Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi kérdés! Szerintetek...

Bölcsi kérdés! Szerintetek rosszul jár a gyerekem, ha nem fog bölcsődébe járni? Én szerettem volna, de sajnos nem tudjuk megoldani.

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiam van, nagyon látom rajta, hogy igazán a javára válna a bölcsi, de bizonyos okokból nem tudjuk vinni. Lelkiismeret furdalásom van, mert csak jót hallok a bölcsisekről.

2013. ápr. 10. 11:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Leginkább azért zavar ez másokat, mert elveszik a helyet azoktól, akiknek viszont dolgozni kell menni.
2013. ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Szerintem erre azért nincs sok példa mert munkáltatóival vagy iskolalátogatásival adhatja be a gyereket a szülő,ha túl sok a gyerek akkor biztosan nem vesznek be olyat aki nem dolgozik.
2013. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A mi környékünkön rengeteg van. Megszerzik azt a munkáltatóit. Pl. családi vállalkozásba bejelentkezik, viszi a papírt, de dolgozni nem megy, senki nem ellenőrzi. De ezt maga az anyuka mondta, hogy így fogja csinálni. És más módok is vannak...
2013. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Hű,nálunk szigorúbbak és ellenőrzik is.
2013. ápr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Olyan is volt, aki csak délelőttre járatta bölcsibe gy éven át a gyerekét. (Az államiba persze)
2013. ápr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan megoldják, hogy be tudja adni a gyereket a bölcsibe, úgy hogy az anya nem dolgozik. Nincs azzal gond, ha beadja, adja magánba, vagy akkor adja államiba, ha nagyon sok a férőhely, de ez általában csak kicsi városokban, falukban van. Én megyeszékhelyen lakok, mikor megszületik a gyerek, már akkor be kell íratni a bölcsibe, ha szeretném, hogy 2 évesen bekerüljön. Az én gyerekem még mindig várólistás. Egy ismerősömnek meg rögtön felvették a gyerekét bölcsibe, mert volt ismerőse, a másik gyerek meg még csak a hasában volt, ő meg nem dolgozott!!

Itt nem azzal van a gond, hogy beadják a gyereket, de szigorítani kellene a dolgokon, hogy a nem dolgozó anyák gyerekeit csak akkor vegyék be, ha marad hely, miután felvették azoknak a gyerekeit, akiknek mind a két szülője dolgozik. Igen, bosszant a dolog, mert én fizessek havi 30-40 ezret magánbölcsire, aki munka miatt adnám be a gyereket, ráadásul nem is részmunkaidőre megyek vissza dolgozni, hanem teljes munkaidőben folyamatos műszakban, aki meg otthon csücsül terhesen vagy egy kisebb gyerekkel, annak a gyereke meg államiba jár kb. mondjuk havi 10 ezer forintért, mikor az anyjával is otthon lehet. Ha egyszer a szabály, hogy mind két szülőnek dolgoznia kell, akkor ennek ellenőrzését szigorítani kellene.

2013. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazán kimerítő és tanulságos volt!
2013. ápr. 11. 09:54
 28/28 anonim ***** válasza:

Ez szerintem gyerektol is fugg. En kulfoldon elek es nagy trendi itt is a bolcsi, soksozr kenyszerbol, mert itt csak egy eves fizetetlen szulesi szabi van, tehat lehet otthon maradni 3 evig de fel kell mondani a munkaltatonal. Igy aki vissza akar menni a melohelyere kenytelen beadni 9-10 honapos korban idot hagyva h a gyerek beszokjon mire 1 eves lesz. Aztan vannak olyan anyak akik otthon ulo anykak, vagyis nem dolgoznak, es kenyelembol beadjak. Itt beveszik fuggetlenul h dolgozol vagy sem, sot ha nem dolgozol olcsobb a terites...

Van aki bolcsire eskuszik es van olyan ismerosom aki nem dolgozik, es masfelevesen beadta a gyereket 2 napra hetente, ismerekolyat otthon akinek a kislanya vegig orditotta 2-3 eves koriag a bolcsit es utalta, mire ovis lett es vhogy az ovit jobban szerette. Meg allandoan beteg volt.

A kislanyom nem jart bolcsibe, en visszamentem dolgozni, mert muszaj volt, nalunk anya vigyazott ra, es 2 napot otthonrol dolgoztam. Itt lehet ellenben kerni a gyerek 5 eves koraig a rugalmas munkabeosztast amihez a cegnek torveny alapjan koteles alkalmazkodnia, es nem rughat ezert ki! Kislanyom 3.5 volt mikro kezdte az ovit es nagyon feltem tole, mert nem igazan szocializalodott. Vittem ot a szabad napjaimon, uszni, tornazni, gymbaroo foglalkozasra, imadta ezeket, de a tobbi gyerekre oda sem figyelt. nem jatszott veluk. Az ovi hozta a valtozast, kinyilt, sokat dumal, most mar inkabb angolul, hisz ez a kornyzete, de en kikovetelem tole a magyar nyelvet, nem idegenkedik masoktol, gyerekekkel most mar jatszik a parkban. Neki igy 3 honap utan azt mondom nagyon jot tett az ovi. Igaz kicsi a letszam 10-12 fo van egy nap erre jut 2 diplomas ovoneni, plusz egy diak ovoneninek keszulo kislany. Kicsi, baratsagos ovi, igaz magan, de nekem az allami tobbe kerulne itt, mivela fizetesunk alapjan kell fizetni a teritest, es ha mar fizetni kell akkor a magan az jobb szolgaltatst ad kevesebb penzert. Ovi es ovi kozott is van kulonbseg jol korbe kell nezni.

Szerintem masok miatt sose legyen lelkiismeretfurdalasod. es ne hagyd h masok befolyasoljanak. Tegyed a legjobb belatasod szerint, legbelul tudod h mi jo a kisifadnak.

2013. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!