Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei beszoktatás, nagyon...

Bölcsődei beszoktatás, nagyon megdöbbentem. Ez általános mindenhol?

Figyelt kérdés

Ma volt szülői, én úgy gondoltam, hogy a bölcsi szeptembertől kezdődik, mert felvették a lányom. Erre kiderült, hogy minden gyereket beosztottak, hogy ki mikor szokik be, egyszerre csak két új gyerek mehet. Ránk októberben kerül sor, de van aki december elején kezdhet csak!

Mindenkinek leesett az álla, persze gondolom voltak "csókosok", mert volt aki nagyon lapított.

Nekem már mennek kellene dolgozni, de hiába vették fel bölcsibe, még sem kezdhet.


Máshol is ez a rendszer, vagy csak nálunk ennyire kényelmesek a gondozónők?



2012. aug. 22. 20:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi bölcsinkben is ez a szokás.

A szülőin szóltak, akkor lebeszéltük előre az időpontokat. Mivel az én fiam a picik csoportjába megy, a többség gyed-ről megy vissza dolgozni, így még lehet sakkozni a kezdéssel. A fiam is októberben kezdett volna, már a szabikat számolták, behívtak a munkahelyemre, hogy személyesen beszéljünk, akkor jött a fekete leves, mégsem vesznek vissza. A helyet fenntartják nekünk, így amint lesz munkám, kezdhet is.

Van olyan kis csoporttársa, akinek óvónéni az anyukája, egyszerre szoktatja be a 2,5 évest és az egy évest. Neki muszáj már szeptemberben kezdenie dolgozni.

Ha neked mindenképpen csak a szeptemberi kezdés jó, állj a sarkadra.

2012. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha jobban belegondolsz: teljen érthető, hogy így csinálják, hiszen egyszerre 10-12 új gyerekre nem tudnának minőségben figyelni.

Nálunk is úgy volt, hogy hetente 2 új gyerek mehetett.

Viszont a szülőin mindenkit végigkérdeztek, hogy ki-mikor kezd, van-e esetleg segítsége stb, és ezek figyelembevételével alakították ki a kezdési dátumokat. Vagyis aki szept-ben kezdett, az ment elsőnek.

Mi utolsónak mentünk okt-ben, mert én csak februárban kezdtem, de nem lehetett tovább húzni, mert a csoport életét mindig felborítja 1-1 új gyerek.

Úgyhogy szerintem örülj neki, hogy odafigyelnek a gyerekekre és beszéld meg, hogy ti az elsők között kezdhessetek.

2012. aug. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nincs már mit megbeszélni, az időpontok ki vannak osztva. Mindenkit abban az időpontban várnak.


Én csak arra emlékszem, hogy régen a nagy gyereket bevittem a bölcsibe, ott volt egyszerre az összes új gyerek az anyukákkal együtt, majd szép lassan elszivárogtak az anyukák 1 hét alatt. Egyáltalán nem volt drasztikusabb módszer, szépen beszokott egytől egyik az összes gyerek és nem volt örökké új, aki a sírásával megzavarta volna a többit. És minden szülő első hét után mehetett a dolgára.

2012. aug. 23. 09:13
 14/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, sőt oviban sem szoktatnak egyszerre 5 gyereknél többet.

Képzeld csak el, ha egyszerre 8-10 gyerek ordít az anyukájáért. A többinek sem tesz jót, akik esetleg könnyebben beszoknának, rájuk is átragad a rosszkedv, sírás.

Az oviban is necces egyszerre az 5 gyerek, mert van mellette 25 másik, akikre figyelni kell, foglalkozni velük, közben az 5 másik azt sem tudja hol van, mi van, esetleg sírnak.


Nincs szabid amit kivehetnél októberig?

2012. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem minden bölcsiben így van, hogy egyszerre max két gyerek szokhat be egy héten. Max az elintézési formával kapcsolatban lehetnek kifogások, mert mi az, hogy ők osszák be a gyerekeket. Mondjuk azt nem hiszem, hogy az összes gyerek szülője szeptemberben kezdi a munkát.

