Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen bölcsőde?!

2 évesen bölcsőde?!

Figyelt kérdés
Védőnő szerint jót tenne 2 éves kisfiamnak, hogy kicsit leválljon tőlem (itthon vagyok jön kisteso) beinduljon beszéd, közösségbe legyen. Nekem viszont kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Egyik részem azt mondja igen ez jót tenne neki, a másik meg nem akarja elengedni. Én sose akartam bölcsibe adni vele akartam lenni oviig. Félek, hogy ezzel pont az ellenkezőjèt érjük el. Ja és persze nem egész naprol lenne szó csak 2-3 óra délelőtt. Velemeny ?

2022. febr. 8. 21:38
A kérdező szavazást indított:
Próbáljuk meg a bölcsit
Maradjon otthon
65 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Ne azt nézd te mit akarsz, hanem ami az ő javát szolgálja. Ha külső szemlélő, aki nem mellesleg szakember is javasolja, az nem lehet véletlen.
2022. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Persze, így vagyok vele én is,de közben mégis van egy olyan érzésem,hogy "túlhájpolják" mostanában ezt a minél előbb váljon le és szocializálódjon. Régen elegek voltak a szülők 3eves korig.
2022. febr. 8. 21:52
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

1, nekem egy egész csapat szakember javasolta, mégse volt igazuk. Teljesen rosszul ítélték meg a kapcsolatunkat, mivel csak engem láttak a gyerekkel, hisz én vittem a vizsgálatokra, én hordtam fejlesztésre. Emiatt azt hitték, hogy "rá vagyok gyógyulva" a gyerekre és erőszakos leválasztást javasoltak.

Szerencsére bíztam magamban és nem adtam be. Jól döntöttem.

Egyrészt rengeteget segített a testvérféltékenység elkerülésében is, hogy "nem passzoltuk le", másrészt tökéletesen megért a közösségre itthon mélyvíz nélkül.

Nem vált be az ijesztgetésük, hogy az ovira se lesz készen. Egy nap alatt beszokott.

2022. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Derjaderja ***** válasza:
84%

Nem a döntésbe szeretnék beleszólni, de heti 3x 2-3 órára csak nagyon kevés helyen fogadnak gyereket, és az lényegében nem is beszokás egy közössegbe. Azt mondják, kb minden alkalommal újra kell tanulni a szabályokat.

Ez inkább vmifele játszóházi gyerekfelügyeletnek felel meg, nem igazán készíti fel a közösségi létre (annál jobban mint ha pl játszótereztek).

Ha közösség, beszokás, fix gyerekek, szabályrendszer, az minimum minden delelőtt v 3 egész nap.

És a pár óránál pici babával kb lehet hogy fárasztóbb Neked éa jobban megtöri a pici napját is.

Én nem vagyok amúgy a bölcsi ellen, ne érts félre, és nem is tudom vagy akarom eldönteni, Nektek mi jó. Csak ezt én is gondozónőtől hallottam, amit fent leírtam.

2022. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

4es, Védőnő mondta a pár órát, elméletileg a falu ahol van a bolcsi így is fogadja.

3as nekem meg azt mondta védőnő,hogy így jobban elkerülhető lesz a testverfeltekenyseg ha leszakadunk egymásról.

2022. febr. 8. 22:08
 6/31 A kérdező kommentje:
Ja és az egy kis plussz infó, hogy valószínűleg azért van ez a ragaszkodás,mert 1 éves korában 2 hetet voltunk kórházban ahol csak én voltam neki az egyetlen mentsvar, mivel apuka nem jöhetett covid miatt plusz 120 kmre voltunk a lakhelyünktől.
2022. febr. 8. 22:11
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

Nem ördögtől való a bölcsi. Az én kisfiam pl nagyon igényli a gyerek társaságot amit ott ugye megkap. Ott sokkal jobban eszik, alszik mint otthon. Ugye látja a többi gyereket. Arra is szokták javasolni ha nem indul a beszéd. Sok gyereknek segít.

Szóval nem gondolom hogy hátránya származna belőle. Viszont ha beadod, a kicsi születésekor ne vidd. Nehogy hazavigyen valami betegséget

2022. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%

Én alapvetően konfliktuskerülő ember vagyok, de ha védőnő jelentette volna ki, hogy túlságosan ragaszkodik hozzám a 2 éves (!) gyerekem, minimum szemmel vertem volna.


Vannak gyerekek, akik igénylik a közösséget 2 évesen, vannak, akiknél ez jóval később jön el. Te ismered a saját gyereked, mennyire válik könnyen el tőled, mennyire érzed, hogy ingerszegény neki otthon és szétunja a fejét, mennyire veti be magát játszótéren a többi gyerek közé. Ezt siettetni és erőltetni nem jó és nem is lehet.


Egyébként az én gyerekeim között 24 hónap van, testvérféltékenység igazán 1 éves kor után jött elő, ahogy már elvette a játékait. Addig maximum a "visszababásodás" volt jellemző, amikor segítséget kért olyanokban, amiket korábban már önállóan csinált - ami épp azt jelezte, hogy több figyelmet igényel tőled, nem pedig kevesebbet.


Ha van a környéken Kerekítő, Baba-mama klub vagy hasonló, akkor lehet őt a közösséghez szoktatni fokozatosan anélkül, hogy egyből le is kelljen válnia rólad.

2022. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%
Én a nagyfiamat nem adtam a kisebbet igen. Én nagyon bánom, hogy a nagyot nem utaztam bölcsibe. A kicsi sokkal gyorsabban tanul, könnyebben alkalmazkodik, könnyebben beilleszkedett, hamarabb beszélt, jobban ki tudja magát fejezni. Én is úgy voltam vele, hogy nem akarom lepasszolni, de hiba volt. Neki dogunalmas volt az az időszak amíg a kisteso meg nagyon kicsi volt
2022. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
30%
Utaztam = irattam
2022. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!