Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért akar alaptalanul "parázt...

Miért akar alaptalanul "paráztatni" a gondozó a gyerekemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

általában több szülő jelenlétében folyamatosan fennhangon többször kiemeli, hogy a gyerek nem figyel ha szólnak neki, nem hallgat a nevére, nem néz az ember szemébe(mintha valami autistáról bezélne...)

holott a gyerek hallgat a nevére már újszülötten is a szemünkbe nézett és csak akkor nem figyel, ha nem akar, ahogy általában a 2 évesek(szakorvosilag, neurológiailag, mindenhogy egészséges)

a másik hogy azt is hangoztatja, hogy nem beszél a gyerek(mintha úristen, de beszélnie kellene már)amúgy mond már szavakat, csak épp bölcsödében nem alkalmazza, hanem a gügyögést utánozza, amit a kisebbek csinálnak mellette(1 évesek, stb)és mindenhol azt olvastam aggódásra 3 éves korban lenne csak oka egy szülőnek.


én nem értem mi baja ennek a gondozónak a gyerekemmel, ill velem, hogy mindenáron olyanokkal traktálna, amitől egy szülő akár meg is ijedhetne, ha mondjuk nem lenne képben.


2016. jan. 30. 21:09
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

hu de ideges vagy

mivel figyel a nevére, miért lenne baj a hallásával?

írtam hogy csak akkor nem figyel, ha nem akar..


azért írtam ide, ami a kérdés, a miértjét akarnám tudni. hogy most unszimpatizálhat velem és akkor utálja a gyerekem és zavarja ha bent van és a gyerekem voltaképp megsínyli e a bölcsit, magyarán, hogy ez a stílus a személyem, vagy gyermekem személye ellen irányulna e, mert nagyon úgy tűnik.

és nem tudom hogy most kezdjek el vele vitázni, mutassak e eredményeket, vagy mit tegyek, mert eddig szinte nem is reagáltam, csak mosolyogva, hogy persze, szelektív a hallásuk a gyerekeknek :) de mivel már megint csak mondja, nem tudom le kéne e reagálnom. meg hogy álljak az egészhez.

2016. jan. 30. 23:08
 22/34 A kérdező kommentje:
szóval kezdjek parázni rajta...?
2016. jan. 30. 23:16
 23/34 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy választ vársz olyan dologra, amiről csk félinformációkat kapunk.


Lehet, hogy neked és a családtagoknak hallgat a nevére, lehet, hogy ott figyel, de ezek szerint közösségben nem ezt tapasztalja, aki vele van egy fél napot.


Más közösségekben: játszóház, ringató, babaúszás vagy akármi... hogyan viselkedik? Milyen, amikor nem vagy vele (vagy más családtag)?


Bocsi, hogy így írom, de két szelektív mutistát ismerek, egyiknél sem volt hajlandó elismerni a szülő csak felső tagozatban! hogy baj van a gyerekkel.

Ezzel nem azt állítom, hogy a gyerek ebben szenved, de én biztos nem mennék el a probléma mellett, hogy már látta szakember...


A második gyerekemről 2 szakember állította újszülött korában, hogy baj van a hallásával, 2 pedig azt, hogy semmi baj.

Szerinted mentünk 5-6. szakemberhez?

2016. jan. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes. ... Nálunk diplomas a gondozonok többsége.... Plusz nem csak kepzettek, intelligensek is...


Az esetleg nem merült fel benned, hogy a gyerek ott úgy viselkedik, ahogy a gondozono mondja? Biztos hallottál már a szelektív mutizmusrol: ilyenkor a gyerek adott helyzetben egyszerűen nem beszél. Lehet, hogy a te gyerekednel is hasonló a helyzet.

2016. jan. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekedet te ismered, ebbe én nem is szeretnék beleokoskodni, mert semmi alapja nem lenne. DE! Az, hogy ilyen jellegű "problémát" egy gondozónő a többi szülő jelenlétében, fennhangon taglal, azt felháborítónak tartom. Ne legyünk álszentek, tudjuk milyenek az emberek. Ennyi alapján már el is könyveli a többi szülő azt a gyereket betegnek, utána már magyarázhatja a Kérdező, hogy semmi baja, az már nem fog az agyukig eljutni. Ki szeretné ezt, úgy őszintén? Személyiségi jogokat már meg sem említem.
2016. jan. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szólnék a gondozónak,ha valamit szeretne mondani a gyerekedről,azt 4szemközt tegye,mert ez csak rátok tartozik.
2016. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
A fejlesztő foglalkozásokon is figyel ha szólnak neki. Direkt nézték ezt első órákon. Nekem van olyan érzésem hogy esetleg amikor a bölcsiben eldob egy játékot akkor szólna rá a gondozó hogy szedje össze és akkor direkt meg se hallja. Ma csalàdtagokkal számtalanszor teszteltük, direkt akkor is amikor el van nagyon mélyülve egy játékban és akkor is azonnal figyel szemkontaktust rögtön felvesz. Ha még egyszer fennhangon közöl valamit akkor fennhangon megkérem higy ha akar valamit 4 szemközt szívesen meghallgatom.
2016. jan. 31. 13:46
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a legjobb megoldás az lenne, ha oda allnal a gondozono elé és megkerned, hogy legközelebb neked mondja el a momdandojat. Ha ezek ellenére se tesz így, hanem továbbra is a többi szülő előtt mondja, akkor lehet menni a bölcsőde vezetohoz.
2016. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

17-es, látod, erről beszélek. :)


Szóval mit is írtam? Hogy ÉN még NEM találkoztam okos gondozóval. Igen, ez lehet puszta véletlen. Lehet, hogy azt jelenti, hogy 1-el találkoztam, lehet, hogy azt, hogy 100-al. Ezt nem tudhatod, nem írtam erről semmit.


Miért veszed magadra? Azt írtam, hogy az összes az?? NEM! Azt írtam csupán, hogy én nem találkoztam még ilyennel. Ez önmagában a szakmát minősíti? Úgy érezted, hogy rólad beszélek? Hát nagyon sajnálom.... Próbálj szöveget értelmezni, nagy segítség lesz.


Az én válaszom EGY VÁLASZ volt EGY TAPASZTALATTAL, ennyi, és semmi több.

2016. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

5 ös válasz engem is megfogott, csak ez a része:


"Nálunk még volt is egy kis alapja, megkésett beszédfejlődés, csak ezt úgy felnagyították, mint a fene. A gyerekemet kiemelték, mindent ráhúztak, semmiben nem segítették. "


valszeg mivel rossz testtartás miatt gyógytornára, fejlesztésre hordom, ezt nagyíthatta fel magában a gondozó, kivetítve a gyerek mentális fejlettségére, magyarán bolhából csinált elefántot.

Szerintem el is hiszi a saját maga kreált "diagnózisát" a gyerekemről...


sokat segített nekem ez a mondat is megérteni a gondozót, hogy benne mik mehetnek végbe aminek eredményeképp ezeket kapom.

2016. febr. 1. 10:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!