Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért akar alaptalanul "parázt...

Miért akar alaptalanul "paráztatni" a gondozó a gyerekemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

általában több szülő jelenlétében folyamatosan fennhangon többször kiemeli, hogy a gyerek nem figyel ha szólnak neki, nem hallgat a nevére, nem néz az ember szemébe(mintha valami autistáról bezélne...)

holott a gyerek hallgat a nevére már újszülötten is a szemünkbe nézett és csak akkor nem figyel, ha nem akar, ahogy általában a 2 évesek(szakorvosilag, neurológiailag, mindenhogy egészséges)

a másik hogy azt is hangoztatja, hogy nem beszél a gyerek(mintha úristen, de beszélnie kellene már)amúgy mond már szavakat, csak épp bölcsödében nem alkalmazza, hanem a gügyögést utánozza, amit a kisebbek csinálnak mellette(1 évesek, stb)és mindenhol azt olvastam aggódásra 3 éves korban lenne csak oka egy szülőnek.


én nem értem mi baja ennek a gondozónak a gyerekemmel, ill velem, hogy mindenáron olyanokkal traktálna, amitől egy szülő akár meg is ijedhetne, ha mondjuk nem lenne képben.


2016. jan. 30. 21:09
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

leegyszerűsítve, szóval szerinte ha gyógytornára, fejlesztésre kell hordani a gyereket, akkor a gyerek biztos le van maradva szellemileg is...

túlképez, túlgondol, rémeket lát.


gyorsan szétnéztem a neten hasonló témákban koncentráció, figyelemzavarok, hiperaktivitás, autizmus, egyik sem húzható rá a gyerekemre.

plusz itt is találtam valamit, akinek a gyermeke pláne nem figyel a nevére, és lám mennyire eltérő válaszok attól amiket én kapok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2016. febr. 1. 10:19
 32/34 anonim ***** válasza:
H a rákezd megint vond félre és mond meg neki hogy legközelebb négyszemközt beszéljétek meg ezt.És azt is hogy igen mondta már ne fogadjon így minden nap.ITT szóban megemlíteném a vizsgálatok eredményeit.A hallásvizsgálat nem rossz ötlet szerintem.Úgyis ajánlott évente megismételni.A gondozónőket minősítő szülők pedig miért viszik bölcsibe a gyereküket ha a gondozók buták?Nagy felelőtlenség ez részükről.Mindnek felsőfokú végzettsége van nem tanfolyamocskára jártak ahogy itt egy válaszoló írta.Ők sem egyformák van közöttük ilyen is olyan is.
2016. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, én írtam azt, hogy még nem találkoztam okossal közölük. Nem válaszolom meg még egyszer, mert egyszer már leírtam, és baromira unom, ha folyamatosan el kell mondanom újra és újra valamit,azért mert mások nem tudnak szöveget értelmezni. A 29-es válaszban ott van a válaszom a Te hozzászólásodra is.


Hogy miért vittem bölcsibe? Mert ezt nem tudtam előtte. Agyaltam is, hogy kiveszem, de egy év volt az egész, a fiam sokat volt beteg, mire leesett, hogy ez egy szörnyű hely, addigra kb. vége is lett. A tesót nem fogom vinni, soha többet bölcsi. Az ovit imádjuk, partnerek, jó óvónők, értik a dolgukat, szuper hely.


Azt ugye megengeditek, hogy mint írtam, lehessen egy önálló véleményem, és azt le is írhassam egy névtelen oldalon nevek nélkül, kihangsúlyozva, hogy ez egy tapasztalat, semmi több? Mert ezt végig megtettem, és tudom, hogy a világ sokszínű, másnak lehet más tapasztalata, nekem mégis ez volt.

2016. febr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes választ.


Én úgy gondolom, hogy a gondozónő, akár jó szakember, akár kevésbé az, abban mindenképpen súlyosan hibázik, hogy más szülő előtt beszél a gyermekeddel kapcsolatos tapasztalatairól. Ezen nincs mit menteni egyszerűen. Illetlenség, tapintatlanság, indiszkréció. és a legnagyobb gond az, hogy ezzel a közlésóddal eleve ellenállást és negatív érzéseket kelt az érintett anyukában, vagyis a kérdezőben. Ha ugyanis épp egy másik anyukával beszél, tőle elfordulva mintegy a kérdezőnek odakiabálja a fent említett dolgokat, akkor a kérdezőnek nem sok esélye van visszakérdezni a részletekre (mások előtt talán nem is akar annyira), a fokozatokra. stb.


Ami a konkrét észrevételeket illeti, ezekre viszont jó figyelni. Persze az nagyon jó, ha szervi oka nincs ezeknek. De jó tudni, hogy a gyerek közösségben kicsit másképp viselkedik, mint otthon. A két évest az egy évesekkel persze butaság összehasonlítani, de valószínűleg a gondozónő kétévesekből is többet látott, mint az anyuka, és többet látta őket közösségben. Tehát az észrevételeit én eszemben tartanám, ennyi, és nyitott szemmel járnék.


Egyébként az én fiam is egészen másképp viselkedett a bölcsiben az első 5 hónapban, mint itthon. Nem volt beszédes, stb. 5 hónap kellett neki ahhoz, hogy teljesen és tökéletesen feloldódjon és otthon érezze magát a bölcsiben, na, azóta le se lehet lőni, csak bírjanak vele a gondozónők. TEhát nála tényleg életkori és egyéb oka volt akkor a más viselkedésnek, de ha ez megmaradt volna, akkor én is inkább jó néven vettem volna, ha felhívják rá a figyelmemet. Hiszen azt, hogy közösségben milyen a gyerek, mi értelemszerűen nem látjuk (pl. a Vadasban is egy hétig közösségben figyelik meg a gyerekeket a diagnózis előtt, nem véletlenül).


De ismétlem, mert szerintem sarkalatos pont, hogy ezeket az észrevételeket úgy kell megfogalmazni és olyan módon kell közölni az anyával, hogy legyen esélye legalább feltételezni a segítő szándékot, és ez nem lehet az, hogy más szülővel bezsélgetve odavet néhány megjegyzést (ha pedig tényleg szakember lenne, akkor nem csak ismételgetné ugyanazt sokszor, hanem megoldási javaslatai is lennének, ha más nem, akkor arról, hogy hová fordulhat az anyuka).

2016. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!