Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi az a "tünet", amikor már...

Mi az a "tünet", amikor már nem viszitek bölcsibe?

Figyelt kérdés

Hőemelkedés, folyó orr, köhögés?

Kicsit tartok tőle, ha nem "komoly", az orvos esetleg ki sem ír vele.


2014. nov. 1. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Hőemelkedéssel már nem... Nálunk azzal haza is küldték a gyereket, ha észrevették, hogy hőemelkedése van.


Folyó orr, köhögés.. azzal nem. Illetve én akkor már otthon tartottam, ha zöldes színű anyag folyt az orrából...


Tudom szörnyen hangzik, én ha tehettem volna, minden orrfolyással otthon tartottam volna, mert a bölcsiben nem jeleskedtek a gondozónők a gyerek orrának kifújásában.

2014. nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha teheted, nem dolgozol, vagy van nagyszülő aki vigyáz rá, akkor orrfolyással, köhögéssel se vidd közösségbe a beteg gyereket, hiszen a náthavírus is fertőz, csak sajnos sok szülő még mindig abban a tévhitben él, hogy "Á, ez CSAK megfázás, nem beteg a gyerek".
2014. nov. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Kedves 1s a gnők nem tudják a gyerek orrát kifújni, azt csak a gyerek tudja kifújni, ők csak megtörölni tudják, gondolom azt meg is tették ha "másért nem", akkor a látvány miatt.Én láttam olyan szülőt is aki reggel vitte a gnőnek az orrszívót...azt gondolta, hogy 12 gyerek mellett a gnőnek csak arra van ideje, hogy az ő gyereke orrát szívja, ő otthon nem csinálta az egyszem gyerekkel. A többiben igazad van.
2014. nov. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Láz, hányás, hasmenés. Ha nagyon erősen folyik az orra (fél óránként szívni kell), akkor sem viszem. Mondjuk a CsaNában, ahová a lányom jár, leszívják az orrát, ha nagyon muszáj, de semmiképpen sem óránkánt (legfeljebb egyszer vagy kétszer).
2014. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hőemelkedés, folyó orr, köhögés?


Ezekkel nem viszem. A hőemelkedésből könnyen lehet láz, szóval ilyenkor marad itthon.

2014. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én viszem, ha hőemelkedése van, ha nem zöldes-sárgás az orrváladéka, ha köhög. Egyedül nevelem a két gyerekemet, szüleim 100 km-re, édesapának valahogy mindig határidős munkája van. Ha kimaradok a munkahelyemről, rövid időn belül nem lenne munkahelyem. Bölcsikezdéskor rákérdeztem ezekre a tünetekre, s a két tündéri, állami gondozónéni azt mondta, hogy ha nem lázas, nem zöldes-sárgás, hozhatom. Lehet, hogy valakinek ez már felelőtlenség (a saját és a többi gyerekkel szemben is), de sajnos nem tudom máshogy megoldani. Bébiszittere, szomszéd nénire nem telik.
2014. nov. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hőemelkedéssel, lázzal, vagy rosszabbal nem viszem. Ha vízszerűen folyik az orra vagy kicsit köhög, viszem, mert azt mondta a dokink, hogy ez a fogzástól is van.
2014. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hőemelkedés, láz, hasmenés. Ilyenkor már nem viszem, de ha folyik az orra, vagy köhög, akkor igen. Most is köhögős egy kicsit, de nem tudok itthon lenni vele. Két hete már hiányoztunk a kéz-láb-száj szindróma miatt, akkor a főnök azt mondta, hogy év végéig már nincs szabi + táppénz, mert felmondólevél jár mellé. Azért van bölcsiben mert muszáj dolgozni, és NEM tudom megoldani a napközbeni elhelyezését. Ja, egyébként mióta bölcsis (szept. eleje óta), azóta folyamatosan taknyos, kb. 1 hét volt mikor nem folyt az orra. Törölni nálunk sem törlik (olyan sűrűn), de ha raknak zsebkendőt a fiam zsebébe, ő megtörli magának. Fújni nem tudja egyedül, de legalább letörli ami kifolyik.
2014. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És nem küldik haza?hogy nem lehet ott?
2022. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!