Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsidilemma - tapasztalt...

Bölcsidilemma - tapasztalt Anyukák, Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első gyerekes anyuka bölcsidilemma előtt Budapesten... Felvettek minket az állami bölcsibe, nagyon örültem, nagy boldogan mentünk a beszoktatásra, de nagyon elvették a kedvemet az egésztől. Egyáltalán nem olyan fenékig tejfel, mint ahogy a bölcsődevezető anno lefestette. Az egy dolog, hogy semmire nincs pénz, nincsenek játékok, stb., gondoltam, a mi időnkben sem volt fisher price és társai, ezen nem akadok fent. A gondozó nénik azonban mogorvák, egy mosoly nincs az arcukon egész nap, szerintük kevesen vannak ennyi gyerekre, és sajnos ezt a frusztrációjukat rávetítik a gyerekekre is. Láttam, ahogy rángatják le és fel a ruhájukat, ahogy kiabálnak, hogy siessenek már, mert még ott van 15 gyerek, akit át kell öltöztetniük, türelmetlenek, elveszik a gyerek elől az ételt, mert x idő alatt nem ette meg. Saját szememmel láttam, hogy nem adtak inni egy kicsinek, pedig kért, azzal, hogy miért nem ivott ebédnél, mikor megvolt rá a lehetősége. Én ezen elborzadtam, én nem így neveltem a gyerekemet eddig. Nincsenek foglalkozások sem, max. rajzolgatás, ilyesmi, de leginkább csak kihajtják a gyerekeket az udvarra, ami nem is baj, legyenek a levegőn, de igazából csak úgy vannak szegények. Mindenképpen vissza kell mennem sajnos dolgozni, de félek, nehogy sérüljön a kis lelke ilyen börtönparancsnoknak beillő gondozónénikkel.

Felhúztam magam, elmentünk egy magánbölcsibe. Ott is zsúfoltság van, nagy létszámú csoportok, egyszerre sok gyerek az udvaron, de valahogy mégis más volt az egész. Nyugodtabb volt a légkör, a gondozónénik hozzáállása egész más volt, aranyosak voltak a gyerekekkel, kedvesek, egy hirtelen mozdulatuk sem volt. Ugyanannyi gyerek jut rájuk pedig, de szerintük aki ezen nem tud túllépni, az nem való a pályára. Persze, gondolom, többet is keresnek, stb.; de igazából ez a része a gyereket nem érdekli, csak hogy aranyos legyen. Oké, márkás játékok vannak, stb., de engem nem ez érdekel leginkább. Hátránya a magánbölcsinek a zsúfoltság, az ára, kicsit messzebb is van, kicsi a szoba, ahol a csoport van, viszont kedvesek a gyerekekkel, felszabadultabb a légkör, nincsenek túl merev szabályok, lehetnek egyéni kérések (pl. az állami bölcsiben nem szabad cumisüvegből inni, pedig az én kislányom másból nem iszik sajnos, akkor inkább szomjazik, próbáltam). Foglalkozások vannak, még angolul is tanulnak, zenés szórakozások, stb. Az állami viszont lényegesen olcsóbb és nagyon közel van (két perc). Szívem szerint úgy érzem, hogy a magánban jobban fejlődne, mert többet foglalkoznak velük, és aranyosabbak, gyermekközpontúbbak. Biztos vannak jó állami bölcsik is, mi sajnos ilyet fogtunk ki... Valahol olvastam, hogy ha nem szívesen bízom rá valakire a gyerekem, akkor azt nem szabad erőltetni, mert sosem leszek nyugodt.

Ti hogy látjátok? Voltatok már hasonló helyzetben? Meg lehet barátkozni az államival is, csak elsőre ilyen borzasztó?


2014. ápr. 7. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha ki tudjátok fizetni a magánt akkor mindneképp ida vidd. legalábbis én oda vinném.
2014. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha meg tudjátok engedni magatoknak, akkor vidd a magánbölcsibe. Én ezt tenném.
2014. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én kivettem a fiam a bölcsiből :)

örülök neki, jó döntés volt. munkát megoldottam otthonról, nagymama segített mikor tudott, így jobbnak éreztem.

nálunk sem volt semmi foglalkozás, igazából futószalagon mentek a gyerekek:

peluscsere-evés-öltözés-fektetés... stb. semmi másra nem volt idő, a 2 dadus folyamatosan a mosdóban tartózkodott, vagy bent etetett.

és nálunk az udvar is gond volt, mert túl nagy macerának tartották ezért ritkán mentek ki, mondjuk hetente 1x vagy 2x. a sötét pici szobában ültek ahol mocsok volt, törött játékokkal játszottak, rajzolni se rajzolhattak mert veszélyes.

tesóm gyerekei bölcsisek, állítólag ott nagyon szuper minden, szóval biztos csak belenyúltunk.

