Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok hány fok van a bölcsib...

Nálatok hány fok van a bölcsiben? Normális, hogy (kiscsoportban) 20-21 fokot tartanak (bukóra nyitott ablak ilyenkor), amiben szép lassan áthűl az ember?

Figyelt kérdés

ahogy láttam a kicsiket egy szál rétegben vannak(egy szál leggings, vékony anyagú hosszúujjú(gondolom az alatt meg bodyk)az én gyerekem(első nap)folyamatosan "kékült" a hidegtől(én is fáztam vékony pulóverben..) legközelebb viszek be neki plusz réteg ruhát.


de úgy tudom egy normális szobahúmérséklet az 24 fok..

azt mondták azért van nyitva az ablak, hogy legyen bent levegő.(gondolom a műa. nyílásszárók túlszigetelnek)

az egyik kislánynak folyamatosn folyik az orra, ami nem is vizes hanem gyulladtnak néz ki..(persze ő is lengén öltöztetve..)


mit tehet egy új anyuka? (szerintem lebetegítik így az összes gyermeket..)


2015. nov. 23. 15:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem a 20 foktól és a szellőztetéstől lesznek a gyerekeitek betegek. Ha aggódsz, eszélj a gyerekorvossal, de meg fogja erősíteni, hogy a 24 fok a szellőztetés hiánya ezerszer megnöveli mondjuk egy tüdőgyulladás esélyét.

Nálunk 19-20 fok van, két pici gyerekre és a nagyobb 21 hónap alatt kétszer volt beteg, mindkétszer vírustól 3 napra. A pici 3 hónapos, ő még sosem szerencsére és ők sem overálban vannak itthon természetesen.

2015. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A mi bölcsinkben is 24 fok az átlaghőmérséklet. A legtöbb gyerek rövid ujjúban van, egyedül az én fiamat nem vetkőztetik le. Ő simán bírja a hosszú ujjút 24 fokban, mivel elég fázós, meg a meleghez van szokva. Itthon is 23-24 fokban vagyunk, mert én szintén fázós vagyok, bár ha rajtam múlna, még ennél is melegebb lenne.
2015. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

ma már melegebb volt a bölcsiben...

nem akarok gonoszkodni(meg ugye nem én tudom, mint laikus anyuka..), de a kisebbeknek is szerintem ezért nem megy elaludni, "bebugyolálva" sincsenek, meleg sincs, ami nyugalmat árasztana. elfigyeltem, nyűglődve lefekszik egyikük a kiságyban, takaró persze sehol, pár perc áll és sír, a másik is..


egyetlen gyermek aludt csak 11 hós, csak mert egy helyettes gondozó karjában volt...ugyani tegnap őt sem altatta el senki..

2015. nov. 24. 14:55
 14/16 A kérdező kommentje:
(délelőtti alvásról írtam amikor nyűglődnek a kisebbek)
2015. nov. 24. 14:56
 15/16 anonim ***** válasza:

20 fok van és a kicsim úgy húzza a lóbőrt, hogy csak na.

Nincs bebugyolálva. Pamut body, zokni, nadrág. A takarót nem viseli el, felébred, mert úgy melege van.

2015. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
20-21 fok a normális.
2015. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!