Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jelen helyzetben ti viszitek...

Jelen helyzetben ti viszitek bölcsibe a gyereket?

Figyelt kérdés
Őszintén, meg tudnám oldani, hogy itthon tartsam, de a fejlesztő pedagógusai szerint vinni kéne továbbra is, mert jót tesz neki, és a hosszabb kihagyás után sokkal nehezebb lesz neki újra menni. Ti vinnétek? Nagyszülők már beoltva, mi a férjemmel még nyilván nem...
2021. márc. 16. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Az nem opció, hogy mondjuk heti egyszer vagy kétszer?
2021. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Hát ez a brit mutáns elvileg a gyerekeket is megviseli,így ha olyan helyen élnék ahol magasabb a fertőzöttség, akkor szerintem én nem venném.
2021. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
Venném= vinném
2021. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem vinném.
2021. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Hasonló helyzetben vagyunk mi is. Dolgozunk mind ketten, de ha minden kötél szakad, a férjem itthonról is tudna dolgozni, persze egy két éves mellett nem lenne egyszerű. A mi fiúnkat is fejlesztik, mert nagyjából fél évvel el van maradva a társaitól. Nálunk is dillemma volt emiatt. Úgy döntöttünk, amíg nincs baj, addig visszük. A 12-ből 5-en járnak, és teszteltek mindenkit. Nem volt senki pozitív.
2021. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Viszem, elsején kezdte, beszoktatáson túl vagyunk, viszem.

Nekem menni kell dolgozni neki meg kell a szocializáció.

Ez a dolog ami folyik a világban nem pár hétig lesz, hanem évekig.

Most akkor évekig ne vigyem? Viszem amíg még lehet....

2021. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Nekem az ovisom szorult fejlesztésre. A tavalyi tavaszi lezáráskor én nem vittem. 2 hónapot itthon volt velem az ovis meg a bölcsis. Próbáltam imitálni az ovis napirendet, minden délelőtt tartottam nekik valami foglalkozást. Színeztünk, vágtunk, gyurmáztunk, ragasztottunk, festettünk, foglalkoztató füzetekből oldottunk meg feladatokat. Délután meg elvittem őket sétálni, biciklizni, patakparton ugráltunk, fára másztak, labdáztunk. Itthon az ajtófélfára szereltünk hintát, az erkélyre csináltunk egy kis homokozót.

Nekünk nagyon jól sikerült ez az időszak. Mind a két gyerek rengeteget fejlődött. Egy kicsit lelassítottuk az életet, sehová nem kellett időre menni, és ez hatalmas nyomást vett le rólunk. A gyerekek tempójában tettük a dolgunkat. Nekem is sikerült kicsit lassítanom, sokkal türelmesebb lettem a gyerekekkel.

Ebben a tanévben viszont rendesen járnak oviba a gyerekek. Itt nálunk (Ausztria vidék) egyszerre 1-2 igazolt fertőzött van a településen, az óvodából eddig nem jeleztek, hogy lenne igazolt covidos, és a pedagógusok azt javasolták, hogy vigyem a gyerekeket. A gyerekek szeretik az ovit. Összességében nincs okom itthon tartani őket.

Kérdező, Neked kell értékelned a helyzetet. Mennyire tudod otthon lefoglalni a gyereket, tudod-e vele otthon is csinálni a fejlesztő gyakorlatokat, játékokat. Van-e türelmed minden nap egész nap szórakoztatni a gyereket. És persze neked kell mérlegelned a veszélyeket is.

A rendszertelen oviba járást semmiképp sem javasolnám. A problémás gyerkőcöknek különösen fontos a napi rutin.

2021. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Nem vinném. Ma már minden gyerek fejlesztésre szorul, nem kell ennek feltétlen bedőlni. Bölcsis korban úgysem túl hatékonyak ezek a korai fejlesztések, jártunk rá eleget. Otthoni tsmt vált be nekünk, próbáljátok ki azt. Szocializáció óvodás kortól fontos, a bölcsis gyerekek csak elviselik egymást, jobb nekik otthon, ha megoldható.
2021. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Hát akkor te még nem találkoztál az én gyerekemmel vagy ahhoz hasonlóval, 2 éves, de csak társaságban érzi jól magát. Pár hete mióta bölcsis ki van virulva, alig akar hazajönni, hétvégén is csak azt emlegeti, menne, itthon halálra unta magát velem, hiába foglalkozok vele, ő emberek között szeret lenni, képes volt az utcán egy idegen gyerek után üvölteni, hogy vele akart menni. Nem minden 2 éves olyan hogy az anyja fenekébe bújva érzi csak jól magát
2021. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

9-es, az enyém sem az anyja fenekébe bújva érezte jól magát 2 évesen, csak úgy viselkedett, mint minden normális gyerek ebben az életkorban, nem nagyon játszott más gyerekkel, mivel a 2 éves nem tud. Persze ha dolgoznak a szülők kell a bölcsi, az egy gyermekmegőrző, semmi több, nem a bölcsis gyereknek kell, hanem a szülőknek, hogy pénzt tudjanak keresni és legyen mit enni.

Remélem legalább dolgozol, ha már a legdurvább covid hullám idején rakod be a bölcsibe szegényt.

2021. márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!