Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kivegyem a bolcsibol vagy ne?

Kivegyem a bolcsibol vagy ne?

Figyelt kérdés
Egy hete adtam bolcsibe a kislanyomat. Itt ugy van, hogy az elso pillanattol ott kellett hagyni egyedul a gyereket. Minden reggel sirt elvalasnal, mint minden gyerek. Mikor mentem utanna, sosem volt probléma, azt mondták csak reggel sir mikor otthagyom. A lanyom viszont mostanaba minden ejjel felsir tobbszor is, es mondja "anya ne menj el". Nem egy anyas tipus, szuletese ota hol velunk hol valamelyik nagymamanal volt, mivel en visszamentem dolgozni. Az elvalassal eddig nem volt gond. Sot! Nem szeretnem tonkretenni a lelket. Hagyjam meg, hogy szokja? Nemsokara jon a testverke, es itthon leszek most, tudok ra vigyazni. Inkabb azert akartam vinni, mert igenyli a gyerekek tarsasagat, itthon sokszor unatkozik. Gondoltam igy meg tanul valamit, nekem sajnos sok idom nem lesz vele foglalkozni, ket gyerekkel egyedul. Apa egy heten ket - harom napot van itthon a munkaja miatt. Mit tegyek?
2015. szept. 28. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ígytuti nem vinném bölcsibe.
2015. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ezekkel a körülményekkel kivenném.
2015. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
:((( Ha a nagyszüleivel jól érezte magát, és ők hajlandóak továbbra is segíteni, akkor kivenném. Ez nem jó neki.
2015. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

A bölcsőde szakmai hozzáértését megkérdőjelezném.


Mi szerencsére nagyon felkészültet fogtunk ki. A gyerek szintén nem anyás, sokat volt másokkal. A vezetővel beszélgettem, mondtam, hogy optimista vagyok, szerintem pikk-pakk be fog szokni.

Mondta, hogy legyen igazam, de szakmai tapasztalat, hogy a legönállóbb, flexibilisebb gyereknél is eltörhet a mécses.

EZÉRT első nap pár órát voltunk, mindent nekünk kellett csinálni a gyerekkel, a gondozók figyelték, hogy milyen nevelési stílussal állunk hozzá (hogy később ők is ehhez igazodjanak). Második nap már ebédre is marad, de még mindig szülővel. Itt már előfordulhat, hogy 10-20 percre kiküldenek és nézik a gyerek reakcióját, a szülőt pedig vissza tudják hívni, ha gond van (előtérben várakozás).


Így lassanként emelik mind az ott tartózkodás idejét, mind a szülő hiányát.

De a két hetes beszoktatást mindenképp javasolták, kivéve, ha tényleg teljesen zökkenőmentes, akkor egy hét is elég lehet.


Tehát a beszoktatásra mindenképp szükség lenne. A bölcsődéből azért venném ki, mert ez önmagában komoly szakmai felkészületlenséget jelez. Keress másik bölcsődét, ahol nincs ilyen probléma.


Én nagyon lazán állok a gyerekhez, soha nem volt úgy nevelve, hogy a fenekemben van, lakáson belül fél órára is eltűnhetek gond nélkül.

De egy teljesen új helyen, ahol rengeteg inger éri (síró gyerekek, hangoskodás, minden ismeretlen) ELSŐ nap egyedül hagyni - ez nagyon nem jó. MINIMUM 4-5 nap kell, aztán ha a gyerek jól veszi az akadályokat, akkor utána már ott lehet hagyni egész napra.

2015. szept. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én eddig azt hittem rendelet szabályozza a beszoktatás körülményeit és mindenhol fokozatosan növelik az anya hiányának idejét...


valami nagyon nem stimmel kérdező esetében..

lehet jelenteni is lehetne az önkormányzat felé, vagy az illetékes osztálynak

2015. szept. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nincs masik bolcsi a kozelben?

Itt biztos nem hagynam, de szerintem jobb egy jo bolcsi, mint a nagymamak.

2015. szept. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!