Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek lenne rá igény...

Szerintetek lenne rá igény hogy egy bölcsis gondozónő beszélje a jelnyelvet?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
mármint a baba jelbeszédre gondolsz, vagy a siket-némák jelbeszédére? baba jelbeszédre már én is gondoltam, hogy meg kéne tanulni... :) másikra csak akkor lenne igény, ha speciális bölcsiben szeretnél dolgozni... szerintem.. :) (szintén bölcsis gondozónő)
2014. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok bölcsis gondozó, teljesen más a szakmám, de megtanultam pár éve a jelbeszédet. A munkahelyemen naponta találkozom olyan emberekkel, akiknek nagy segítség, ha valaki érti is, amit akarnak "mondani" vagy megszeretnének venni.

Kereskedelemben dolgozom, de irodában. Minimum egyszer tuti lehívnak az eladótérbe, hogy tolmácsoljam, amit a vevő szeretne.

Pár dolgot már megtanultak a kollégáim is.


De egy bölcsődés gyereknek, aki csak így tud kommunikálni, speciális bölcsődére és oktatási helyre van szüksége.

Tehát, nem látnám nagy értelmét, ha a egy egészséges közösségben lévő gondozónő tanulná meg.

2014. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, Amerikáról hallottam, hogy általánosan használják bölcsikben a jelelést.

Mi jelelünk a fiunkkal, igaz, nem sok jelet vezettünk be, de azt mind használja. Próbálja használni idegenekkel is, nem értik. Nem lesz bölcsis, de ha lenne, örülnék, ha a gondozó vevő lenne rá. 15 hónapos, még csak pár szót mond, de a jelekkel könnyen kommunikál.

2014. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. A "rendes" jelbeszédre gondoltam nem a babásra. És aki írtad hogy megtanultad tőled kérdezném, hogy mennyi ideig tartott?
2014. okt. 7. 20:59
 5/13 anonim ***** válasza:

2 vagyok:


Egy év volt a képzés és vizsgáztam is belőle.

Volt rendes tankkönyvünk is (mai napig megvan).

2014. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen

Amúgy most felkeltettétek az érdeklődésemet a babás jelnyevvel kapcsolatban is. :)

2014. okt. 8. 17:34
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


itt rendelhetsz könyvet+dvd-t hozzá ha gondolod :)

2014. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én szeretem, jó dolog. És sokmindent át lehet venni a normál jelnyelvekből is, csak ugye a babáknak egyszerű jelek kellenek, amiket meg is tudnak csinálni.
2014. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. okt. 9. 21:08
 10/13 anonim válasza:

Szia Mindenkinek! :-)

Kiváló téma, engem is régóta foglalkoztat a dolog, csak a környezetem egy része, furán néz rám az ilyen ötleteim és kívánságaim miatt.

Ha ti ezeket már tanultátok, biztosan tudtok válaszolni nekem arra, hogy ez a nyelvrendszer nemzetközi?

Tehát külföldön is megértik?


Volt ez a DVD-s könyves felvetés is. Abból mennyire lehet elsajátítani?


És mennyi befektetett idő+munka kell hozzá?

..tudom, hogy ez egyedi, de kiknek mik a tapasztalatai?

:-)


Régóta foglalkoztat a dolog és végül is miért ne?

Még jól jöhet, pláne, hogy egészségügyi területen dolgozok.

Milyen jó lenne, ha el tudnák egyedül is magyarázni adott esetben, hogy mi a problémájuk!

..mert azt hiszem nem lehet éppen egyszerű boldogulniuk a világban és lehet, hogy így másokra kényszerülnek, ami pedig elég kiszolgáltatott helyzetet teremthet és az érzés sem lehet valami felemelő!


Előre is köszönöm a válaszokat!

Szép napot Mindenkinek!

2014. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!