Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes kismama vagyok,...

13 hetes kismama vagyok, sajnos elvesztettem az állásom, mikor megtudták. Járni fog ebben az esetben gyed? A többi lent

Figyelt kérdés
Az elmúlt két évben folyamatosan volt munkaviszonyom, viszont erről a munkahelyemről elbocsájtottak, mikor kiderült, hogy babát várok. Mivel csak a harmadik hónapban járok és nem valószínű, hogy bárhová is mehetnék (értelme sem lenne szerintem ilyenkor új állás után nézni), nem vagyok benne biztos, hogy járni fog nekem a gyed...Valaki udna ezzel kapcsolatban valamit mondani? Nagyon megköszönném. Próbáltam utánaolvasni, de annyi kivétel és egyéb szerepelt, hogy egyáltalán nem vagyok biztos már semmiben. Köszönöm előre a válaszokat!
2013. febr. 3. 20:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarod esetleg beperelni őket? Nem bocsáthatnak el azért, mert babát vársz!!!!!
2013. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szerződéssel alkalmaztak, mert ha bejelentéstől nem bocsáthatnak el ha törvényesen dolgoztál.

Ha nincs élő munkaviszonyod akkor csak gyes és családit fogsz kapni ami együtt 38000Ft

2013. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
11%
ha volt előtte 18 hónap munkaviszonyod,akkor azt hiszem jár.Sok minden változott,pl az is,hogy nem mondhattak volna fel.Én elmennék egy könyvelőhöz és megkérdezném,utána meg a munkaügyi bíróságra.
2013. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan dolgoztál és te közölted velük hogy terhes vagy és azután rúgtak ki nyugodtan pereld be őket mert onnantól kezdve él a felmondási védelem.
2013. febr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
nem küldhetnek el ha bejelentetted hogy terhes vagy. Jelentsd fel őket szerintem is.
2013. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
100%
Szia!Ha azért bocsátottak el,mert bejelentetted,hogy babát vársz,nem rúghattak volna ki!Járj utána,ne hagyd magad!Nem mindegy az sem,hogy mennyi pénzt kapsz majd!
2013. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Elnézést mindenkitől, azt nem írtam bele, hogy próbaidőm végén voltam. Mivel veszélyeztett terhes vagyok, az otthoni munkán kívül (irodai munka) nem tudtam volna bevállalni, hogy naponta beutazgassak a munkahelyemre, ezért azt mondták, el kell búcsúznunk, amit nagyon sajnálok. Ebben az esetben ha nem is volt "szép", de ugye próbaidő alatt nem kell megindolkolni, miért bocsájtanak el. Épp emiatt kérdeztem, hogy félek, hogy csak a gyes járna, ami szerintem kicsit durva lenne, hogy előtte végig dolgoztam, és ugyanannyit kapnék, mint aki soha nem dolgozott...
2013. febr. 3. 20:45
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Igen durva de így jártál csak gyes és családira vagy jogosult ha nincs élő munkaviszonyod.
2013. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Így van csak a gyes jár. Ha csak nem akkor mész majd csak el munkanélkülire mielőtt szülni fogsz.
2013. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem nem járunk akkor egy cipőben szerencsére, nem hiányoznak az "így jártál" kommentek. Még jó, hogy nem rád hallgatok, inkább tovább informálodom.
2013. febr. 3. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!