Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyümölcsnap az oviban?!...

Gyümölcsnap az oviban?! Kérték, hogy havonta 2x vigyünk gyümölcsöt. Naptárba kell írni, hogy mikor viszünk. De csak páran viszünk, mert a töbinek nincs pénze! Igazságos ez?

Figyelt kérdés

Fél oviscsoport vagy cigány vagy simán szegények. Legalábbis azt mondják, hogy az 500ft-os csoportpénz is gondot okoz nekik.

Megkértek, hogy havonta vigyünk tisztasági csomagot (3 e ft/hó), vigyünk színesceruzát, A/4-es papírt, ragasztót (3 e ft volt) és havonta 2x gyümölcsöt.

Vittünk is, de azt látom, hogy összesen 6 név szerepel a naptárban egész hónapra. Az elmúlt 2 hétben 2-en vittünk.

Nem tartom igazságosnak. Nem vagyunk gazdagok és nem tartom ezt így fairnak. Szóljak az óvónéninek emiatt vagy ti mit tennétek? Nem akarom más gyerekét etetni, elég a sajátjainkat.

Mit gondoltok erről?


2012. okt. 16. 12:06
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
78%

menj el a helyi önkormányzathoz és mond el ezt

és otthon adj enni gyümölcsöt a gyereknek

én így tennék

2012. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%

Ne vigyél, nem kötelezhetnek rá. Adj otthon gyümölcsöt a gyerekednek.

Én tavaly rendszeresen vittem gyümölcsöt hetente - kéthetente, aztán meguntam, hogy mindig csak én. Idén nem vittem még egyszer sem, és nem is fogok.

Bár mondták is az óvónénik, hogy nem kell vinni, oldják meg otthon a szülők a gyümölcsadást a gyereknek, pont emiatt, hogy ne érezze magát senki igazságtalanságban.

2012. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
100%

Ha van legközelebb "szülői" (vagy nem tudom, minek hívják ezt óvodában), akkor vessétek fel, hogy hagyjátok abba ezt a gyümölcsnapozást - tessék megfelelően etetni a gyerekeket az óvoda pénzéből, "extra" dolgokat (pl. édesség, gyümölcs, stb.) meg mindenki adjon otthon a gyereknek, vagy vigyen az óvodába, de a sajátjának, ne mindenkinek.


Ugyanis, ha nem veszi ki ebből mindenki a részét, akkor tényleg ne egy-két szülő etessen már minden gyereket!

Ti, akik szoktatok vinni, ezt beszéljétek meg előre, hogy majd a közös megbeszélésen együtt tudjatok felszólalni ennek érdekében.

2012. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kell vinni semmit, kapnak gyümölcsöt. és egy kis szegény faluban lakunk, de mégis futja nekik.

és jó ételeket adnak, itt helyben főznek a gyerekeknek.

csak 500 ft csoportpénz van.

beszélj a többi szülővel, fogjatok össze, és találjatok vmi igazságosabb megoldást.

2012. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%
Mi szerencsére jó oviba,csoportba kerültünk.Nálunk kb 2 gyerek nem visz gyümölcsöt a 27-ből.Mi kerül 3e havonta a tisztaságiba?
2012. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
85%

3000Ft-ért vettél ragasztót? :O én múlt héten vettem 59Ft-ért :O


az a baj, ha te se viszel akkor mikor fog a gyereked enni gyümölcsöt? mert oké, hogy otthon adsz vacsi után, de az ugye nem ugyan az mint ha 10órai tea helyett gyümölcsöt enne.

beszélj az önkormányzattal, ne is azt, hogy csak te meg egy másik szülő visztek, hanem azt, hogy 2 hét alatt összesen 2x ettek gyümölcsöt a gyerekek, ezt oldják meg, hogy minden nap kapjanak.

2012. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
53%
Mi is mindig vittünk gyümölcsöt az óvodába, amikor odajárt a lányunk. Eszünkbe sem jutott volna, hogy azt nézzük, hogy ki hoz és ki nem. Meg, hogy ki eszik az én gyümölcsömből. Az eszik, aki kap belőle.
2012. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk dettó ez van... az óvónéni felvetette, hogy hagyjuk abba a gyümölcsnapot, mert csak 8(!) szülő visz a 25-ből gyümölcsöt. Mi szülők mégis megszavaztuk. Miért? Nem vagyunk mi sem gazdagok, de azért heti (nálunk hetente van) 2-3 szem alma vagy valami más gyümölcs nem dönti romba a költségvetésünket. A gyerekek pedig igen itthon is megeszik a gyümölcsöt, de ha többen esznek szívesebben esznek. Szoktak gyümölcssalátát is készíteni, lehet befőttet is vinni. Nem csinálok abból sem gondot, hogy a cigány vagy a szegény pistikéék nem visznek.
2012. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
78%
eleg fura egy ovi. tehat a csoportpenzen felul meg nektek kene ellatni felszerelessel is az ovit es mas gyerekeket. hat en tuti nem vinnek plusz dolgokat.gyumit is minden nap adnek otthon a gyerekemnek.
2012. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Amikor 15kor hazajön, akkor eszik gyümölcsöt. Nem az a gond, hogy vinni kell, hanem elvi kérdés szerintem ez, hogy akkor igenis más is vigyen.


Tisztasági:

wc papír: 400ft

törlőkendő: 400ft

folyékony szappan: 500ft

szalvéta: 300ft

fogkrém: 400ft

papírzsebkendő: 250ft

hirtelen ez jutott eszembe, de még kellett valami


Pritt stiftet kértek: 800ft volt, az 500ft-os a/4-es papír is 1.000 ft

3szög alakú ico ceruzát kértek: 1.200ft volt és akkor temperát még nem is vittem.


3kg alma: 750ft

2012. okt. 16. 12:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!