Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ki milyen tanacsot tud adni?

Ki milyen tanacsot tud adni?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon anyas, egyfolytaban csak velem van,nagyik messze,apa sokat dolgozik....2 eves . Most mar szeretnem szoktatni ovodahoz,vagy bolcsodehez....Sehol sem hagytam meg senkire se. Mas is volt ilyen helyzetben? Hogy ment a beszoktatad? Nagyon nehez ?? :(
2014. jún. 12. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Apránként szoktasd be, ha úgy könnyebbnek érzed, de beszéld meg a bölcsiben (családi napköziben) a gondozókkal, hogy ők hogy látják a legjobbnak :)

Nálunk egyébként nekem volt nehéz, a kisfiam nagyon élvezi :)

2014. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy nagyon fontos szabály van csak, hogy akard beszoktatni ! Lássa rajtad a gyerek, hogy támogatod abban, hogy ő oda jár, milyen jó neki, erősíted. Ha a kételkedést (mint a kérdésedből is kitűnik) látja, akkor kínkeserves lesz a beszoktatás. Vidd nyílt napra, nézzetek be az ottani életbe. Próbálj közvetlen és felszabadult lenni, mert akkor ő is olyan lesz és gyorsabban, könnyebben fog menni minden. Attól, hogy erősen kötődik nem feltétlen fog elzárkózni a közösségtől sem, de minden javarészt rajtad áll.
2014. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor apának szabadnapja van, lépj le 1-2 órára otthonról. Nálunk is csak napi 1 órát tud találkozni a gyerekkel és szombaton is dolgozik legtöbbször. Ebben az egy órában mindig csak a gyerekkel foglalkozik, fél óra játék, aztán vacsi, fürdés alvás. Vasárnap pedig elviszi játszótérre, sétálni 2-3 órára (visznek pokrócot, piknikeznek stb...) fizetős programokra amúgy se futná. Amikor a nagyik meglátogatnak, akár ha csak évente egyszer is, akkor is bízd rájuk kicsit, küld le őket együtt a játszótérre. Hozzánk is nagyon ritkán jönnek, én akkor a háttérbe vonulok, és hagyom őket együtt játszani. Szerintem az a pár óra is jobb mint a semmi.
2014. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy van,ahogy előttem írták. Ha látja rajtad a gyerek, hogy te is akarod, simán fog menni a beszoktatás!!

Egy gondozónő

2014. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!