Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mesélnétek nekem a bölcsődei...

Mesélnétek nekem a bölcsődei beszoktatásról? [Bőv. Lent]

Figyelt kérdés

Olyan gyerkőcök beszoktatása érdekelne, aki makacs, önfejű és akaratos is.

A lányomban (19 hós) mind a három tulajdonság megtalálható, bár még nem annyira bontakozott ki.

A makacsság már-már megmutatkozik, főleg, ha valami nem úgy megy, ahogy ő "szeretné".

3. napja tart a beszoktatás, de 1,5 óra után elkezd hisztizni, sírni, ha nem az van, amit ő szeretne.

A gondozónője próbálkozik rendszeresen felvenni vele a kapcsolatot, foglalkozni vele, de nem igazán jött még össze. Inkább elvan magában.

Ma már kint ültem 15-20 percet. Egész jól bírta, a vége felé kereset csak. De, akkor már nagyon sírt.

Megnyugtattam, viszont utána nem volt hajlandó elmenni mellőlem. A gondozónőjével sem foglalkozott, ha kérte, hogy menjen vele, akkor elkezdett hisztizni, dacolni.


Tudnátok adni tippeket, hogy mit tehetnék, hogy könnyebb legyen a dolga a gondozónak?

Mi már nyár eleje óta nem vagyunk együtt, én dolgozom. Tehát nem új dolog részéről, hogy anya nincs mellette non-stop.


Nagyon félek, hogy el lesz hanyagolva, amiért ilyen makacs és önfejű a viselkedése. :(


2015. szept. 3. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy gyerek akkor szokott be, ha teljesen megbizik a gondozójában.


Nálunk a beszoktatás úgy ment hogy az elsö 1 hétben csak 3-4 gyerek volt a gondozonöjével együtt a teremben. 3 napig én is ott voltam, és a gondozónö egyre jobban vitte bele a játékba. 4-ik nap mentem ki egy kicsit, ö is hiányolt és sírdogált is, de azért megnyugodott mikor mentem.

Mivel a csoportban csak 3-4 másik nyugodt gyerek volt így a gondozónönek volt ideje az enyémmel minden mennyiségben foglalkozni, így 1 ´hét alatt össze szoktak, még 1 hét volt, akkor is csak 1-2 órát maradt és így jól beszokott.


Mindenképpen megkellene beszélni a gondozónövel, hogy egy darabig csak vele foglalkozzzon és senki mással. Ez 1-2 órás dolog csak.

2015. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gondozóknak az a feladatuk, hogy bevonják a gyerekeket a játékba, ezt tanulták, nem hiszem, hogy a te lányod lesz az egyetlen, aki kifog rajtuk.

Majd látja, hogy a többi gyerek is ugyanazt csinálja és játszik, eszik, stb, aztán ő is utánozni fogja őket. Vagy mi történik ilyenkor? Megmakacsolja magát, és nem hajlandó semmire? Én bíznék a gondozók tapasztalatában, hogy meg tudják ezt oldani.

A csordaszellem sokat számít, és nálunk is azt mondják, hogy a fiam teljesen máshogy viselkedik, amikor én nem vagyok ott, mint amikor megyek érte. Majd a te lányod is megérti, hogy nem megy semmire a hisztivel.


2 hét még nem mérvadó. Mi lassan szoktattuk be a fiamat, vagy 5 hét eltelt, mire stabilan ott maradt, evett, aludt. Én nem bántam meg, mert így jól érzi magát, volt ideje megérteni, hogy játszik, eszik, és nem hagyom ott.

Ha egyébként szívesen megy, és nem tiltakozik ellene, szerintem nem lesz gond. Közben nekem is volt olyan időszak, amikor azt hittem, hogy ez nem fog menni, de megnyugtattak, hogy teljesen normális a folyamat, és valóban így volt. Az ötödik héttől semmi sírás, szépen megy, eszik, pakol, vannak "barátai", mindenkinek tudja a nevét, tanult egy csomó dolgot, nincs vele semmi gond.

2015. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!