Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Meddig lesz ez még így?...

Meddig lesz ez még így? Nagyon dühítő, ez komolyan normális?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hete jár bölcsibe, ebből összesen kettőt ment, ez a hét a harmadik hete, mert hiányzott sokat betegség miatt. Először egy hét után vittem vissza egészségesen, 2 nap múlva hazajött betegen, újabb egy hetet hiányzott, most visszavittem megint egészségesen (antibiotikum kúra után, tele vitaminnal) most meg köhög és folyik az orra. Komolyan nem értem!!! Akinek beteg a gyereke miért viszi bölcsibe??? Soha nem fogunk meggyógyulni? Nagyon dühít ez az egész, így sosem fogok tudni dolgozni...

2015. okt. 8. 19:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem lesz jobb, sőt. Látod, itt is az az álláspont, hogy kis orrfolyás köhögés mellett simán viszik a gyereket. Pedig a köhögés és orrfolyás fertőz, mert az minimum vírus. A nátha is vírus, tehát fertőző. Ha egy kicsit figyelnének az emberek egy más gyerekére, nem lenne ennyi betegség. Tudom, le fognak pontozni, de nem érdekel, én már nem tudok toleráns lenni senkivel a tavalyi év után. Nem érdekel senki kínja és munkahelye, azt a szülőt sem érdekli az enyém, aki befertőzi a gyerekemet.
2015. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem "egy más" hanem "egymás" gyerekére.
2015. okt. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

kedves UTolsó válaszoló!


Kérlek, tájékozódj jobban, mielőtt dühöngsz. Bármelyik gyermekorvosa megmondja neked, ha eddig nem tette, hogy a köhögés csak tünet, és egy-másfél-két hétig is fennállhat még azután, hogy az orvos már teljesen egészségesnek nyilvánítja a gyereket, és igazolást ad arról, hogy visszamehet közösségbe. Senki nem azt írta itt, hogy lázas, beteg gyereket kell vinni. A lehetséges szövődmények miatt felelőtlenség is lenne, mert amit pár nap alatt ki lehetne még kúrálni otthon, az, ha még jön rá egy fertőzés, vagy akár csak a pihenés hiány amiatt is, több hetes betegséggé fajulhat.


De amiről itt szó volt, az az orrfolyás és a köhögés, még csak nem is a nátha (mivel a nátha valóban egy vírusos betegség, és sokkal több orrfolyásnál és köhécselésnél, lázzal, de legalább hőemelkedéssel jár, és orr_dugulással_, rekedtséggel, torokfájással, stb.)


És az is igaz, amit sokan leírtak, hogy a vírusos betegségek kifejezetten már a tünetek megjelenése előtt fertőznek, úgyhogy hiába haragszol az egész világra, ha a te gyereked beteg lesz - amit egyébként nyilván sajnálok -, nincs az a szülő, aki már előre tudná, hogy mikor kell otthon tartania a gyerekét. Sőt, többet mondok, ha a Tiéd annyit volt beteg szegény, nagy eséllyel ő is megfertőzött már pár másik gyermeket, mire jöttek a tünetek és te otthon tartottad. (Egyébként te mindig megvárod, amíg már semmi tünet nincs? Akkor három hetet is otthon szoktál maradni a kicsiddel egy nátha után?)


De még egyszer, amikor már csak a köhögés marad vissza egy betegség után, meg némi átlátszó orrfolyás, akkor az már nem fertőz, és a gyerekorvos is visszaengedi a közösségbe a gyerekeket.

