam, hogy mi lesz így, az első néhány reggel látszódott, hogy nem nagyon akar menni emiatt, pedig alapból tetszett neki a közösség. Most egy hónap után megint oda jutottunk, hogy hétvégén, este, meg még betegen is menni akar, a vizet már saját maga folyatja a szemére. Szóval tényleg érdemes ráhagyni egy kis időt, mert néhány nap is sokat jelent, ha pedig nagyon nem megy, a bölcsi még nem kötelező, van lehetőség otthon lenni vele még egy jó ideig.

2020. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!