Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a bölcsi ördögtől való?

Figyelt kérdés
Pedig sok esetben még jót is tesz a gyerekeknek.
2021. aug. 14. 15:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%

Én jártam bölcsibe és imádtam! Beszélhettem másokkal, hallgathattam másokat. Voltak tök menő játékok, ezekre tisztán emlékszem! Megtanítottak egyszerűbb társasokra is, így úgy mentem már oviba, hogy tudtam ezeket (én voltam a legmenőbb kölyök😎😂).

Lehetett sok gyerekkel játszani, kaptunk gyümölcsöt, joghurtot, főzeléket meg minden jót.

Első nap el sem akartam jönni!

Kimentünk homokozni, nyáron volt szökökút is!


Oviba is úgy mentem, hogy az egy nagyobbaknak való bölcsi és kész. És mennyire utáltam a sok rinyáló kölyköt! Szinte mindegyik az anyja után sírt! De az ovis nénik, bácsik legalább jobban kedveltek olyankor, mert nem bömböltem😅


Szóval nekem nagyon tetszett! Meg emlékeim szerint a többi gyereknek is. Volt egy barátosném akivel még bölcsiben lettünk jóban. Na, vele azóta is tartjuk a kapcsolatot, elmegyünk csavarogni, inni stb


27/L

2021. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
16%

A látványos fejlődés otthon is bekövetkezik, nem kell ahhoz "csordaszellem". Ebben a korban villámgyorsan fejlődnek, jobb, ha a szülők nem maradnak le a gyerek első szavaról, első lépéseiről. 😊


Na meg ne vegyük egy kalap alá a csóró állami bölcsiket a magánbölcsődével vagy csanával. Államiban nem egy helyen olyan siralmas állapotok vannak, hogy már játékot is a szülők visznek be, mert az sincs. Meg 16 gyerek egy max 12 férőhelyes csoportszobában. Aztán a gyerek sírhat, ha még kér enni, vagy peluscserét kér, akkor is ki kell várni a sorát. Szóval a bölcsi sok helyen nem a csodatévő meseország, ne felejtsük el.

2021. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Első szó meg első lépés? 2 évesen a többség már rég túl van rajta. Ha a beszéd nem indul akkor meg pont hogy közösséget (bölcsi) javasolnak. De amúgy én se azt mondtam hogy csodatévő meseország. De nem is a pokol, hogy köpködni kéne azt aki valamilyen okból beadja a gyerekét
2021. szept. 24. 20:20
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem köpködtem senkit, csak leírtam mit tapasztaltam az állami bölcsiben és csanában. Fényév távolság van a 2 között.
2021. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Nem is rád értettem a köpködést hanem úgy álltalában. Mikor ilyeneket mondanak/írnak hogy minek xynak gyerek ha bölcsibe adja meg hasonlók
2021. szept. 24. 21:29
 26/30 anonim ***** válasza:
78%

Leírom az én tapasztalataimat államiban, Budapest egyik fejlett, belvárosi kerületében. (Mert nekem tényleg oda jár a gyerekem, nem facebookon olvasom a fake news-t az anyukás csoportokban.) Van játék bőven, nem a szülők viszik, napi 4x-i étkezés, havi egyszer ugrálóváras, animátoros programok, gondozók aranyosak, gyereket tiszta pelussal adják át, jelenleg 4-5 gyerekre van egy gondozó, nincs sorbaállás. Ünnepekkor ajándékot is kapnak a gyerekek.

