Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen kedvezmények vannak 3...

Milyen kedvezmények vannak 3 gyerekre? Igaz, hogy kötelező pl. felvenni őket bölcsödébe?

Figyelt kérdés

Olyan kedvezmények érdekelnek, ahol nem teszik függővé az egy főre jutó keresettől. Az nálunk magas még így is, hogy nem dolgozom és két gyerekkel vagyok itthon, mert várólistás már egy éve, de ha nem veszik be őket, nem tudok visszamenni dolgozni sem. Szeretnénk harmadikat, de később és ha azt sem veszik be bölcsibe, akkor kiesek tuti még 3 évre, akkor inkább most vállaljuk be kis különbséggel. Ezért érdekel a bölcsöde része ennyire.


Azon kívül is leírnátok nekem, hogy milyen fix kedvezmények vannak 3gyerek felett?



2016. jan. 14. 10:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az, hogy mennyi a bevételünk teljesen lényegtelen.

A kérdést azért tettem fel, mert nem tudom kifizetni a 100ezer/hó/gyerek bölcsödét és igen, itt ennyi mindenhol a magánbölcsöde díja.

Ha nem megyek vissza dolgozni, kiesek a szakmámból és akkor valóban nem lesz nagy a bevétel.

Ha nagyon irigykedtek, akkor azzal azért tudok dicsekedni, hogy itthon nagyon keveset keresünk, mind a ketten egyetemet végzett mérnökök vagyunk és igen, nekem nem felel meg a 25ezerért itthon ülés és meg sem engedhetem magunknak.

Vissza kell mennem dolgozni, de úgy nem tudok, ha a gyerekeket nem veszik be bölcsödébe azért, mert nem tagadom le a férjemet és nem tagadom le a keresetünket sem. Egyébként ebben a kerületben ezt csinálják sokan, én nem tettem, szívok is miattuk. Itt nem arról van szó, hogy másnak ennyi sincs, hanem hogy dolgoznom KELL és a harmadik gyerekünk vállalása pl. ettől IS függ. Nem 10+10re kalkulálunk, csak dolgozni szeretnék úgy, hogy az, amit keresek ne a magánbölcsödékbe menjen, hanem a gyerekeimnek.

2016. jan. 14. 21:41
 12/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen kötelező,gyermekvédelmi törvény szerint ha vissza akarsz vagy kell mened akkor te elönyt élvezel igy mindenkép fel kell hogy vegyék .viszont neked meg elkell fogadnod bárhová is veszik fel mondjuk 1 kerületen belül .az én lányom igy jutot anak idején bölcsibe helyhez hogy ő a 3. Gyerekünk vissza mentem dolgozni .
2016. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
70%
Segíteni ugyan a Kérdezőnek nem tudok, de felháborít, hogy azért mert kérdez és nem olyanok a körülményei, mint másnak, azért ennyi beszólást kap. Mi is leszünk vleg hasonló helyzetben, de akkor majd nem ide jövök kérdezni. Kérdezőnek pedig drukkolok, h sikerüljön amit szeretne és kapjon bölcsit a gyereke. Mi egy gyerekre magánbölcsivel oldjuk meg, amit Apuka mhelye fizet, cafetéria. Mert az korlátlan összegben elszámolható (már amekkora keretet a munkáltatója erre a célre ad). Érdemes esetleg ezzel is kalkulálni, ha van rá lehetőség.
2016. jan. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!