Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikor mentetek vissza dolgozni?

Mikor mentetek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

14 honapos lesz a kislányom decemberben. Kapom utána a GYED-et, de ugye az maximalizalva van, elég sok kiesik igy a kasszából.

Legkésőbb 2 éves korában mindenképp visszamennék dolgozni, de nagyon gondolkodom rajta, hogy hamarabb kéne, addig is 4 vagy 6 órában. Anyósom mondta, hogy szívesen vigyáz rá, nagyon szereti az unokáját. Meg ugye ott a bölcsi, mint lehetőség, de egyelőre nem tudom elképzelni, hogy ott hagyom idegen emberekre, egyszerűen nem. Így is rosszul érzem magam, hacsak belegondolok,hogy nem én leszek vele, hanem mondjuk az anyósom, ki tudja miről maradok le. Borzasztóan hiányozna, már a gondolat is fáj.

Viszont közben nagyon szeretnék dolgozni, a felnőtt társaság is nagyon hiányzik, hogy igazán hasznosnak érezzem magam, meg persze a pénz is nagyon jól jönne. Azelőtt vonatoztam a munkahelyre, de így már biztos nem fogok ingazni. Viszont nem tudom mennyire tudnának a közelben atrakni engem. Ez is nagy kérdés. Szóval semmit sem tudok.

Nektek mikor és hogy alakultak ezek a dolgok? Voltak hasonló erzeseitek?



2022. nov. 24. 22:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Anyosom kb ugyanezeket a szavakat mondta, es aposom is

Orultem persze, aztan tudod mi lett belőle?

Hogy "neki mennyi dolga van", miután volt nala a kicsi akkor " hat nem könnyű vele" majd ha tobb ideje lesz elviszi magához a gyereket , de ez a majd nemnagyon akar eljönni.


Pedig nagyon ugy latszott szereti a gyereket, alig várták hogy megszülessen, csak hat MOST nincs ideje rá.


Én nagyot csalodtam bennük, hat kivanom hogy nálad másképp

Végül bolcsibe adtam 21 hosan.

Szereti. A lényeg hogy utánna nagyon sokat foglalkozz vele, es menjetek ki sokat játszani, amikor mi nem tettük lattam rajta hogy sok neki a bölcsi.

De ha ki tudtok menni a játszótérre utanna akkor meglatod elegedetten fekszik, kel fel.

A legjobbakat kívánom neked!

2022. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyèbként 2 kőzt gondolkodtam, hogy visszamegyek dolgozni, de az “anyukàm majd vàllaljàból” annak ellenére, hogy imsdja őket.. nyugdíjas is mèg az is nehezen megy hogy havi egyszer elhozza az oviból.


Azt hittem egy picit jobban alapozhatubk rájuk( nem magamtól találtam ki), hiszen ők veszèltek rá ezzel, hogy a közelükben veszünk ingatlant.

( előtte 70-re laktunk)


Nem azt mondom, hogy nem lehet rájuk szàmîtani.

Sokkal többet kapok tőlük/ belőlük, mint sokan mások, de azért kicsit másképp alakîtottuk az életünket, mint azzal a hozzáállással tettük volna, mint 10 éve.


Emiatt örülök a teljes felkészültségnek, egyébként a 3. Gyereket be sem vállatuk volna.


( diploma nélkül is “diplomás” helyen és fizuért dolgoztam)



Böliben nincs hely csak nagyon későn màr

2 éves kor után veszik fel csak leghamarabb.. nagyon sokat kéne utazni a magánhoz, mert a covid miatt 2 is bezàrt ami 5-10 km-ren belül volt..


Egy kicsit emiatt bánom a költözést.


Egyébként szüksége a gyereknek nagyon ritka esetben van 2 èvesen rá ( bár az enyémek pont ilyenek, emiatt rengeteget jàrunk foglalkozásokra és olyan játszóterekre, ahol sokan vannak)


Ovis beszoktatás pont annyi volt, hogy együtt megismertük az óvónéniket.

2 h hossza


Másnap otthagytam..



3.

2022. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10. Home Office
2022. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#4 mi jogon vàdolsz màsokat azzal hogy kàvézgatni jàr be a munkahelyre? Ilyenkor ugye magadbol indulsz ki??? Gondolom boritékpakolason kivül sok minden máshoz nem értesz innen a nagy indulat.

Neked meg baromi nagy szükséged van az otthoni seggvakaràsra, aztán zavarja a komfortérzeted, hogy másnak meg nem.

2022. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
4-es de bunkó paraszt ember vagy te...
2022. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
4: ha kàvézgat is, azért ő pénzt kap, amiből a csalàdja él. Te meg tartatod el magad, és a gyerekre hivatkozva olyan dolgokat csinalsz napközben, amit egy àtlag felnőtt munka mellett elvégez: hàztartàs, főzés. Szóval visszavehetnél és örülj csendben hogy ebbe a "csodàs orszàgba" születtél, ahol legàlisan vakarod otthon, és vannak akik még a buksidat is megsimizik érte, milyen szipiszupi anya vagy. Egy 2 éves meg már bőven való közösségbe, nem kell a melodráma.
2022. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Találkozna más gyerekkel, összetaknyolnák egymást, maradnál vele otthon. Nem te tanítanád, nevelnéd, nem te játszanál vele, nem te fejlesztenéd, nem te tanítanád beszélni.

Keress távmunkát.


A lányom távmunkában dolgozik. Naponta én viszem a kicsit sétálni, játszom vele, altatom, amíg ő dolgozik a másik szobában.

A kicsi a saját környezetében marad, nyugi van. Nem cibálják, ha esik, ha fúj. Az ovi majd szükséges, közösségi fejlesztés, iskolára felkészítés, stb.


Kivárnám ezt az évet.

Ráér

2022. dec. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Jajj hagyjuk màr ezt a más nevelné ökörséget. Attól, hogy egy gyerek közösségbe jàr, attól a szülő neveli. Azzal az erővel oviba se add, mert akkor onnantól az óvónő az lesz az anyja. Ekkora marhasàgot.
2022. dec. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!