Lelki trauma sem ért, hogy nem láttam a gyerek első lépéseit, lehet te se láttad, mert épp a telefonodat bújtad éppen. Minden délután vele voltam, sokat foglalkoztam vele, mindent láttam, hogy hogyan fejlődik. Én sátán egy évesen adtam be, mert visszamentem dolgozni, már egy éve jól működik a dolog, szóval ha valaki engem kérdez, akkor ne féljen a bölcsitől, ha éppen ezt dobta a gép. 1000ből 1, amikor rosszul sül el, csak az anyukák szeretik egymást ijesztgetni, mert ugye tudjuk, csak az a módszer jó, ami nekik bevált :)

Nyilván ha megtehettem volna, nem adom bölcsibe, de így, hogy nem volt választásom, nem bántam meg, mert látom, hogy a gyerek nem sérül tőle. Persze, szerintetek biztos nem így van, de nem is izgat, mások mit gondolnak, csak azért írtam le, hogyha valaki ilyen helyzetben van, hogy korán kell mennie a gyereknek bölcsibe, akkor ne aggódjon emiatt, nem lesz gond.

2021. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy utolsó. 😊 Bárcsak minden gyereknek ilyen körülményei lennének államiban!
2021. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Mondjuk tegyük hozzá, hiába állami, fizetek érte havi 35-öt mindennel együtt, mert a "magas" a háztartásunk bevétele. (más kérdés, hogy a kiadás is sok, de ez már senkit se izgat.) Szóval így lehetnek is elvárásaim, hogy kapjak valamit cserébe a pénzemért. (persze akik nem fizetnek semmit, nekik is ugyanaz jár, úgyhogy végül is nem csak a pénzen múlik.)

A családi bölcsik meg 80-100/hó körül vannak, azok nem opciók, de nem is vagyok benne biztos, hogy ott annyival jobb körülmények lennének, mint nálunk az államiban.

2021. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém szeptemberben kezdte, az első pár héten sírt, amikor elmentem, most meg már vetkőztetés, cipőcsere, kézmosás után szalad befelé, és hátra se néz. Annyira rossz hely nem lehet.
2021. okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
100%

A fiam 19 hós , nappal szobatiszta, mindent eszik-iszik.50 szókincse van kb plussz a passzív szavak jóval több, mindent megért.Tökéletes fejlődése van, tehát nem szar anya vagyok és azért fog menni a gyerekem bölcsibe 2 évesen.

Megtehetném, hogy itthon maradjak 3 éves koráig anyagilag mert a férjem jól keres. De szerintem pont, hogy jó dolog a bölcsi. Véleményem szerint csak a munkakerülő anyák maradnak otthon 3.évben vagy a full gazdagok. Középréteget nem nagyon látok vagy csak próbálják fenntartani a látszatot.

Úgy gondolom hiába viszem a játszótérre a gyermekem , sokkal másabb , mint mikor 1 pártatlan felnőtt vigyáz rájuk. Mellesleg igényli a korabeli társaságot nagyon. Viszont nem találtunk a játszin még olyat aki hasonló beállítottságú lenne. Így bízom benne most lesz , és ha jóban lesznek szivesen fogadnám őket még otthonunkban is akár az egyedüli felügyeletemmel is. Csak legyen kisbarátja mindent megtennék érte... mert annyira igényelné... hisz látom rajta mikor olyan környezetbe kerülünk. Azt hiszem ezen a szinten pont , hogy a bölcsi igenis nem értem mint szülőért hanem a gyermekemért van.

Ezzel ellentétben mikor 1 hónappal ezelőtt jeleztem jövőre a bölcsis felvételt (mert hát ugye itt is helyhiány miatt jobb korán jelentkezni) én is láttam olyan gyerekeket akiket kényszer miatt raktak be , némelyik élvezte-némelyik kínlódás volt. Nos a helyzet nagy úr , én abszolut nem nézem le azokat akiknek vissza kell menni dolgozni sem akik otthon maradnak. De ami tény előbb utóbb az ovinál is ez lesz és tudtommal más országokban pislognak ha 3 évet emlegetünk otthon de még az 1,5 évnél is.

Szerintem minden anya megtudja fontolni , hogy a helyzetükben mit kell tennie, mert átgondolt anyagi-lelki-mentális-fejlődési stb.háttereket-következményeket.

Ebből kiindulva szerintem senkinek nem áll jogában a masik felett pálcát törni és egyik álláspontot sem erőltetni, pártolni. Hisz minden helyzet más.

2021. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!