Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek lenne rá igény...

Szerintetek lenne rá igény hogy egy bölcsis gondozónő beszélje a jelnyelvet?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 12:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok Mindenkinek.

10/10-esnek, utolsónak válaszolom: engem is foglalkoztatott, fel is buzdultam, mert nem messze van a hely, ahol jelnyelvet lehet tanulni. bementem megkérdezni - ez kb. 2 éve volt - akkor azt mondták, 4 modul van, ezek egymásra épülnek és egy modul 30 ezer ft, azaz mire elvégzi az ember a 4-et, az 120 ezer ft.

Megkérdeztem: erre nincs semmilyen támogatás, sehol nem segítik, ha az ember egy ilyent elvégez? Azt mondták, nem, azaz kemlnyen ki kell fizetnia 120 ezret. ÉÉÉÉÉs mikor rákérdeztem, hogy ez legalább ennyi pénzért nemzetközi-e? akkor azt a választ kaptam, hogy NEM! (ekkora hüleséget - az esernyőt tuti mindenhol megértik, ha azt mutatom, hogy szára van, meg egy nagy ernyő, búra, stb. - na jó, lehet, hogy napernyőnek is hiszik :D)


A következőt találtam most Neked:


A1 szint: 50 óra – 1 tanfolyami csoportban végezhető el

A2 szint: 120 óra – 2 tanfolyami csoportban végezhető el

A2/1 tanfolyami csoport 60 óra

A2/2 tanfolyami csoport 60 óra

B1 szint: 150 óra – 3 tanfolyami csoportban végezhető el

B1/1 tanfolyami csoport 50 óra

B1/2 tanfolyami csoport 50 óra

B1/3 tanfolyami csoport 50 óra


A B1 szint elvégzése után lehetőség van jelnyelvi tolmácsnak jelentkezni. A tolmácsképzés egy OKJ szakmai képzés, mely 1000 órában végezhető el


További infókat a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) honlapján találhatsz

2014. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Találtam egy másik oldalt, ott ez van:

A1, minimumszint tanfolyam



A képzés 2014. november 18-án indul.


Az órákat kedden és csütörtökön biztosítjuk 17:00 – 20:15 között .


Mennyibe fog kerülni a képzés?


A képzés teljes összege: 30.000Ft (40 óra)

A jegyzet költsége: 5000 Ft

A vizsgadíj: 5.000 Ft

2014. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Biztos, hogy nem nemzetközi, de azért nem, mert minden országnak van saját jelnyelve. Ugyanis ugyanúgy kód, mint egy hangzó nyelv, nem elmutogatja a dolgokat (nem is sok mindent lehetne, meg nagyon lassítaná a kommunikációt).


Szerintem mondjuk mindenkinek hasznos lenne, én is szeretnék majd tanulni (gyógypedagógus leszek, de nem hallássérültek területén), nálunk az egyetemen lehet két féléven keresztül. Mondjuk simán el tudok képzelni olyat is, hogy szülőkkel tudsz így kommunikálni (akár siket szülő, halló gyerek kombinációban). Ha a gyerek siket, akkor többségi oktatási rendszerben kétnyelvű lesz (szájról olvasással pl.), de nyilván bölcsis korban ez főleg nem fejlett... ha otthon tanult jelnyelvet, akkor azt bölcsire már tudja olyan szinten, mint egy halló gyerek a hangzó nyelvet, tehát az alapokat ilyen gyerekekkel is tudnád használni.

Szerintem minél többet beszélünk jelnyelvet, annál jobb, meg pl. engem nagyon érdekel is :)

2014. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!