Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miben van a gyermeketek...

Miben van a gyermeketek bölcsiben és hogyan reagálja le az anya ha nem ért egyet a gondozóval, de ők akarnak lenni a "főnök"? már csak a gyerek érdekében sem lenne jó konfronálódni.

Figyelt kérdés

a csoporszobában elég hűvös van nálunk(hiába a 21 fok)

ha 3 body van rajta is, látom, hogy kékül a szája, fázik, de mivel vagy sír, vagy mozog, gondoltam attól valamennyire felmelegszik úgy is, így megbékéltem vele.

erre ma neki áll elég komor fejjel utasítgatni a gondozó, hogy legyek szíves csak 2 réteg ruhát ráadni(miután a pelenkázásról beszélt) és ne legyen leggingsben(szerinte az harisnya)mert olyan mintha nem lenne felöltözve(melegítői szinte nincsenek is amúgy és spórolós időket élünk...)

de szóval ami tényleg beteszi a kaput, azt mondta még, hogy beszélgessek többet a gyerekkel, mert nem figyel arra amit mondanak és a nevére se hallgat..

nos nem elfogultságból, de a gyerekem ha akar odafigyel, utasításokat lazán végrehajt, nevére szinte mindig hallgat, hallatán szmkontaktust azonnal felvesz, ha háttal van meg is fordul..

gondolom a bölcsiben nagyon sok inger éri és a közben vagy nem figyel tényleg a gondozóra rögtön, vagy simán nem akar, ugye gondolom sokaknak ismerős a gyerekktől a "szelektív hallás"..

igazából ez utóbbi már sértő is volt számomra, hogy ne minősítgesse le a gyereket, mert mi lenne ha nagy buta szülőként elhinném és megijednék akár a mentális képességeit illetően, itt aggódhatnék össze vissza a semmiért..

nagyon is sokat mondókázunk(minimum minden pelenkázásnál), énekelek neki(amikor főzök, ő meg hintázik), és akármit csinálunk nem egy néma film..



hogy állnátok ehhez az egészhez?

adjak rá 2 réteg rucit és "csá" ? (mint tudjuk, nem egy vastag ruhaneműk a bodyk...)

legyek bólogató jános és tartsam meg magamnak a véleményem és hallgassa ha legközelebb is alábecsüli a gyereket?(csak mert ugye hiába, akkor is a gyereken csapódna le a konfliktus akaratlanul is)


2016. jan. 12. 21:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ma 6- os válaszoló szerint jártam el.

Mindenkinek köszi.

És mellesleg jelezni fogom hogy a gyerek hallgat a nevére, hamár nekik nem tűnt fel..

2016. jan. 13. 10:25
 12/19 anonim ***** válasza:
Én hosszú ujjú bodyt (1et), meg hosszú ujjú polót ( ilyen pamut féle, c & a-ba le
2016. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszi holnap ez lesz mert levették róla a pulcsit és egy szál bodyban volt...
2016. jan. 13. 13:56
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi. Elküldte a telefon. Szóval c & a-ba lehet venni, de használtan is van. Pl turiba. Alulra pedig 1 nadrágot, ami nem pamut vékony leggings, hanem vastagabb. Vagy bolyhos belsejű mackót. Tennék neki zipzáras felsőt plusszba (nem bolyhos, sima belsejű).

Nem jó, ha alul is sok réteg van, mert nem kényelmes. Sokat ül földön, szorítja, nem hajlik rendesen a lába a térdénél a sok rucitól. Így elég réteges, felül van rajta levehető/ráadható. A dereka nincs kint, mert ott alsó body.

2016. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Na az sem jó. Mondjuk ha melege van a gyereknek, akkor jó, hogy leveszik. Ezt ők látják. Lehet rohangált. Viszont te ismered, mennyire fázós. Meg hány fokhoz van szokva.

Amikor a nagyobbik lányom bekerült az oviba (2,5 évesen), én is mindig gondban voltam. Ne aggódj, belejöttök.

De a gondozókkal ne lény ellenséges, a pici szívhatja meg. De beszélgetni kell velük.

2016. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

csak jelzem, csupa takony a gyerek hétvégére..

pénteken sírós volt azt mondták(100%, hogy fázott)

2016. jan. 17. 08:14
 17/19 A kérdező kommentje:
és attól, hogy a gondozóknak melegük lehet bent, a gyerekeken nincs annyi zsír, ami tartaná a hőt..
2016. jan. 17. 08:15
 18/19 anonim ***** válasza:

Rövid ujjú body rá 1 pulóver és tréning nadrág. Értem, hogy spórolni kell, de ha a gyerek fázik, akkor nem a 3 db body-tól fogja jól érezni magát - egyébként sem tudom, hogy tudsz a gyerekre 3 db bodyt ráadni. Rétegesen kell öltözni, de a 3 réteg body mitől réteges?


Ha a gondozó jelez valamit, azért azt lehet azért annyiban komolyan venném, hogy a védőnőnek/doktornőnek megemlíteném, mert biztos jó szándékból Szólt!

2016. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Alapvető feltétele a "jó bölcsis létnek", hogy anyaként megbízzál a gondozókban, és rájuk merd/tudd bízni a gyereked.

Ha ez a feltétel nincs meg, akkor váltani kell intézményt, mert az nem szül jó vért, ha folyamatosan ellenségeskedés van közted és a gondozók között.

A hidegháborút a végén a gyerek szívja meg. (Bár itt is írta egy gondozó, hogy mindenki gyerekével igyekszik egyformán bánni, de azért a tapasztalat azt mutatja, hogy ez minden igyekezet ellenére sincs mindig így, kiváltképp, ha az adott gondozó nem is törekszik erre...)


Ha meg rájuk tudod bízni, akkor fogadd el, hogy amíg ők vigyáznak rá, addig ők döntenek, hogy hány és mennyi ruha van a gyerekeden.


Sajnos a nátha borítékolva van ebben a téli időben, rengeteg a vírus, olyan mint "megfázás" tulajdonképp nem létezik, csak a köznyelvben ezt használjuk az enyhe lefolyású vírusokra.

2016. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!