2015. okt. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy nálunk úgy volt, hogy 5 hónapon át egy-két hetet járt bölcsibe a fiam, majd egy-két hetet nem. Márciusban kezdte a bölcsit, szeptember volt az első hónap, hogy egy napot sem hiányzott, illetve azóta sem. Pedig az orrfolyós időszak már elkezdődött, a gondozónénik is elég érdekesen öltöztetik fel a gyerekeket néha kintre (nehezen igazodnak a változékony időjáráshoz, bent már durván fűtenek, oda elég egy egészen vékony nadrág és rövid ujjú, aztán vagy eszükbe jut kinti nadrágot adni, vagy nem, stb.), de már erősebb. És azt vettem észre, hogy az utóbbi időben, ha el is kapott valamit, sokkal könnyebben, gyorsabban vészelte át, mint mondjuk 5 hónappal ezelőtt.
2015. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem visszamaradó köhögésről beszélek, hanem fulladozva köhögő, taknya-nyála összefolyik állapotban lévő gyerekekről. Nem értem honnan veszed, hogy visszamaradó köhögésre gondoltam, sehol nem írtam ilyet. És igen, haragszom a felelőtlen szülőkre, mert egyértelműen beteg gyereket visznek be a közösségbe, ami után nekem kell otthon maradnom az enyémmel. Mert én nem viszem be a beteg gyereket a saját és más gyerekek érdekében sem. Azt látom, hogy én vagyok a fehér holló sajnos, pedig nem így kellene lennie és sok betegség megelőzhető lenne. És mielőtt megkérdeznéd, de nekem is okoz ez problémát, csak én nem más kárára oldom meg.
2015. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az ilyen beteg gyerekeket viszont a bölcsinek hivatalból nem szabadna fogadnia! Mire valók a szabályok, ha a gondozónők nem tartják és tartatják be? Ilyen esetekben szerintem a gondozónőkkel/vezetővel is kellene beszélni. És ilyen esetben nem csak a mások, de a saját gyerekkel szemben is felelőtlenség, ráadásul nem is ésszerű vinni a gyereket. Ahogy írtam is korábban, lehet, hogy csak három napot kéne otthon maradni vele, és utána gyógyultan vihetné, de ha szövődmények lesznek, mert pihenni sem tud a gyerek, és még rá is szed valami más fertőzést a többiektől, akkor maradhat vele otthon az anyuka három hétig vagy egy hónapig is, sajnos:(


De. Hiszen a felnőttek is betegen mennek be dolgozni! Ugyanezt ők sem gondolják át, hogy elég lenne csak egy napot vagy kettőt otthon maradni, így meg kockáztatnak egy hónapos táppénzt. Én is féltettem mindig a munkahelyemet, és más hátrányai is voltak, ha hiányoztam, durván feltorlódott a munka, stb. De ezt sosem értettem, és ez alapvető butaság.


Viszont most is azt gondolom, hogy így leírás alapján mi nem fogjuk tudni eldönteni, hogy konkrétan a kérdező bölcsijébe valóban beteg gyerekeket visznek-e be, vagy csak meg kell erősödnie kicsit a kislány immunrendszerének...

2015. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én addig maradok itthon a gyerekemmel, amíg kell, ha látom, hogy még nincs jól, akkor nem viszem vissza. Miért is tenném? Azért hogy 2 nap múlva vegyem ki újra? Csak mert sok anyuka játssza ezt nálunk, aztán csodálkozik, hogy "Dehát egészségesen hoztam vissza és újra beteg". A nagy fenét volt az a gyerek egészséges.

Tudom, hogy túl indulatosnak tűnök ebben a kérdésben, de hidd el, ha olyan tavalyi évetek lett volna, mint nekünk, te sem lennél olyan toleráns.

2015. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Beszéltem már nemegyszer a vezetővel (ez egyébként csana, nem bölcsi), számtalanszor elmondták a szülőknek, hogy ne hozzák be a beteg gyereket, hasztalan. Ők csak lázas, hányós, hasmenős gyereket nem vehetnek be, az ilyet ha tapasztalják, haza is küldik. Olyan eset is volt, hogy a szülő begyógyszerezve adta be a gyereket, akiből délre kiment a lázcsillapító, akkor hívták is anyukát, hogy vigye el a gyereket, na de akkorra ugye már befertőzött mindenkit. Elkeserítő.

Én egyébként most 2. hete vagyok megint itthon a fiammal, ebből 1 hét volt a kéz-láb-száj vírus (erről tényleg senki nem tehet), hétfőn visszavittem, kedden elkezdett köhögni és igen, már vettem is ki, hiszen kinek hiányzik egy tüdőgyulladás például.

2015. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A Kérdező esetében még nyilván erősödnie kell a kislány immunrendszerének, ezen mindenki átmegy, csak azért vannak elkerülhető betegségek is egy kis odafigyeléssel. Szép napot nektek, Kérdező, neked pedig több szerencsét, mint ami nekünk volt.
2015. okt. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szeptemberben kezdte tavaly a fiam bölcsit és idén tavaszig alig járt, folyton beteg volt. Pedig vitamint, immunerősítőt, mindent kapott. Hála Istennek, megerősödött!

Amúgy, nálunk is sokszor behozzák a csupa takony, köhögős gyereket, de amíg nem lázas, a bölcsi nem teheti ki. :(

2015. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!