Pl. az én fiam novemberi, és én akartam, hogy minél később kezdje a bölcsit, hogy minél kevesebbet kelljen a gyedből lemondani, nálunk október vége volt az utolsó időpont.

Szülőin a szülők írhatták be, hogy ki mikor szeretne, tud kezdeni. Így én ráértem, okt. 24-ét jelöltem meg.

De igazából még decemberben sem dolgoztak sokan, mert a szabijukat töltötték. Majd csak január, február környékén lehetett érezni (a gyerekekért menés időpontján, a reggeli találkozásoknál) hogy már sokan dolgoznak. Addig nem.


Barátnőm pl. a tesóval otthon van, mégis felvették a nagyobbat (van hely) és ő is azt mondta, hogy neki teljesen mindegy, válasszanak azok előbb, akinek sürgős. Szóval náluk is a szülők választották meg az időpontot.


És valóban nem a gondozónők kényelmét szolgálja. A fent leírtakon kívül hogy férne el 12 gyerek +12 anyuka minőségileg egy teremben? Én meg még ilyet nem halottam, hogy egyszerre kezdenének a gyerekek.


Ja, és azt hiszem, hogy úgy van, ha 2 éven aluli a csoport, hogy 12 gyerek lehet egy csoportban, és ha a csoportban az utolsó gyerkőc betölti a 2 évet, akkor vehetik fel a 13. és a 14. gyereket. Addig nem. 15 főről nem is hallottam. (van bölcsivezető a családban, tőle is tudom az infókat)

2012. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is igy van. Nekem mindegy volt teljesen, mikor kezdünk, a munkáltatóm azt mondta, szóljak, ha megyek dolgozni. De volt olyan, akinek szeptember elején menni kellett már. Nyilván ő kapta az első időpontot. Mondjuk nálunk a szülőin kérdezték, hogy akkor ki mikor szeretne menni? És szépen a szülők feloszották egymás között. Nem volt semmi vita, 7 gyerekről van szó.
2012. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Fura, hogy nem közölték ezt hamarabb. Nálunk még tavaly szeptemberben beiratkozásnál elmondták, hogy szeptember-októberben kezdhet csak, mert beszoktatási rend van. idén augusztusban, mikor megjött az értesítő, és vissza kellett igazolni, hogy még mindig igényt tartunk a helyre, akkor már a beszoktatási tervezetet is átadták. Megkérdezhetem hol van a bölcsi?
2012. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Barbi1234 válasza:
100%

Bocsánat, hogy beleszólok. Én bölcsődében dolgozom mint kisgyermeknevelő és nagyon meglepődtem azon, hogy ti szülők hogyan álltok a beszoktatáshoz. Képesek lennétek a 3 év alatti gyermekeiteket csak ugy ott hagyni a bölcsődében mondjuk szeptember 3.-án reggel 7:30kor és délután meg menni érte? Szerintetek mekkora törést okozna a gyerekben, hogy akivel eddig egész nap otthon játszottam, szeretett most itt hagyott egy idegen helyen 2 idegen nénivel?

A beszoktatást 1978-ban találták ki higyétek el elötte katasztróális helyzetek voltak. Gondoljatok bele mikor mondjuk CSAK 12 gyerek üvölt 1 gondozónőnek reggeltől 9-ig míg megjön a társa és ki tud menni pár percre regenerálódni.

Jah és a gondozónőknek minden egyes gyerkről kell beszoktatást is írnia ami azt jelenti hogy legalább 10 napját kell dokumentálnia ami nem kis meló. Mert ezt ellenőrzik a főnőkei.

És ha minden gyermek egyszerre esne be a csoportba hol lenne ez egyéni bánásmód, ölbevétel? Összeszokás, egyéni igények megfigyelése....

Na mindegy. Bocsánat ha valakit megbántottam, nem akartam csak a véleményemet fejtettem ki

2012. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Te felelősséged is. Miért nem néztél utána! Nálunk is így van de egyértelmű számomra hisz megnézem hova adom a gyerekem.
2013. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!