Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi kérdés! Szerintetek...

Bölcsi kérdés! Szerintetek rosszul jár a gyerekem, ha nem fog bölcsődébe járni? Én szerettem volna, de sajnos nem tudjuk megoldani.

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiam van, nagyon látom rajta, hogy igazán a javára válna a bölcsi, de bizonyos okokból nem tudjuk vinni. Lelkiismeret furdalásom van, mert csak jót hallok a bölcsisekről.

2013. ápr. 10. 11:06
1 2 3
 11/28 Golan Trevize ***** válasza:
25%
Neked meg rólam vannak határozott elképzeléseid, de a témához csak nem szólsz hozzá.
2013. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
51%

Először is a bölcsi egyátalán nem rossz,mint ahogy sokan emlegetik,egy 1,5-2 éves gyereknek már szüksége van a kortársaira,persze gyerekfüggő,az én fiam imádja 16 hónapos kora óta bölcsis,és játszanak egymással a gyerekek főzőcskéznek,fodrászkodnak,nem egymás mellett egymással.Ha nem tudod vinni nem viszed,nem lesz baja tőle,ha otthon sokat foglalkozol vele viszed ide-oda szerintem ki tudod elégíteni az igényeit.

Én örülök,hogy bölcsis a fiam és ha lesz 2. Ő is megy bölcsibe 1,5-2 évesen,ha olyan önálló,talpraesett,társaságkedvelő lesz,mint a fiam.Fiam unta már magát itthon nem voltam neki elég,és a játszótér sem.Ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2013. ápr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Képzeld hozzászóltam, gondolom le is pontoztál :)
2013. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Nekem meg azèrt van lelkiismeret furdalàsom mert bolcsibe kell adnom az 1 èves kisfiamat!
2013. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
40%

Tulajdonképpen azt, hogy a 3 év alatti gyereknek szüksége van a társaságra én még csak bölcsis gyerekek szüleitől hallottam, de a szakemberek egészen más véleményen vannak.

Mi szerencsére megtehetjük, hogy nem adjuk bölcsibe a gyereket, és én ennek nagyon örülök. Látom más gyerekeken, hogy mennyire megváltozik a személyiségük, amint bekerülnek a bölcsibe. Szorongóak lesznek, sokkal jobban anyásak, nem merik elengedni az anyjuk kezét, mert félnek, hogy otthagyja őket. Egyik betegségből esnek a másikba. Nekem a szívem szakadna meg otthagyni a bölcsiben a zokogó gyerekemet, nem értem, egyesek hogy tudják olyan nyugodtan otthagyni, ha nem muszáj.

Sokan azzal jönnek, hogy azért is jót tesz a bölcsi, mert ott megtanul a gyerek ezt meg azt. Nos ebben a korban a szülők feladata lenne minden szükséges dolgot megtanítani a gyereknek. Azt is sokszor hallottam, hogy a bölcsiben kezdett rohamosan megindulni a beszédfejlődés (jah, mert otthon csak annyiból álltak a gyerekhez intézett szavak, hogy "nem szabad!", "aludjál már!" stb).

Egyetértek az első válaszolóval. A bölcsi nem egy szórakoztató központ a gyereknek, és nem is arra való, hogy a kikapcsolódni vágyó szülőket helyettesítve megtanítsák a gyereket beszélni, evőeszközt használni stb. A bölcsi egy szükséges rossz, azoknak a gyerekeknek lett kitalálva, akiknek máshogy nem lehet megoldani a napközbeni felügyeletet. Az más kérdés, hogy mostanában divat lett, mert az anyukának napközben plázázhatnékja van, és nincs kedve a gyerekkel játszani.

2013. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

15-el sok mindenben egyet értek. Teszem azt úgy, hogy eddig a három gyerekemből egy járt bölcsibe egy évet. A naggyal otthon tudtam maradni, mert a pici is megvolt már, de az akkor kicsit két évesen beadtuk, mert dolgoznom kellett. Szerintem nagyon gyerekfüggő, hogy kinek mikor "kell a társaság", és a picimen azt láttam, hogy neki nem volt az rossz. Illetve hogy 2 év két hónaposan képes volt kialakítani "rendes társas kapcsolatot", mert összebarátkozott egy kisfiúval, akivel egy ovis csoportba is kerültek, és azóta is együtt játszanak, állandóan mondja, hogy ő a "barátja", pedig egész nyáron nem találkoztak utána, de nem "múlt el".

Míg a másik gyerekem még ovisan is inkább csak "mellette játszott" a többieknek első évben, remekül megvolt egyedül is.

Ezen felül azt is gondolom, hogy a bölcsi "milyensége" maximálisan gondozó függő. Mi kifogtunk egy szuper tehetséges nőt, aki pályavisszatérő volt, tele energiával, semmit nem megszokásból csinált, a lányom ragaszkodott hozzá, és jól kijöttek. Az én gyerekem volt akkor abban a csoportban az egyetlen, aki nem sírt sosem. Nagyon kiegyensúlyozott volt a bölcsi időszakban (igaz, a munkám rugalmas is volt, így nem volt bent mindig egész napokat), amikor lehetett, kivettem "anya napra" is. Szeretett járni, persze nem minden nap, ahogy ez ovisokkal is meg van, és mindenkinek van ilyen meg olyan napja.

