Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a császáros szülés nem fáj?

Figyelt kérdés
Sokan arra fogva pártolják h mert a természetes szülés az mennyire fáj. Meg h neki alacsony a fájdalom küszöbe és nem bírná ki a fájásokat.
2020. jún. 11. 12:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
68%
Azért gondolják, hogy nem fáj mert még nem volt császármetszésük! Nyilván tisztában vannak vele, hogy maga a műtét nem fáj, de arra már kevesen gondolnak, hogy a felépülés sokkal fájdalmasabb, mint a természetes szülés után. És egyébként is ha nem életmentő vagy programozott a császár akkor bizony hagynak vajúdni! Üdv: egy sürgősségi császáros anyuka
2020. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
62%

Hát, aki így gondolja annál csak a program csaszar jöhet szoba szerintem. Az azért ultra gáz, hogy pl kolléganőm 14 órát vajúdott, aztan császározták meg. Én természetesen szültem. Nekem a császárban (program császárban!) a kiszámíthatóság a vonzó. A természetes szülés egy lutri. Nekünk szerencsénk volt, de majdnem mind a ketten ottmaradtunk 😕 nem biztos, hogy egy következő terhességnél bevállalnám a természetes szülést emiatt. Amúgy a fájdalom miatt simán. Abszolút kibírható.

A csaszar szerintem rosszabb lehet. Nálunk apuka nem jöhet be a babás folyosóra és egy császáros anyukán láttam a kétségbeesést, mikor nézegette a babahordót és a távoli ajtót. Megsajnáltam, úgyhogy leszállítottam apának a csomagot.

2020. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
72%
2 természetes és 1 császárom volt. Én csak a magam névében tudok nyilatkozni. Nekem a császár kutya füle volt a természeteshez képest. Én nem szeretnék ezzel senkit megbántani. De a császár kb olyan kellemetlen volt nekem mint a terdmutetem. A sima szülés meg olyan fájdalom volt hogy szerintem meghalni könnyebb lett volna. Ennek ellenére amikor én szülhettem meg egy csodának éreztem. Mikor kivettek belőlem hetekig bőgtem.
2020. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
62%
Nekem egy ismerős mondta, hogy milyen jó, hogy császárom lesz, abból gyorsabban felépülök, mint a természetes szülésből.
2020. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
78%

Mert valóban nem faj. Altatnak vagy érzéstelenítenek így aztán semmit nem érzel műtét közben.

Utána fáj, az nyilvánvaló, de az is másfajta fájdalom

2020. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
56%
Hát azért elég fájdalmas a császár szerintem. 12 órát feküdtem őrzőben közben jöttek állandóan nyomkodni a hasan hogy jöjjön ki a vér amit ugye frissen vágtak, varrtak. Az első fel állás borzasztó.
2020. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%

Ez megint olyan kérdés, amiben nem lehet igazságot tenni, mert egyik így látja jónak, másik úgy. Amúgy meg mindnekinek a magánügye.

Komolyan, olyan csúnyákat tud mondnai egymásnak némely nő a császár/természetes szülés mellett érvelve, hogy borzasztó. Nem is értem. Ahogy azt sem, hogy miért rugdossák még azt is, aki akart, csak nem tudott. Nagyon gonoszak a nők egymással sajnos.

2020. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%

Sürgősségi császárral született a fiam, nem is vajúdtam mivel még bőven terminus előtt voltam. Nem mondom hogy sétagalopp a felépülés belőle, de szerintem nem vol vészes. Viszont ezekre a dolgokra sem reagálunk egyformán. Van aki pokolian megszenvedi és nem azért mert kényes, hanem azért mert nem gyógyulunk egyformán. Ugyanez igaz a természetes szülésre, van aki már másnap is újra csinálná, más meg az élmény miatt nem vállal több gyereket.


Mondjuk az biztos hogy a császár utáni héten ha valami leesett a földre az tőlem ott rohadhatott meg, mert nem tudtam lehajolni érte.


Én nem bánom, hogy császárom volt, nyilván mert csak így tudtunk életben maradni. De egy részem bizony nagyon vágyott volna rá, hogy átéljem a természetes szülést.

2020. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Itt most nem az a kérdés kinek mi a jó, hogy épült fel, hogy viselte. Hanem az, miért hiszik hogy nem fáj. Egyáltalán. Hiszen fáj. Nem akkor hanem utána de fáj. Nekem is sürgősségi császárom volt. Gyorsan felépültem, jól viseltem, de semmiképpen nem mondanám, hogy nem fájt egyáltalán
2020. jún. 11. 13:06
 10/43 anonim ***** válasza:
75%
Akinél a császár gond nélkül megy és nincs szövődménye ráadásul gyorsan fel bír épülni, az azt mondja húú hát ez semmi.Akinél komplikációk,szövődmények lépnek fel, vagy két -három hónap mire összetatarozza magát azok meg azt, hogy soha többet.Ehhez jön még a lelki beállítottság.Aztán máris azt látod, hogy nagyon vegyes a kép.Én és a gyerekem ha nem létezett volna még a császármetszés meghaltunk volna.Úgyhogy hálás vagyok, de ettől függetlenül viszonylag kellemetlen volt az első pár hónap, lett sérvem a hasfalamon,összenövésem.Így azért én annyira nem merném ajánlani senkinek, hogy na mindenképp császárral..
2020. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!