Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan zajlik a bölcsödében...

Hogyan zajlik a bölcsödében az altatás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos, 1 hónap múlva kezdi a bölcsit és nagyon aggoódom hogyan fogják elaltatni. Sajnos sehogy nem tudjuk elérni hogy magatól elaludjon, még mindig a kezünkben ringatva alszik el. Már mindennel próbálkoztunk, de vagy játszik vagy sír ha lerakjuk.. nem alszik el. Tapasztaltokra lennék kiváncsi, más is volt így?

2022. szept. 16. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem ringatják őket. Max. hátsimi.

Vagy elalszik, vagy kiíratod majd.

2022. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Nyugi, egy idegentől nem fogja elvárni, hogy ringassa. Mivel te ehhez szokatattad, tőled ezt várja. Ott az első naptól fogva ágyban fog aludni, ott ez lesz számára a természetes. Ne akard épp bölcsi előtt megváltoztatni az otthoni rutint. Minden szülő az altatástól fél a legjobban, de nem szokott problémát okozni.

Hidd el nem a levegőbe beszélek, 12 évet dolgoztam bölcsiben.

Még egy jó tanács, amit már írtam. Ne valtoztassatok most semmin neki. Az otthon biztonsága maradjon meg neki. Sok szülő ilyenkor el akarja venni a cumit, rongyit, napirenden változtat. Nem szabad ilyenkor, hidd el ott tudja hogy más szabályok lesznek, mint otthon.

2022. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Mi ringatjuk, ha nem megy másképp. Ezek szerint ez mindenhol más.
2022. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
3, ne mondd már, hogy egy 12-16 kilós gyereket ringattok? Akkor már kijárna a veszélyességi pótlék is.
2022. szept. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém cicin aludt el az ölemben, amikor kezdte a bölcsit. Nyilván nem kezdték el szoptatni :D Simán aludt, hátsimivel, már az első ott alvós napján is. Egyébként a beszokás után már itthon is elfogadta a hátsimivel altatós módszert, amiről addig hallani se akart korábban. A közösség ereje nagyon durván hat rájuk. Na meg amúgy délelőtt eléggé kifáradnak szerintem, szóval kb akárhogy is el tudnának aludni, a lányom legalábbis biztosan :D
2022. szept. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6%

Nálunk ringatnak, ha nem megy máshogy

Meg van bent pár db babakocsi is, abban is tologatják a gyerekeket

Az enyém cicin aludt, bár 3hónappal kezdés előtt leszoktattam, de így is kell segítség neki az elalváshoz

Bújás, simi

A dajka néni kezéhez szokott odabújni, és simogatják közben🙂


Magán, kis csoportlétszámú bölcsöde😊

2022. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!