Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Önzőség, ha emiatt adnám...

Önzőség, ha emiatt adnám bölcsibe?

Figyelt kérdés

A lányom márciusban lesz két éves. Elkezdtem kérdezgetni a bölcsiket és úgy néz ki, hogy január közepétől mehetne is.

Azért adnám be, mert hiányzik a felnőtt társaság. Hiányzik a munka, hiányoznak a kollégák, az, hogy bejárok a melóhelyre. A munka közben mindig nagyon jó volt a hangulat... Ne értsetek félre, imádom a gyerekem, rengeteget játszunk, néha jobban belelkesedek a Regiojáték boltjában egy-egy új játékért, mint a gyerek. Minden este olvasok neki mesét, eljárunk a nagyszülőkhöz, kirándulni is majdnem minden hónapban stb. De egyszerűen úgy érzem, hogy kezdek kicsit besokallni.


A munkahely toleráns, kis családi cég, a főnöknőm és a nagyfőnök is imád, jó szájízzel váltunk el, a mai napig beszélek velük.


Párom szerint kibírhatnám még azt a két hónapot, de a bölcsiben azt mondták, hogy ha most nem megy, akkor talán bejut májusban de az se biztos. Anyukám így is rengeteget segít, ő vinné reggelente a picit, nem kérhetem még tőle, hogy vigyázzon rá hónapokig. A magánbölcsik fullon vagy fél napot vállalnak.


Kicsit önzőnek gondolom magam emiatt, hisz bevállaltam a gyereket...


28/L


2020. okt. 21. 19:36
1 2 3
 1/22 Derjaderja ***** válasza:
82%
Hú, erre fogsz kapni kommenteket. Szerintem semmi gáz nincs vele. Minden más országban mar bölcsisek az ilyen korú gyerekek. Ráadásul ha nagyon nem jó neki, max visszakozol.
2020. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Én is kb. ekkorra értem el oda, hogy mennék már. Szerintem nem önzőség, ha most van lehetőség, az a pár hónap már nem számít. Az elején úgyis lehet számítani gyakori betegségre, pont tavaszra rendesen be tudtok szokni.
2020. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Sztem ez már az a kor, amikor részmunkaidőt simán be lehet vállalni, ne érezd magad rosszul emiatt.


Van olyan, aki már fél év után rohanna vissza, az pl egész más eset.

2020. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szerettem volna kiélvezni a babázást mivel nem tervezünk kistesót, azért csak most mennék vissza. De a válaszok alapján megnyugodtam. :)
2020. okt. 21. 19:57
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Nincs ezzel semmi baj, a fiam is 2 évesen ment, nem akartam 28.000 ft alamizsnát kapni GYES címszóval. És hazudnék ha azt mondanám, hogy nem hiányzott akkor már nekem is a fenőtt társaság, a kollégák, a munka. Az a 2 hónap januártól márciusig már igazán nem oszt, ha egyszer most van lehetőség, később meg nem biztos.
2020. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy nyigodt kiegyensúlyozott anyuka jobb, mint egy frusztrált..


Ha úgyétzed a gyereknek is javára válik, akkor hajtá / van olyan gyerek, aki nem bírja/

2020. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Én is úgy gondolom a gyerkőcnek az a jó, ha a szülei kiegyensúlyozottak. Ha úgy érzed jó lenne kiszakadni az otthoni napi rutinból,mert a változás feltöltene, akkor az rá is inkább pozitív mint negatív hatással lesz.
2020. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Engem is anyukám ennyi idősem már bölcsibe vett, mert ő is visszament dolgozni. Szerintem nem önzőség, annak köszönhetem azt hogy jó életünk van hogy ő akkor így döntött. Attól még hogy bölcsibe jár a gyermeked lehetsz remek anyuka.
2020. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%
Biztosan nem adnám be, amíg tart a vírushelyzet.
2020. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez normalis ... nem önzőség azért mert valaki gyereket szül nem kell lemondania önmagáról így is annyi mindent be kell áldozni szerintem az sem gáz ha valaki csak fél évet vagy egy évet marad otthon mindenki más én nem fogok max egy évet otthon lenni mert tudom hogy megbolondulnek
2020. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!