2014. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem is a magán felé húz a szívem, bár nem így indultunk neki a dolognak. Nem azt mondom, hogy naná, hogy megengedhetjük, de a nagyszülők azt mondták, segítenek, csak jó helyen legyen a pici. Nekem az a fontos, hogy aranyos "nénikkel" legyen, akik tényleg foglalkoznak vele, a többi (berendezés, játékok, stb.) részletkérdés. Sokan mondják, hogy kell a fegyelem, szerintem is, a magánban is van, de az nem olyan, mint egy munkatábor. Családias, tegeződős, felszabadult légkör, az ottani gyerekeket is másnak, nyugodtabbnak láttam, pedig ott kisebb udvaron vannak, mint az államiban. Nem tudom jól megfogalmazni, de egész más volt, pedig ott is rászóltak a gyerekekre, de nem mindegy, hogyan milyen stílusban, ott is van napirend, de ha egy gyerek lassabban eszik, megvárják, stb.
2014. ápr. 7. 15:35
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, jól mondod, "futószalag", én is ezt éreztem, gépiesen, mindenféle érzelem nélkül, vagyis, inkább idegességgel és kapkodással körítve. Kb. mint egy csomagolóüzemben. X óra Y perckor van peluscsere, na de ha az én kislányom összepisilte magát a köztes időben és még nem szól? Nem mondtak arra sem semmit, hogy nem ivott, mert nem iszik nagy műanyag bögréből. Cumisüveget viszont nem vihetek, az tilos. A beszoktatás alatt száraz pelussal jöttünk haza, és itthon az volt az első, hogy "inni", kiitta teljesen a cumisüveg tartalmát, mert egyébként meg sokat inna.
2014. ápr. 7. 15:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi amolyan fél-államival próbálkoztunk (a férjem egy klinikán orvos, oda felvették volna a lányunkat, csak a dolgozók gyerekei járnak), de nem adtam, hasonló megfontolásból, mint amiről írsz. Pszichológus vagyok, rázott a hideg attól, ami ott folyt.



Egy magán mellett döntöttünk: kevés gyerek, tündéri, szakképzett, nagyon szuper gondozónők, bölcsisekre szabott foglalkozások (semmi matek meg angol - nem vicc, volt ilyen magánbölcsi..) - mesélnek nekik, szeretgetik őket, szuper játszótér, nagyon modern játékokkal, sószoba, ahol hetente egyszer sóhomokoznak, egyébként diavetítés, "torna", sok-sok nevetés. Örömmel, vidáman, boldogan megy a lányunk, nagyon élvezi (bár még csak fél napokat tölt bent), és gyakorlatilag zökkenőmentes volt a beszoktatás. Tejallergiás, minden ételéhez használnak külön alapanyagot, rizs- vagy szójatejet, stb., figyelmesek, mindenről tájékoztatnak.



Én a magánra szavazok, hozzá kell tennem: láttam nagyon jó államit is, csak oda nem vették fel.

2014. ápr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem államiba járt,és szuper gondozók vannak,így imádta.Sajnos egy év után most kivettem,mert alig járt állandóan beteg,de ezt leszámítva minden tökéletes volt.Én nem adnám olyan helyre ahol nem szeretik a gyerekeket.
2014. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ilyen helyre én sem adtam volna anno a lányomat, nagyon kedves gondozonökhöz került a lányom,szeretett oda járni és ez állami bölcsi volt .
2014. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, ezek szerint másnak is voltak hasonló tapasztalatai. Angol ebben a magánbölcsiben is van, de azt mondták, inkább zenés-mondókázós, matek nincs. :) Itt is van sószoba, benne sóhomokozó, és télen akár hetente többször is viszik a gyerekeket. Az államiban is van sószoba, de előre leszögezték, hogy hetente egyszer mehetnek a gyerekek, szigorú időbeosztással, egyszerre max. 5 gyerek fér be, és ott csak ülni lehet. Ja, és ilyenkor már nem üzemel, kizárólag télen, mert ilyenkor már nincsenek légúti megbetegedések. Megjegyzem, minden második gyerek köhög és folyik az orra, de lényeg, hogy sószoba zárva, mert ilyenkor már nincsenek vírusok! Ez a "kocka" gondolkodás az, ami nagyon aggasztó számomra...
2014. ápr. 7. 20:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én máshogy látom, bár az én fiam kisvárosi állami bölcsibe jár. Itt kedvesek a gondozónők, figyelnek rájuk. Természetesen az,hogy 15 gyereknél tartani kell egy kis "szigort", normális!

Én szülőként is belátom,hogy muszáj nekik megszokni,hogy nem 3 óra egy reggeli és nem akkor eszünk, iszunk, amikor eszünkbe jut. Ez így lesz az óvodában, iskolában.

A fiam képes volt elnézelődve eszegetni akár 3/4-ed órát is egy vajas kenyeret. Én meg persze hagytam. Aztán bekerült a bölcsibe és látom,hogy kevesebb idő alatt is megy ez! Nem, nem hajtják őket, több evést végignéztem stikában, viszont nem is engedik őket szaladgálni, nézelődni, ábrándozni evés közben. Akkor enni kell, utána 20 perc múlva,ha akar leülhet ábrándozni a szőnyegre! :)

Ilyen az altatás is! Ahogy én sem, rengeteg anyuka sem tudta elképzelni,hogy a délutáni alvásnál, hogy mennek a kiságyba és alszanak. Az én fiam erre kb. két hét alatt rászokott. Azóta itthon sem kell kergetni ebéd után hétvégén, megy a szobájába az ágyba és 15 perc alatt alszik.

Én többször lesekedtem már a bölcsiben, de más is. Igazából a gondozónők, nem tudják,hogy melyik anyuka mikor jön, és ők kifelé sem nagyon látnak, így nem tudják megjátszani magukat. Ott az van, amit mi is látunk.

Úgy gondolom,hogy az,hogy nagyobb rendet tudnak tartani ott, mint itthon (nem szégyen, elismerem,hogy jóval több mindent csinálhat itthon), nem hiszem,hogy megnyomorítaná a lelkét!

2014. ápr. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!