Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért akar alaptalanul "parázt...

Miért akar alaptalanul "paráztatni" a gondozó a gyerekemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

általában több szülő jelenlétében folyamatosan fennhangon többször kiemeli, hogy a gyerek nem figyel ha szólnak neki, nem hallgat a nevére, nem néz az ember szemébe(mintha valami autistáról bezélne...)

holott a gyerek hallgat a nevére már újszülötten is a szemünkbe nézett és csak akkor nem figyel, ha nem akar, ahogy általában a 2 évesek(szakorvosilag, neurológiailag, mindenhogy egészséges)

a másik hogy azt is hangoztatja, hogy nem beszél a gyerek(mintha úristen, de beszélnie kellene már)amúgy mond már szavakat, csak épp bölcsödében nem alkalmazza, hanem a gügyögést utánozza, amit a kisebbek csinálnak mellette(1 évesek, stb)és mindenhol azt olvastam aggódásra 3 éves korban lenne csak oka egy szülőnek.


én nem értem mi baja ennek a gondozónak a gyerekemmel, ill velem, hogy mindenáron olyanokkal traktálna, amitől egy szülő akár meg is ijedhetne, ha mondjuk nem lenne képben.


2016. jan. 30. 21:09
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
*rögeszmés
2016. jan. 30. 21:50
 12/34 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem vedd ki a gyereket onnan, nagyon gyorsan. Jobb lesz a dolgozóknak is, és a többi szülőnek is.
2016. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

hu de nem értesz valamit.

én abszolut nem egy elvakult hisztin vagyok rajta, hogy jaj mit mondanak az én cuki, szép, ügyes, gyerekemről, hanem orvosi szakvéleménnyel ellentétesen győzköd a gondozó és egy "alpári stílusban" fennhangon...

átment?

2016. jan. 30. 22:07
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom autista. Az óvónők jelezték, hogy más, mint a többi gyerek, ki kellene vizsgálni. Én hálás voltam nekik, mert nekem ez az egy gyerekem van, nincs összehasonlítási alapom.

Másfél év alatt lett egy halom papírom (szakemberektől), hogy nincs a gyerekkel semmi gond. Az egyik gyermek pszichiátria főorvosa mondta, hogy ő nem ért az autizmushoz, ma Magyarországon csak nagyon kevés helyen értenek hozzá, oda vigyem a gyereket. És ott egyből megkapta a diagnózist. Nem tragédia, okos, imádnivaló a lányom, csak sokkal jobb lett volna, ha már korábban diagnosztizálják, kaphatott volna fejlesztést...

Én hálás vagyok azért, hogy szóltak, és dühös vagyok azokra a "szakemberekre", akik hozzáértés hiányában hamis illúzióba ringattak.

2016. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
25%
Az mitől alpári, hogy nem suttogva, egy sarokba félrevonva osztja meg veled a gyerekkel kapcsolatos aggodalmait? Az a dolga, ha nem teszi, nem végzi megfelelően a munkáját. És de, a fogalmazásmódod, a problémád, mind-mind azt mutatják, hogy hisztériázol, minden ok nélkül. Átment?
2016. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

14 én nem vagyok szakember, mégis látom ha szólok neki hogy hallgat a nebvére, rám néz stb..


utolsó, ott, hogy eleve nem egyszer mondja el(mintha szerinte nem lenne elég egyszer, ez már eleve sértő..), másik, hogy nem is velem beszél, de muszájnak tartja a másik szülővel megszakítania a beszélgetést, hogy ötödjére is elmondja nekem ugyanazt..(hol akkor ebben a jóindulatú tapasztalatjelzés?)meg kb a csoportban még senki nem beszél(sok a kicsi), nem is értem miért emeli ki.

2016. jan. 30. 22:23
 17/34 anonim ***** válasza:
77%

"Tisztelet a kivételnek, de én még úgy alapvetően okos bölcsis gondozóval nem találkoztam. Lássuk be, hogy aki ennél kicsit többre hivatott, az nem itt fog dolgozni."


azért elég gáz ha egy kisgyerekes ilyet leír szerintem. hány gondozóünővel találkoztál eddig? kettővel? sajnálom, én nem tartom se magamat butának, se a munkatársaimat, se a volt munkatársaimat és állíthatom, ez nem 2 ember :)

azért választjuk ezt a hivatást, mert szeretjük a gyerekeket! én cégvezető voltam a gyerekek előtt, miattuk váltottam olyan szakmát ami mellett nem kell bébiszittert fogadni... :) bocs az offért


kérdező, én a helyedben elvinném hallásvizsgálatra. és nem azért mert paráztatni akarlak én is, meg kiállok a gondozónőtök mellett, távol álljon tőlem, nekem is meredek ez a letámadás, de az tény, hogy amit közölt veled, annak nem sok köze van a neurológiai vizsgálathoz.

én legalábbis mikor ilyet tapasztaltam és sajnos ebben a takonykóros időszakban minden évbe jut, akkor az attól volt, hogy ráhúzódott a gyerkőc fülére a nátha :(

ekkor csökken a hallás, amit nehéz észrevenni, mert hall csak rosszabbul, ráadásul ezek a kicsik remekül tudnak kompenzálni. de közösségbe jobban kibukik.

mondjuk én négyszemközt szoktam beszélni még ilyenről is a szülővel és elmondom, hogy nehezebben hallgat a nevére, többször kell szólni, nem nagyon beszél mostanában, ezért én azt tanácsolnám, hogy menjetek el audiológiára. sajnos igazam szokott lenni, de az a jó, hogy könnyen kezelhető és gyorsan javul :) (persze vannak akik nem viszik és megsértődnek, biztos az olyanok miatt az egyik hozzászóló :()

szóval csak ezért írtam neked, egyébként egyetértek, hogy ilyeneket nem így kéne, az meg, hogy nem beszél, teljesen normális, ne aggódj :)

2016. jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

ha mindenhol(beleértve a házidokit is) kihozzák, hogy negatív a gyerek, mégis hova vigyem...?

itt a gondozó egyedül van a véleményével.

de köszönöm a jóindulatotokat.

2016. jan. 30. 22:45
 19/34 A kérdező kommentje:

a gyerek akkor nem figyel, amikor nem akar.

de mindegy a c tartásból megmaradt csípő eltérés miatt szakemberekhez szoktunk járni, meg fejlesztésre is, majd mondom nekik, hogy tanítsuk meg a gyereknek, hogy ha nem akar is kötelező figyelni..

2016. jan. 30. 22:49
 20/34 anonim ***** válasza:
55%
Hogyha semmilyen választ nem fogadsz el, sem azt, hogy a hallásával van baj, se azt, hogy hisztériázol csak, se azt, hogy másik doki kéne, akkor mégis mi a rákos tüdőlebenynek írtad ki a kérdést? Milyen válaszokat vártál rá, önigazolást, hogy a gondozónő egy szemét g eci, és direkt akarja a gyerekedet ellehetetleníteni? Vagy nem is tényleges kérdés, csak panaszkodni akartál egy sort?
2016. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!