Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen felszerelések kellenek...

Milyen felszerelések kellenek a bölcsödébe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Miket kérnek be a bölcsibe ? Mindenre gondolok itt tisztasági csomag, ruha, cipő, ágynemű stb...


És hogy zajlanak a bölcsibe a napok?

Mindenre kiváncsi vagyok minden korosztály egybe van? Mondjuk egy 5hónapos egy csoportba van egy 2 évessel? Miket játszanak stb?


Köszönöm a válaszokat.


2023. márc. 27. 17:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Adott bölcsődétől függ. Nálunk két teljes váltó ruha kellett, benti cipő, pelus és popsitorlo, semmi más. Csecsemő nem volt a csoportban
2023. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk csak váltóruha, popsitörlő, pelus. Plusz néha kérnek be 2 csomag zsepit.
2023. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Agynemu se semmi nem kell? Szekrenybe ilyen ruhabigyo nem tudom mi a neve😅 ami az oviba van az se kell?
2023. márc. 27. 18:13
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Megegyszer, adott bolcsodetol függ.
2023. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy állami bölcsődei csoport létszáma 12 fő. Ha minden gyermek betöltötte a 2. életévét, akkor 14 fő lehet a csoportlétszám. Nyilván ennek megfelelően alakítják a csoportokat. Ha van elég gyerek, nem teszik egybe a csecsemőt és a 2 évest. Erre jut 2 gondozó.

A bölcsődék önkormányzati fenntartásúak. Hogy mire van pénzük és mit kell vinni, ettől függ.

A mi városunkban nem kell ágynemű, törölköző, pohár, fésű (míg a szintén önkós ovikba ezeket vinni kell).

Nálunk nem kell tisztasági csomag, csoportpénz sem. Alapítványi pénz opcionális (játékra gyűjtenek általában).

Váltóruhát, pelenkát, popsitörlőt kérnek csak.

Nem tudom hogy milyen bigyóra gondolsz, de nyilván jelölni érdemes a ruhát, cipőt.

A napirend kötött.

2023. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Koszonom
2023. márc. 27. 18:27
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

A lányom mini bölcsis, ez azt jelenti, hogy 2 év alattiak vannak a csoportban.

Nálunk a bölcsi 2 váltás ruhát, popsitörlőt, krémet kér, havi egy csomag szalvéta és zsepi (szobatisztulás után wc papír), törölköző, ágynemű, váltócipő.


Nem kötelező, de ajánlják azt, hogy legyen egy udvaros kabátja/overálja és cipője, amit nem sajnálunk, ha koszos lesz.

A cuccaik jellel ellátott dobozban vannak, a cipő jellel ellátott polcra kerül.


Beíratkozáskor kaptunk listát, miket kell vinni, de ha kérdeztem, készségesen válaszoltak.

2023. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Koszonom. Kislanyomnak olyan 18hos koraba ha nem hamarabb menni kene bolcsibe mert vissza kell mennem dolgozni. De meg nem erdeklodtem bolcsi utan igy eselyem se lehet szeptemberbe beiratni?
2023. márc. 27. 18:54
 9/20 anonim ***** válasza:
26%

"A lányom mini bölcsis, ez azt jelenti, hogy 2 év alattiak vannak a csoportban."


Ne keverjük már a szezont a fazonnal.

A minibölcsi nem ezt jelenti. A minibölcsi egy olyan ellátási forma, ahol csak 7 gyerek lehet egy csoportban, illetve ha mind 2 felettiek, akkor 8.

2023. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor tavasszal van beiratás, ahhoz hogy szeptemberben kezdjen, nézz utána
2023. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!