Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 14 hónapos gyermekem bölcsibe...

14 hónapos gyermekem bölcsibe megy, akinél így volt, megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam most, de vissza kell mennem dolgozni. Sajnos segítségünk nincsen, bölcsibe fogom adni. 14 hónapos lesz akkor. Akinek a gyermeke ebben a korban ment bölcsibe, leírná, hogy miket tapasztalt? Hogy lehet felkészíteni ilyen kis gyermeket erre? Nem lett szorongó a baba? Hogyan hatott ez a fejlődésére?

Egyenlőre nem fog ott aludni, 8 órától lesz ott délig.



2022. aug. 22. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Mindkét lányom ennyi idősen kezdte.

Nem volt lelkiismeret furdalásom mert jobb munka miatt adtam be őket. Hosszú távon megérte mert ha nem váltok akkor éjszaka és hétvégén is dolgoznom kellett volna.

Nagyon szerették a bölcsit. A nagyobb lányom egyből egész napos volt, a kisebb 8-12-ig kezdetben de mire hazaértünk elaludt az autóban igy 3-ra megyek érte és addigra fent van.

Nem tudom hogy tudnád kimondottan felkészíteni, szerintem a beszoktatás pont erre van. Nekünk ez 2 nap volt mert annyira szerettek ott lenni.

2022. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

13 hónaposan indult a nagyobbik lányom, a kicsi is kb akkor fog kezdeni majd.

Először én is csak fél napra akartam beadni, mert a munkahelyem szerencsére tudott részmunkaidőt biztosítani nekem, de annyira tetszett neki, hogy 1 hónapon belül átálltunk a teljes napos bölcsizésre, én meg a teljes munkaidős munkára. Egyszer sem(!) sírt, a beszoktatás nagyjából 3 napig tartott. Szerintem azért szerencsésebb kisebb korban beadni bölcsibe, mert még pont a szeparációs szorongás előtt letudjátok ezt a dolgot és a mindennapok részévé válik, gyakorlatilag úgy nő fel, hogy a kis értelmének ez a természetes. Amivel persze lehet vitatkozni, hogy most jó vagy sem, nyugati országokban 3 hónaposan visznek gyereket bölcsibe és nem mondhatni, hogy szorongóbbak lennének. A lányom most 2 éves, már egy éve jár és határozottan egészséges, kiegyensúlyozott lelkivilágú kislány, a fejlődése meg kifejezetten jó. Ha otthon megkapja azt a szeretetet és törődést, amire szüksége van, akkor a kötődés ettől nem sérül. Plusz szerintem jót tesz neki a bölcsi, sokat tanul, amit én nem tudnék neki tanítani (akár mondókákról, akár korosztályi szociális interakciókról van szó), na meg isten lássa a lelkemet, én annyit biztos nem lennék kint vele a szabadban, mint amennyit a bölcsiben kiviszik az udvarra. Szóval win-win.

2022. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ki és miért pontozta le a válaszolókat??? tök jó dolgokat írtak!


válaszolók, tőlem ment a zöld! köszönöm!

2022. aug. 22. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sosem lehet tudni mennyire besavanyodott ember pontozza le a válaszokat. Lassan eljutok odáig hogy nem válaszolok egy kérdésre sem pedig van hogy segítene. 1-es voltam.
2022. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!