Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beíratnád a gyerekedet a...

Beíratnád a gyerekedet a "saját" bölcsödédbe?

Figyelt kérdés
Állami bölcsöde igazgatói posztját pályáztam meg,ami sikerült is.Nemsokára kezdhetek.A lányomat viszont bölcsibe kell adjam.Ti beíratnátok a "saját" bölcsitekbe?
2014. okt. 14. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem, a munka és a szülőség legyen elválasztva, én így gondolom.
2014. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
ha csak ott lenne hely akkor igen.
2014. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy oda írtanám,miért íratnám máshova.A gyereknek is biztonság érzetet fog adni,és legalább tudod,hogy tuti jól fognak bánni vele.
2014. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül, hát persze.
2014. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

persze, ha lenne ilyen lehetőség akkor mindenképpen.

csak tudd szétválasztani, hogy a te gyerekednek ne akarj több figyelmet a gondozóktól, vagyis a beosztottjaidtól.

2014. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. (Gondolom nem a gondozója leszel, hanem az irodában ülsz?)
2014. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Mennyire tudsz pártatlan maradni? Milyen sokszor találkoznál vele napközben? Megteheted, hogy másik bölcsibe irasd?

Sok-sok kérdést kellene átgondolni ahhoz, hogy döntésre juss! A többi szülő rossz szemmel nézné, hogy ott van a gyerek, és akarva-akaratlanul is kivételeznének vele. A másik oldalról viszont, ha nem oda iratod, akkor jön a kérdés, hogy mi nem jó a bölcsiben, hogy a te gyereked "jobbat" érdemel.

Igazából itt nincs jó döntés a te szemszöbedből (akár szülőként, akár igazgatóként goldolsz bele a szituba).

A gyerek szempontjából szerintem viszont az lenne a jó, ha nem oda járna, mert Ő még nem érti meg, hogy különbséget kell tenni a veled való érintkezésben otthon és bölcsi között. Nem tartogathatod, amikor Ő akarja, hiába vagy ott, nem csak Vele kell foglalkoznod, stb.


Ahol én lakok az egyik nevelő unokája jár a saját csoportjába, és persze soha nincs fegyelmezve rendesen. Hááát... Gondolhatod mi a vélemény a szülők között :(

2014. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem a gondozója leszek.Igazgató leszek,nagyrészt az irodába intézem a dolgokat,illetve eljárok a városba intézkedni.

Először azt mondtuk a férjemmel,hogy naná,persze,hogy akkor oda fog járni....de mostmár nem tudom.Mert vajon,hogy értelmezné,hogy látja ott anyát,de mégse anya,mert nem ölelem,nem puszilom,nem lesz olyan,hogy velem lehet.

Ami természetes hisz én magam is szeretném elválasztani a munkát és a családot,de őt ez hogy érintené?

Amugy nem kicsi már (22 hónapos),de akkor is.

Tanácstalan vagyok... :/

2014. okt. 14. 15:20
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
simán oda íratnám.
2014. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
87%

Bölcsim van, kolléganőm odajáratta hozzánk a picurkáját. Utólag azt mondja, rossz döntés volt, mert senki másra nem tudott figyelni, a saját gyerekének meg nem volt szíve azt mondani, hogy most anya más gyerekkel foglalkozik. Ahogy azt is nehéz volt látni, hogy a gyereke esetleg zokogva áll a büntiben, mert rosszalkodásért odaküldte egy másik gondozónő. Jogosnak találta, de ettől még szívszaggató látni.


Tehát ő egyértelműen máshogy döntött volna, de ő gondozója volt a gyerekének. Ha te az irodában leszel, és biztosan nem fogtok találkozni, csak akkor ajánlom!

2014. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!