Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsot tudnátok adni étkezés...

Tanácsot tudnátok adni étkezésben?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit stabilizálódni a súlyomban és akár 1-2 kg-ot csökkenteni, mert annyival túlhaladom a "megengedett terhességi hízást".

Ajánlottak gyüm.napot, csinálhatom eperrel is?Ilyenkor mennyit ehetek meg belőle egy nap? És esetleg mely gyümik tilosak (pl.banán)?

Előre is köszönöm!

15hkm



2012. máj. 4. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
MIndenféle gyümölcsöt ehetsz, kivéve a banánt meg a szölöt. Eperrel is lehet, de jobb, ha többféle gyümölcsöt fogyasztasz. A gyümölcsök mellett/helyett lehet zöldségeket is enni, de fökent nyersen (vagy csak kicsit megfözve/párolva), salátának (majonéz meg tejföl nélkül), fözeléknek nem annyira jó.
2012. máj. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Első babámmal 25 kg-ot híztam, most a másodiknál utánanéztem, kérdeztem. 34 hetes vagyok, 10 kg plussz.

Kerülön a zsíros ételeket, teljes kiörlésű/barna kenyeret eszek, de csak reggelinek. Mindenből könnyű van itthon, szalámi helyett parizer vagy sonka, mindig eszek hozzá ami van, paradicsom, retek, paprika, ebből szigorúan egy szendvics, mellé egy pohár light joghurt, és vagy 2 bögre tea. A sok folyadék fontos!

Ebéd változó, délután még a nagyobbikkal eszek valami könnyű uzsit, este szoktam gyümit enni, de bármit, pl alma-banán-gyümilé turmix. Szőlővel meg szerintem nincs gond, ha nem vagy cukros, de abból sem kéne sokat a cukor miatt. Eperrel vigyázz, ha van a családban allergiás, az én pocaklakóm pl a kivit nem birja, rosszul is lettem.

Kellemes babavárást!

2012. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Banánt lehet enni, nagyon jó folsav forrás.

Én azt tanácsolom, hogy tartsd be a napi 5 étkezést és ne edd mindig tele magad. Hiszen a gyomrod csak az evés befejezése utána kb 20 perccel érzi ,hogy tele van vagy nincs. Illetve igyál sok vizet. Ne csak akkor amikor szomjas vagy. Úgy hozzá tudsz szokni, hogyha otton vagy akkor beállítod a telódat 30 percenkénti csörgésre és akkor iszol jó 1-2 decit majd megint. Ez nagyon jó a vérkeringésnek illetve amit te szeretnéd az anyagcserére. Hiszen terhesség alatt lelassul és ezzel tudod javítani.Meg azzal ,hogy napi 5 étkezéssel nem terheled túl a gyomrod, az emésztésed így fele annyi dolga van és nem rakódik le a zsír, a plusz grammok.

2012. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Banánt miért nem lehet enni????
2012. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia en 35 hetes vagyok 14 kg pluszal dokim is javasolta hogy egyszer egy heten csak is kizarolag gyumolcsot egyek minden felet kiveve banan es dinye!Banan azert mert hizlal dinye azert mert sok a viztartalma!A gyumolcsnap azert fontos mert vizhajto hatasa van!Ezen kivul keves folyadekot javasolt napi 1,5 litert!Kerulni kell a sos eteleket a sutiket es keves kenyert kell enni!Boldog babavarast!
2012. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kérdező kommentje:


Köszönöm az ötleteket!!


általában ilyen egy napom:

reggeli:

-3dl turmix (tejes, banános vagy epres, ami van gyümi) vagy

-1-2 kis szelet tönkölykenyér vajjal vagy kockasajttal, vagy vmi vegetáriánis pástétom vagy

-néha megkivánom reggel a gyümölcsöt, ekkor gyümölcssali (de ritkán, mert ha ezzel kezdek, akkor nekem émelygésem lesz tőle) vagy

-1-2 főtt tojás a kenyérhez

-inni ezekhez üresen tea vagy esetleg kis csésze koffeinmentes kv


tízórai:

-általában gyümölcs (vegyes kis gyümsali, vagy egy alma, körte, eper..ami épp megy és elérhető) vagy

-jogurt vagy

-egy koffeines latte machiato (alacsony a vérnyomásom és olyankor fáj a fejem és ez helyre szokott tenni)


ebéd:

leves (tészta és rántásnélküliek, 2-3 dl)

+vmi amit kivánok: nem vagyok egy tésztaevő ezért általában

-vmi ragu rizzsel, vagy hús (akár rántott ez nem érdekel ) rizzsel vagy csak savanyúsággal,

-vagy kisütött zöldségek körettel,

-vagy rakott zöldségek

-vagy vmi főzelék


uzsonna:

-jogurt vagy

-gyümölcs vagy

- ekkor iszom a latte machiatot (de akkor de.nem)

-néha egy süti vagy fagyi (1alkalom/1-2 hetente)


vacsora

változó

-ha étteremben vagyok hús salival vagy vmi hasonló könnyebb

-otthon általában 2 szelet piritós vajjal v kockasajt v vega pástétom paradicsommal, paprikával vagy

-virsli/debreceni paradicsommal

-saláta tonhallal vagy tojással

vagy vmi hasonló.

tegnap kicsit bűnöztem a piritósok után mert édesre vágytam és ettem egy kis tálka tejberizst még később nyirfacukorral és cukormenten mogyikrémmel..:)de ez ritkán van


Sztetek min kellene változtatnom?

2012. máj. 4. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
A banánt azért nem jó enni, mert igen sok kalória van benne, és a kérdezönek éppen a túl sok hizás a a gondja. Néha keveset ehet, de nem gyümölcsként, hanem szénhidrátforrásként.
2012. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fontosnak érzed, akkor nézz utána az interneten, hogy hogy működik a terhes diéta.

Én pl. 180 CH diétát csinálok, ez még nem annyira szigorú, viszont a 24-39 hétig kb. egy kilót híztam, előtte tízet.


A banán szénhidrát tartalma nagyon magas, és az aszalt gyümölcsöké is azok közül, amiket még nem említettek korábban.

Egyébként nem vagy messze attól, amit én csinálok, amin még faraghatsz: a cukor. A diétánál a cukor és a méz használata tilos. Csak édesítőszer. A nyírfacukor is cukor ugyanúgy, abban különbözik, hogy a glikémiás indexe jóval alacsonyabb, vagyis nem szívódik fel olyan hamar, és nem dobja meg hirtelen a vércukor szintet. És bár Nálad ez nem olyan fontos szempont, annyiból számíthat, hogy az étvágyat befolyásolja...



De talán az is elég, ha megnézel egy szénhidrát táblázatot, akkor megláthatod, hogy mi tartalmaz sok fehérjét (mert az meg kell), meg több kalóriát de kevesebb szénhidrátot.

És figyelni kell, a diétánál is az a lényeg, hogy az adott mennyiséget meg be KELL vinni, mert ha annál kevesebb, az is baj...

Szóval mindent mértékkel, és menni fog az. :o) (Ja, és nekem napi 6x-i étkezésem van)

2012. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!