Amikor bölcsis lett, alváshoz még pelusos volt. A gondozó kérdezte egy idő után, hogy levegyék-e róla, mert olyan ügyes, hátha sikerülne, mire én azt mondtam, hogy ne, mert a szobatisztaságra nevelés nem az ő dolguk, hanem az enyém, ahogy minden más is, nem ott tanulta meg az alap dolgokat, bár a bili helyett WC ott tetszett meg neki a kis WC-k miatt, mert az otthon tényleg nincs.

Azt az aspektust én sem értettem soha, hogy miért ott kéne hogy mindent megtanuljon.


Szóval mi jól jártunk, és biztos, h. pl. az első gyerekemmel ugyanezt nem tudtam volna megcsinálni ilyen zökkenőmentesen, láttam sok gyereket órákig bömbölni, ha az velünk történik, akkor én nem bírom beadni, az biztos.


Valószínű, hogy két évesen a harmadik is bölcsis lesz, mert a GYES nekünk nem elég sajnos, ha sikerül ugyanoda ugyanahhoz beadni, annak nagyon örülnék...


Összességében korainak tartom, de sajnos helyzetfüggő, egyre kevesebben tehetjük meg, hogy otthon maradjunk 3 évig. :o(

2013. ápr. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Egy szakembert nem hallottam arról beszélni,hogy káros a bölcsi ezt csak olyanok mondják akik nem adják be a gyereküket.Ez a 3 év otthon csak itt Magyarországon van és egy felesleges luxus-Nem tudom milyen gyerekkel találkoztál az én fiam sem szorongó sem nagyon anyás nem lett,nem beteges,és nem ott tanult meg mindent ugyanis sokat foglalkozom vele, ugyanolyan kiegyensúlyozott,önálló és talpraesett gyerek,mint amilyen volt,é imádja a bölcsit.Én speciel tanulok és dolgozom azért,ment már 16 hónaposan,de mint mondtam a következő sem fog 3 évig itthon maradni velem,2 évesen biztosan beadom én meg megyek dolgozni,gyesből nem lehet megélni,és úgy gondolom 2 évesen többre van szüksége az anyjánál és az otthonülésnél.
2013. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

15, 16-al egyetértek. Persze az teljesen más, ha az anya megy vissza dolgozni. Külföldön is azért adják igen korán a gyerekeket bölcsibe, mert ott 6 hónap vagy 1 év után menni kell vissza dolgozni. Ez a szükséges rossz ilyenkor.

A másik véglet, amikor az anya beadja a gyereket, mert ő pihenni akar, vagy éppen egy kisebbel van otthon és nem bír a kettővel együtt. Akkor minek szül? Az ilyenek szüljenek akkor, mikor a nagyobb már óvodás. Sajnos a protekciót nem lehet megszüntetni, mindig is volt, van és lesz. Soha nem fog a protekció megszűnni, az élet minden területén jelen van. Csak kiváncsi lennék, hogy magánbölcsibe is beadnák-e a gyereket, ha otthon lennének a kisebbel és nem veszik be a gyereket államiba, mert még sincs protekció.

2013. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsi vezetőnője az első szülőit így kezdte, hogy a bölcsi szükséges rossz, és hogy ők mindent meg fognak tenni azért, hogy a lehető legjobbá tegyék gyereknek és szülőnek egyaránt. Ez elég egyértelmű dolog. Főleg a kicsiknek, akik két év alattiak.
2013. ápr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Mellesleg azt nem értem miért baj nektek ha más beadja a gyerekét,hogy otthon van a kisebbel az Ő dolga,itt már szokássá vált beleszólni a másik életébe,és megmondani a tutit,ítélkezni,és felelőtlen rossz anyának kiáltani ki valakit aki nem úgy gondolkodik,mint néhány anyuka.Nekem egy gyerekem van,de egyszerűen már hányingerem van,hogy feltesznek egy kérést és a végére biztosan valakit szapulnak,el mondanak mindennek.gyerek és szülőfüggő a dolog,van olyan gyerek aki 3 évesen sem válik le az anyjáról,de van olyan aki 1 évesen már unja az otthonlétet pl az én fiam ilyen volt,cipeltem mindenhova,gyerekek közé mert arra volt szüksége,és azért csak tudom mire van szüksége a saját gyerekemnek,a bölcsibe beszokás is gyors volt,probléma és sírásmentes,lehet ha nem kell mennem dolgozni is be kellett volna adnom 1,5-2 évesen mert annyira vágyott közösségbe,de ismerek olyan kislányt aki végig sírta az 1 hónapot,gyerekfüggő,és ha olyan valakinek a nagyobb,mint az én fiam akkor a gyerek érdeke ha beadja,mert egy újszülöttel mindenhova mászkálni nem igazán megoldható.De ez csak az én véleményem.
2013. ápr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!