Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis gondok, mit tennétek...

Bölcsis gondok, mit tennétek ebben a helyzetben? Kivegyem, ne vegyem?

Figyelt kérdés
Dióhéjban: Szeptembertől oviba megy már. Egészen addig semmi gond nem volt, amíg nem kaptak új gondozó nénit, aki már több alkalommal beszélt velem borzasztó modortalan és goromba stílusban. A legutóbbi viszont minden eddigin túltett. Így indított, hogy ő nem tilthatja ki a gyereket, és hiába az orvosi igazolás, egész nap köhögött és folyt az orra, nem teszi a szája elé. Egyébként allergiás a gyerek, mióta jó idő van, egyfolytában ez megy, hol jobban, hol kevésbé, kapott már rá gyógyszert is. Az a gondom ezzel, hogy ez a nő egyszerűen nem képes normális hangnemben beszélni velem. Ha emberi módon elmondta volna, hogy úgy látja, jobb lenne otthon tartani, természetesen elfogadom, és nem viszem. Másik, hogy ha annyira borzasztó állapotban van a gyerek, miért nem hívnak fel, hogy menjek érte, mert így nem jó neki se, meg a többieknek se. Ezt is abszolút elfogadom, volt már ilyen a másik gyerekemmel az oviban, szaladtam érte, semmi rossz érzésem nem volt. Hogy lépjek tovább? Beszéljek ezzel a gondozó nénivel, hogy ha személyes problémája van, akkor is próbálja meg ezeket félretenni vagy forduljak egyből a vezetőhöz? Ha a vezetőt megkeresem, kérjem ki a véleményét, vagy egyszerűen csak vegyem ki? (Meg kell azt egyébként indokolni?)Nem tudom, mit vétettem egyébként, mindig ügyelek arra, hogy udvarias legyen még a gyerek is. Vagy az "zavarja", hogy a fiam az élénkebb, mozgékonyabb gyerekek közé tartozik, és oda kell rá figyelni, plusz még a kisebbel otthon vagyok. Elnézést, ha kicsit zavaros lett, nagyon ideges vagyok. Mit tanácsoltok?
2015. ápr. 28. 17:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Dolgozom itthon, határidőre ráadásul. Mellette nagyon nehéz volt, mert unatkozott és sírt, hogy a tesója mehet oviba, neki miért nem lehet.
2015. ápr. 28. 19:00
 12/15 anonim ***** válasza:
37%

az ovónök többsége lusta és bármit megtenne hogy kijebb rúdalja a gyereket negyogy dolgoznia keljen, elkapta öket a ló és mindenért beszolnak a szülönek,

legyél határozott nyugotan közöld vele hogy allegiás ettől senki nem lesz beteg ha látják hogy egy szülő bizonytalan letámadják ne hagyd magad

2015. ápr. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Bölcsis gondozónő sima érettségivel+ okj-s tanfolyammal lehet valaki, ők tehát nem felsőfokú végzettségű pedagógusok mint amilyenek az óvónők, v. a tanítónők. Ezzel nem árt tisztában lenni. Nálunk is volt olyan, akinek a stílusa kifogásolható volt, nemcsak a szülővel, a gyerekekkel is.

Nekem,ha problémám volt akár bölcsibe, oviba, suliba, mindig a következő menet szerint járok el:

Először az adott pedagógussal, gondozóval próbálom megbeszélni a dolgot. Ha nem vezet eredményre, a vezetőhöz fordulok. Ha ez sem,(eddig ilyen nem volt) akkor a következőt teheted a probléma nagyságának megfelelően: felettes szervhez fordulsz, vagy elviszed a gyereket máshová.

Én megpróbálnék beszélni a gondozónővel arról, hogy úgy érzed, személyes problémája van a fiaddal.Ha ettől nem javul, én kivenném, és oviig otthon tartanám, de a kiíratkozásnál mindenképp elmondanám a vezetőnőnek, hogy miért veszem ki. Semmiképp nem tennék ki egy ilyen pici gyereket annak, hogy olyan helyre járjon, ahol nem szeretik. Másik csoportba tenni meg nem érdemes,mire megszokja, jön az ovi.

2015. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Utolsó válaszoló, Pont erre gondoltam, hogy ha legközelebb megyünk, szólok neki, hogy szeretnék vele beszélni, és megkérdezem, mi a problémája valójában, mert ezt a hangnemet nem tűröm el, és ha még egyszer nem megfelelő modorral nyilvánul meg, beszélni fogok a vezetővel és az ő főnökével is.
2015. ápr. 29. 17:59
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem,hogy jön ide az,hogy Okj-s vizsgályuk van a Kisgyermeknevelőknek?Egyébként egyre több a diplomás köztük!
2015. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!