Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen bölcsőde?!

2 évesen bölcsőde?!

Figyelt kérdés
Védőnő szerint jót tenne 2 éves kisfiamnak, hogy kicsit leválljon tőlem (itthon vagyok jön kisteso) beinduljon beszéd, közösségbe legyen. Nekem viszont kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Egyik részem azt mondja igen ez jót tenne neki, a másik meg nem akarja elengedni. Én sose akartam bölcsibe adni vele akartam lenni oviig. Félek, hogy ezzel pont az ellenkezőjèt érjük el. Ja és persze nem egész naprol lenne szó csak 2-3 óra délelőtt. Velemeny ?

2022. febr. 8. 21:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%
Javasolta. De azért van, hogy ilyenekben segítsen vagy véleményt mondjon, mégha sokan személyes sértésnek / támadásnak is veszik.🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2022. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
68%
2 èves gyereknèl nem elvarhato, hogy vadidegen előtt produkàlja magàt. Nem vàsàri majom. Amelyik vèdőnő szerint nem normàlis, hogy az anyjànàl keres menedeket, az àrtònő...
2022. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
76%
22nél a pont!
2022. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Derjaderja ***** válasza:
78%
A gyereknek nem kötelessége idegen felnőttel kommunikálni 2-3 évesen.
2022. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
13%
24. Senkinek sem kötelessége. Sajnos nem tudjuk a körülményeket így kár bármit is feltételezni. De azért a védőnő biztos látott valamit ami miatt ezt mondta.
2022. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%
Vagy csak kicsit túlbuzgó a védőnő....
2022. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Derjaderja ***** válasza:
32%

25. Lehet hogy csak ötletelt, hogy az anyuka megfontolhatja a bölcsit esetleg.

Nálunk olyan a védőnő, hogy próbálja kitalálni, mik a szülő szempontjai és arra ad tanácsot.

2022. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Védőnő csak javasolta, hogy esetleg jót tenne neki a közösség, hogy lássa nem csak anyával van élet. Nem vettem támadásnak mivel nem erőszakoskodott csak javasolt, szerinte minden rendben csak kisfiam egy erős személyiség ( volt kitől örökölni) és gondolta esetleg bölcsibe látná érzèkelnè kicsit a világ működésèt, hogy vannak szabályok, nem mindig működik úgy ahogy ő akarja. Úgy látta védőnő, hogy esetleg azért nem tesz meg dolgokat amit kér az ember, mert jól manipulál és irányít engem. Családtagok velemenye szerint nem árthat ha mégse működik bármikor kiléphetunk. Én csak neki akarom,hogy könnyebb legyen majd az élet. Kisteso júniusban érkezik, valószínű ha most pár hónapot menne is akkor már nyáron nem vinnem, vagy hát fogalmam sincs.. minden tőle és a viselkedésétől függ
2022. febr. 9. 21:05
 29/31 Derjaderja ***** válasza:
66%

A 2 éves idegrendszeri fejlettsége NEM tesz lehetővé tudatos manipulációt.

Dackorszak meg erős akarat az lehet, de arra végképp nem jó a 3x2 óra bölcsi.

2022. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
80%

"kicsit a világ működésèt, hogy vannak szabályok, nem mindig működik úgy ahogy ő akarja"


Egy probléma van ezzel, hogy ennek megtanítását NEM a közösségtől kellene várni. A szülők feladata megtanítani, hogy vannak a világon szabályok. A közösségben majd csak azt kellene megtanulnia, hogy vannak olyan szabályok, amik mások, mint otthon.

De jó ha tudod, hogy sehol se szeretik ha a gyerek elkényeztetett vademberként esik be és minden nevelést tőlük vársz.

2022. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!