Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lenne néhány kérdésem a...

Lenne néhány kérdésem a bölcsödékkel kapcsolatban. Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos vissza kell mennem dolgozni, így bölcsödébe kell adnom a lányomat.

Férjem is, anyós, após is össze-vissza dolgoznak . Nem "ciki" az ha mindennap más szoktatja be, és hozza, viszi? tehát ha én későn végzek de egyik nap anyós, másnap a férjem hamarabb végez, mint én, akkor ugye az menne érte aki hamarabb végez. Ilyenkor nem néz "csúnyán" a gondozónő? Ha én vagy a férjem egy-egy nap nem dolgozunk (férjemnél gyakrabban van ilyen) akkor itthon maradhat velünk, vagy kell akkor is vinni?

Ennivalót nekünk kell vinni, vagy kapnak ott? Mi van akkor ha még valami nincs bevezetve nála (pl. tehéntej)? Tekintettel vannak ilyen dolgokra? Ha addig nem tanul meg önállóan kanállal, villával enni, akkor segítenek, vagy addig mindenképp tanítsam meg? Eddig nem volt órához kötve az evés, akkor eszik, amikor kér. De ha bölcsibe kerül akkor ott ez nem így van. Nem zavarja meg, hogy ha éhes nem ehet, máskor meg kötelező? Vagy van lehetősége jelezni valahogy hogy ő most kér enni/inni? Ha addig nem szokik le a pelenkáról (ez valószínű), akkor átpelenkázzák?


Legjobban azon aggódom, hogy baj lesz, ha nem én szoktatom be, hanem a férjem és az anyósom, illetve hogy olyat adnak neki enni, amit én (még) nem adnék.


Még van pár hónapunk, csak tájékozódás miatt kérdezlek titeket. Természetesen fogok majd beszélni a bölcsödével is, csak tudni akarom merre hány méter, mielőtt odaállítok ezekkel a kérdésekkel.


Köszönöm a válaszokat.


2016. jan. 18. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a picur, hogy se tej se napirwn nincs még?
2016. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most még csak 10 hónapos, mire menne addigra 18 hónapos lenne. A tejet azért írtam, mert újabban csak 2 éves kor fölött ajánlják. Tulajdonképp azt, hogy kell napirend, nem értem. (Vagyis tudom, a közösségbe kerülés miatt kell.) Mert ugye ha pont délben nem éhes, hiába erőltetném, nem enne csak fél egykor. Ha nem álmos, hiába tenném bele a kiságyba, nem aludna.


Tényleg, másik kérdés. Mi van, ha nem alvás időben lesz álmos, vagy nem alszik el alvás időben?

2016. jan. 18. 17:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Sőt igazából nekünk sincs pontosan órához kötött napirendünk, mivel össze-vissza járunk dolgozni (bár én csak nappal, de nem a klasszikus 8-16-ig felállásban). De amióta itthon vagyok vele, azóta próbálok kialakítani valami féle rendet a lányomnál.
2016. jan. 18. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Vagyok, akkor jó, sokkal kisebbnek hittem.

Amiket irtál nem kell tudni a bölcsibe. Szóval nyugi átpelenkázzák, ha kell etetik, öltöztetik. De az ebéd és alvás idő fix.

2016. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar megszokja a bölcsis napirendet. Beszoktatni nálunk csak egy embernek lehetett. Az, hogy ki megy érte, teljesen mindegy, csak valaki menjen. Minden mást megoldanak, nyugi. Tejet, tejtermékeket meg kapnak, hiába nincs 2 éves.
2016. jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

gondozónő vagyok, bölcsinként eltérnek dolgok, így azt tudom csak írni ami nálunk/nálam van.


"Nem "ciki" az ha mindennap más szoktatja be"

egy ember szoktassa be, így is megviseli a gyereket. valaki vegyen ki arra a hétre szabit.


az, hogy aztán mindig más megy érte, az nem baj. az se baj ha nem viszitek be szabadnapotokon, még örülünk is neki, nekik is kell kis anyázás, pihenés :)


ennivalót nem vihetsz be bölcsődébe, csak ha számlát is viszel, pl. torta.

étkezések fix időben vannak, ételszállító időre hozza, hogy melegen kapják az ebét, így ha kérne is, nincs mit kapjon. de egyébként is, ez az ok-okozat, hamar megtanulják :)


kanalazáshoz kap segítséget, de először meg kell próbálnia. pár nap alatt amúgy megtanulnak kanalazni. villa nincs a bölcsikben ;)

ami nincs bevezetve, az be lesz ;) nem tudják kivenni a gondozónők az ételből. nyilván ha nem kap tejet és jelzed akkor nem adnak neki reggelihez, de mondjuk a krumplifőzeléket megkapja ami tejjel van főzve...


igen, átpelenkázzák, az is úgy van mint az étkezés, fix időben van peluscsere, plusz ha kakil :)

2016. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát akkor fix napirend van, és ha minden igaz meg fogja szokni.

Köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 18. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi négyen szoktattuk be, semmi fennakadás nem volt. EGyedül azért szóltak, amikor első nap ketten mentünk be. Mondták, hogy most már mindegy, maradjunk, de a továbbiakban egyszerre egy ember jöjjön csak.

Nem volt semmi gond a beszoktatással, de ugye ez gyerekenként változik.


Az evés/alvás kötöttségét meg fogja szokni. Önmagában az, hogy látja, hogy mások mit csinálnak, arra serkenti, hogy utánozza őket.


A lányom bölcsődéjében például segítenek egymásnak öltözni a gyerekek, tudják melyik cipő kié, odaviszik egymásnak. Ezt annyira megszokta, hogy reggel letette elém a cipőmet, meg az apja elé is az övét.


A pelenkázás rutin, cserélik, alapvető feladata a bölcsődének. Sőt, át is öltöztetik, ha kifolyik valami pelenkából vagy leeszik/leissza magát. Ezért csereruhát szoktak is kérni.


Víz: egy dobozban tartanak kulacsokat, abból bármikor ihatnak, mindenki tudja, hogy melyik kié. Eleinte odaadják neki,de gyorsan megszokják, hogy melyik az övék és azt veszik el, önállóan.


Ha az evésnél próbálkozik azzal, hogy most nem kér, akkor a következő étkezésre lesz annyira éhes, hogy repetázik.

2016. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!