Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Csak nálunk van ekkora kicseszés?

Csak nálunk van ekkora kicseszés?

Figyelt kérdés

Szeptemberben tölti a 2évet a lányom, nekem meg vissza kell mennem dolgozni.


Megyeszékhelytől 30km-re lakunk Fejér megyében.

Itt helyben csak ovi van, 2.5éves kortól, de reggel 7től fél4ig. Esélyem nincs igy 8-4ig dolgozni. Helyben nincs is munka, csak kihalásos alapon, igy a megyeszékhelyre mennék vissza.

Van 5 bölcsöde ott. Ma jelentkeztünk is az egyikbe, simán azt mondták mehet. Rengeteg hely van. Erre délután hívtak, hogy ja, hopp mégse. Szeptembertől a helyi varosi gyerekeket veszik fel, ha marad hely, januártól mehet majd.

A közelben nincs is másik bölcsöde, a városban pedig mind így működik.


Abban a 4 hónaoban egyszerűen nem tudom mit csináljak. Nyakamba kössem a gyereket?!


Máshol is ennyire lehetetlen a helyzet?


2023. jan. 25. 17:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Elég hasonlóan vagyunk. Városban lakunk ugyan, de az egyetlen bölcsi tele, 25 km-rel arrébb találtunk. Szeptemberig így tudjuk csak megoldani, így is nehezen.
2023. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%
Marad a magánbölcsőde, vagy amit még meg tudsz próbálni, hogy körbekérdezel a megyeszékhely körüli falvakban lévő bölcsődékben (ha vannak).
2023. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nálunk is így van.


Úgy, hogy legyen helye 2 évesen majd, 10 hónaposan írattam bölcsibe.

Onnan 2,5 évesen áttették oviba.

2023. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Vagy magán bölcsőde, vagy otthon maradsz, vagy esetleg keresel a környéken más települést, ahol van bölcsőde. Legvégső esetben felköltöztök a nagy városba, de gondolom ez nem opció.
2023. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaptól van bölcsi, de a mi vezetőnk se erőlteti ezt. Talán eddig egy gyerek volt ilyen pici. 6 hónapossal több a munka és ezért utasítják el. Dajka vagyok amúgy, a nevelők nem vállalják. Felmondással fenyegetőznek, ha a vezető piciket venne fel. Nálunk van hely, mert falusi bölcsi. Sajnos nagyobb helyeken a környéken teljesen tele vannak.
2023. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez van. Bp agglomeràció. Ráadásul nálunk oviban is helyhiàny van, igy csak az a gyerek mehet oviba aki már a 3-at betöltötte szeptemberben. Februàri kisfiam igy 3,5 évesen lehet majd ovis, ha addig nem lehetne bölcsis engem ki is rúgnanak mert az màr gyesen túl van.

Nevetséges àllapotok. De ja, azért szülj 4-et is.

2023. jan. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem vették fel a gyereket bölcsibe, aztán oviba sem akarták felvenni, végül oda sikerült év közben beadni (szerencsénk volt, valaki elköltözött éppen amikor bementünk, hogy legalább év közben fel tudják-e venni). Szomszédunk kislányát négy és fél éves korában vették fel oviba, annyira nem volt hely a környék egyik ovijában sem, egy-másfél óra utazási távra pedig nem szerették volna vinni.
2023. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Fejér megye nagyobb városban élünk. A gyerekem ősszel 2,5 éves volt már, mikor vissza keleltt mennem dolgozni. Én próbáltam 2 évvel előtte beiratni bölcsibe, de mindig elküldtek. Aztán 2 éves kora előtt már kitöltöttem a jelentkezést és tájékoztattak, hogy nem fér bele a kezdő csoportba. Na meg elmondták, hogy 1,5-2 év különbség is lehet a gyerekek közt a csoportban (ő lenne a legidősebb), így a gyerek érdekében jobb lenne neki a kortársai között. Az óvodába vigyem, ahova a 3 évesek közül ae mind kerül be, hát még az, akit nem kötelező felvenniük... Annyiban szerencsém volt, hogy felvették végül abba az intézménybe, ahova a testvére is jár. De ha ez nincs, akkor én is pisloghatok, hogy mit tegyek.
2023. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Talán találtunk egy B opciót.


Anyáék falujában van bölcsi/ovi egyben. Tőlünk 15km. Ha a városba megyek vissza dolgozni, akkor egy kis kerülővek tudnám oda hordani őket.

Ma felhívtam őket, aprilisban lesz beiratkozás. De előre veszik a helyieket.

Így hogy anyáék ott laknak, papíron lehetünk mi is helyiek...

2023. jan. 26. 10:44
 20/22 anonim ***** válasza:

Igen.

De szamits arra hogy rengetegszer megbetegedhet a kicsi

Nalunk ez van.

2023. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!