Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy néz ki a gyakorlatban a...

Hogy néz ki a gyakorlatban a beszoktatás?

Figyelt kérdés
Tehát mennyi ideig van bent első/második/sokadik napon, és ebből mennyit tölt bent vele a szülő?
2015. szept. 12. 21:55
 1/8 anonim válasza:
Először behozza a szülő pár órára a bölcsibe úgy hogy ő is ott marad vele.Ez megtörténik 1x vagy 2x.Utána hagyja ott a picit első önálló napon még nem kell aludni ha nem megy,(azért megpróbáljuk ha kéri a szülő) akkor a szülő úgy jön érte,hogy előbb jön az altatás elején és megvárja hogy alszik -e a gyerek ha fél órát alszik addig vár ha 2 órát addig.Illik amúgy a szülőnek hozni pár csomag zsepit meg pelust,nyilván váltócipőt és cumisüveget és most nagy divat nálunk a nagy pihe-puha mintás takaró (biztonságot nyújt a gyereknek amíg anya nincs ott)az evéssel is nagyon rugalmasak a gondozók,nem baj ha nem eszik még szépen egyedül mert szinte senki nem az elején.
2015. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk valahogy így volt: 1-2. nap 9-re mentünk, és egy órát maradtunk. 3. nap már úgy mentünk, hogy tudtam, kicsit tovább maradunk, az, hogy én bent leszek vele, vagy sem, az csakis tőle függ. Ezért aztán az udvari játék után bekísértem a csoportba, majd "elköszöntem" és kiültem az előtérbe. Semmi gond nem volt vele, szépen tízóraizott, játszott, meg is ebédelt. Ebéd után hazajöttünk. 4. nap ugyanez, 5. napon mondták, hogy nyugodtan menjek dolgomra, és menjek vissza délre, de úgy készüljek, ha bírja, akkor bent alszik. Bírta.
2015. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkiabálni, de olyan típus, aki bárkivel elvan, aki kedves vele és foglalkoztatja.

A gondozókkal meg lehet olyat beszélni, hogy például a második napon kiülök az előtérbe és ha bármi gond van, akkor szólnak, én pedig fél per alatt ott vagyok?


Persze, ha nem megy jól, akkor bármennyi ideig ott maradok, de a lányomat ismerve le leszek tojva, mert ott lesz a sok játék, a kedves gondozók, a többi gyerek...

(Nekem ez annyiból lenne jó, hogy a beszoktatást követően rögtön vizsgám van és ha az előtérben tudnék tanulni, sokat segítene. Ha kellek, természetesen azonnal eldobom a könyvet és megyek.)

2015. szept. 12. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk első nap 9-10 gyerekkel együtt a csoportszobaban. Második nap 9-10 gyerek egyedül bent, én kint. Ha az alsó nap gond lett volna, akkor második nap is bent lehettem volna. 3. nap reggel 9tol gyerek egyedül bent, anyuka kint, gyereket megprobaljak megebedeltetni. Nálunk ez nagyon jól sikerült, a gyerekem, aki amúgy minimális mennyiséget evett otthon és utalta a borsót, két tányér borsó főzeléket evett meg. Negyedik nap ugyanilyen, 5. nap megprobaljak altatni is. Mondjuk nálunk a környezet eleve ismerős volt, mert a húgom ott gondozonő -nem az ő csoportjába került a gyerek- és sokat jártunk arra látogatóba, a gondozonőt pedig, akihez került ismerte már előtte is.
2015. szept. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Intézményektől függ, hogy mit lehet, és mit nem. Mi a helyi szokás a ti bölcsitekben csak ott tudhatod meg. Ott érdeklődj.
2015. szept. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Èn külföldön élek, itt szerencsére minden 3 év alatti intézménynek kötelezö egy modszeren végig menni. Ezt Berlini módszernek hívják, keress rá a neten.


A lényege hogy a gyerek a gondozóval egy kapcsolatot épít ki, és akkor történik meg a beszoktatás.

elsö 3 nap 1 óra a szülövel együtt. a szülö ül a kanappén, a gondozó fokozatosan közeledik, ahogy a gyerek elfogadja. a csoportban max 3-4 gyerek van ekkor.

ha ez jól megy, akkor 4-ik naopon 10 perces kiülés.

5-ik napon félórás elválás. második héten, pedig ahogy a gyereknek jó.


Akár milyen közvetlen a gyereked, ne sietesd, még ha az látszik, hogy megy neki. A legnagyobb hjiba, hogy azt hiszik, hogy gyorsan megy, de a 3-ik napon a gyerek mikor egyedül marad, nem érzi a gondozójában a biztosnágot és ott fog állni elveszetten. vagy sirni fog, vagy nem, de ha nem sír, még igazán rosszul fogja magát érezni.


Akkor menj ki, ha úgy érzed a gyereked a gondozot elfogadja, és ha elesne, vagy bekakilna akkor a gondozóhoz menne.

A legtöbbször az is baj, hogy az elsö héten lenyügözi öket a sok játék, de mikor tudatosul, hogy anya nincsen ott akkor megint vissza esés van.

2015. szept. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amennyire tudom, ezt a bölcsőde belső szabályzata alapján csinálják, de részleteiben nem tértek ki rá, hogy melyik nap hány óra (meg gondolom gyerekenként is eltér).

Feltételezem, hogy ők szólnak majd, hogy menjek ki vagy jöjjek be és hogy ez mikor történjen.

2015. szept. 13. 06:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt nem is azzal szokott a gond lenni,hogy a gyerek ellegyen pár órát anya nélkül, hanem azzal, amikor rájön,hogy ez állandósult. Mert pár óráig, pár napig még érdekes a dolog, de aztán jön a rádöbbenés,hogy ez minden nap így lesz, ott kell lenni, aludni, stb. Na akkor szokott jönni a sírás! :)
2015. szept. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!