Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek a szülésetekről?

Mesélnétek a szülésetekről?

Figyelt kérdés
Még nem szültem. Néztem interneten videókat, van mai szép, de van ahol sír s végig ordítja az anyuka. Ennyire durva, kibírhatatlan lenne? Melyik a jobb a császár vagy a sima szülés?
2015. júl. 19. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Esete válogatja. Ha horrorsztorit akarsz, nekem olyan van. De komplikációk miatt, maga a szülés nem volt vészes.
2015. júl. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem indították, burokrepesztés, oxitocint. Szinte zárt volt a méhszáj, nem nagyon akart tágulni, hát kézzel rá-rásegítettek. Az oxitocin miatt amúgy is elég erős fájásaim volt, egy idő után már összefüggő, a kézzel tágítás erre csak rátett egy jó nagy lapáttal. A végére persze repedtem kívül-belül.

Nem volt egy leányálom, 2.5 éve volt. Nem nagyon várom, hogy újra szüljek, bár kistesót szeretnénk majd a fiunknak.

2015. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen videók engem is kiborítottak, és elképzelni sem tudtam, hogy milyen fájdalmas dolog lehet ez, ha felnőtt emberek sírva fakadnak.

Az én tapasztalatom szerint ennyire nem fáj, nem éreztem késztetést a jajgatásra szülés közben, és végig azt vártam, mikor jön majd az a nagy fájdalom, amikor ordítani kell.

Őszintén szólva azóta sem tudom, mikor kell ordítani, mert amikor nekem a legjobban fájt, akkor jött ki a gyerek, és akkor végig arra koncentráltam, hogy neki segítsek, így akkor meg nem volt időm ordítani. Meg az fárasztó is, tehát végeredményben felesleges.

Nagyon fáj, de egyáltalán nem kibírhatatlan. Hülye példa, de friss az élmény: szerintem az sokkal jobban fájna, ha a zselével épített körmödet nem engednék kihúzni az uv alól, amikor érzed, hogy éget. (Nem tudom, van-e ilyen tapasztalatod, ha nincs, próbáld ki: na a szülés nem fáj annyira! :D)

Ez a császár vs. természetes szülés csak vitát generál, senki nem tudja előre, melyik a jobb, mert ha könnyű szülés, kicsi gyerek, akkor a sima, minden más esetben a császár, de mivel senki nem lát a jövőbe, így ezt előre eldönteni csak neked ill. az orvosnak lehet.

2015. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem felfogás kérdése

valaki nem fogadja el a fájdalmat, ő és a baba oyankor jobban is szenved

van, akiben meg van egy "ősbizalom" és inkább a babát bíztatja magában és nyugodt, nem aggódik a fájdalomtól.


nagyon sok minden pszichétől is függ, amivel többet lehet segíteni, vagy rontani a helyzeten, mint gondolnánk.


"szerintem az sokkal jobban fájna, ha a zselével épített körmödet nem engednék kihúzni az uv alól, amikor érzed, hogy éget. ("

szerintem itt a manikűrös vmit rosszul csinál...

2015. júl. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Bocsánat az offért, de akkor minden manikűrös rosszul csinálja, mert ez konkrétan mindenhol és mindenkinek fáj, ha neked nem, akkor nincsenek idegvégződések a körmöd alatt.
2015. júl. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Spontàn, gyors, beavatkozàsmentes de fàjt bizony. Nem ordìtottam, csak nagamban szidtam a vilàgot.
2015. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csodálatos, beavatkozás mentes, természetes, igazi fájdalmas beavatás, a legjobb dolog, ami történhetett velem.Nem ordítottam, nem sírtam.... valami különös köd szállt az agyamba, végig eufórikus hangulatban voltam. Most azonnal vállalnám újra.
2015. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem minden műkörömépítő zselé éget, attól függ mennyi kötésgyorsító anyag van benne. Elgyengített, szétreszelt, papírvékony körmöt viszont iszonyosan tud égetni, ez tény. Bocsánat kedves kérdező, nem bírtam magammal. Egyébként engem is nagyon foglalkoztat a dolog. :) A videók alapján a császártól jobban iszonyodom.... 12hkm :)
2015. júl. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!