Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Gyümölcsnap kérdés?

Gyümölcsnap kérdés?

Figyelt kérdés

Szinte mindegyik bölcsiben van gondolom, így szükségem lenne egy kis segítségre.


Mégpedig azzal kapcsolatban, hogy:


1) egy gyereknek egy hónapban hányszor kell vinni?


Megvolt a szülői és a szeptemberit már be is osztották. Elsőnek kezdünk a beszoktatással, így mi lettünk az elsők. Igazából a második hét első felében marad ott szülői részvétellel a gyermek alvásig, majd második hét közepén úgy, hogy már ott is alszik, de a szülőnek még ott kell lennie.

Egy héten max. 4-en jönnek beszoktatni.

A lényeg az, hogy vagy elírhatták vagy komolyan gndolják, de szept. utolsó hetében is mi jövünk.

18 gyerek van összesen a csoportban, ebből 6 csak januárban jön.


2) Ilyenkor hánykilót kell vinni?

Azt mondta az egyik gondozó, hogy min. 2-3 kiló gyümölcs. Most komolyan, nem sok az egy kicsit 1 napra?! .. mert egy hétre még azt mondom talán kevés is, de hogy 1 napra?!


3) Milyen gyümölcsöket szokás általában ilyenkor vinni?

Alma - almával vagy egy idő után közlik, hogy banánt, kiwit és egyéb gyümölcsöt is kell vinni?


MEgmondom őszintén, nem szeretnék 20 ezren felül (gondozási+étk) még 10 ezret gyümölcsözni a bölcsődének.


2013. aug. 5. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg reális a 2-3 kg.

Most tettem fel 4db barackot a mérlegre és ezek pont 1 kg-t nyomtak. Ezt a 4 barackot délután 3 gyerek(1, 2, 3évesek) simán benyomják egy szempillantás alatt.

Szerintem a 2-3 kg-t amikor már a legtöbb ott lesz gondolták. Elsöre ha 4-en lesznek nekik elég 1 kg is.


Nem kapnak a gyerekek ott enni? Mert ilyen gyümölcsnapról én nem hallottam még. Ha egésznaposok akkor kapnak ebédet ami mellé gyakran gyümölcs van.

2013. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De kapnak, csak a gondozók szerint az ebédhez járó gyümölcs mennyisége és választéka nem éppen a legjobb.

Emiatt vezették ezt be.

2013. aug. 5. 13:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindennap kapnak gyümölcsöt ebéd mellé.
2013. aug. 5. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor meg tényleg sok, és igazából felesleges is. Gondolom a bölcsi ezzel akar jó fényt biggyeszteni magára.

1 gyereknek napi 2-3x kell nyers zöldséget és gyümölcöst enni.

Ha az ebédhez kap egy almát és este eszik egy paradicsomot az ebben a korban pont elég.

2013. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk egy héten 1x kellett vinni,pár szemet,ha mindenki igy visz,akkor ez elég szép mennyiség ám.Oviban is ez van.
2013. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom bölcsijébe nem kellet gyömölcsott vini .
2013. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!