Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért néznek rám csúnyán, ha...

Miért néznek rám csúnyán, ha 8 hónapos várandósként szoktatom be két éves gyermekemet a bölcsibe?

Figyelt kérdés
2016. aug. 23. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
45%
Másfél évesen beadtad. És akkor még tényleg nem lehet az hogy szocializálódnia kell meg egyebek. Csak simán lusta vagy foglalkozni veled. Még ott is altatod, nehogy véletlenül azzal is neked legyen gondod. Jó logika, most bölcsi, aztán egész napos ovi, majd gondolom napközibe is be fogod adni, hatodik osztálytól meg koliba, hogy minél kevesebbet legyen láb alatt. Ilyen az anyák mintapéldánya, valóban büszke lehetsz magadra. És akkor mit fogsz mondani a gyerekednek ha megkérdezi mással miért törődnek a szülei?
2016. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
24%

Úgy gondolod, hogy 3tól például 9-fél 10ig nem tudok vele törődni? Szinte szánalmas amiket írsz. Én megértem, hogy mindent máshogyan látunk, de te meg azt hidd el, hogy a gyerekem nem szorul sem más, sem a te sajnálatodra. :) Hiszem, hogy jobb élete van minden téren mint az átlagnak ;) Mert szerintem egy ANYÁNAK rengeteg dolga van/lehet az otthoni munkán kívül is. De persze van aki ezt képtelen megérteni (veled ellentétben én nem ítélkezem!)


Szerintem az anyaság nem itt kezdődik! Tény, hogy könnyebb nekem, de neki is. Vannak dolgok amiket el kell intéznem és van amiket nem lenne muszáj, de azért, hogy minden rendben menjen érdemes. És így nincs bűntudatom, mert tudom, hogy jó helyen van, foglalkoznak vele és amikor hazajön akkor én foglalkozok vele. Miért annyira zavaró ez? Nem csak egy módon lehet valaki jó anya. Nem csak az a jó anya, aki hurcolja magával a gyereket mindenhova mondván, hogy "Én jó anya vagyok. Magamnak szültem a gyereket, nem adom be bölcsibe!" Ahelyett, hogy elintézné, amit el kell, "terpeszkedne" egy kicsit otthon, kipihenné magát és teljes türelemmel és nyugalommal tudná tölteni a nap többi részét a gyerekkel. Nem! Sok anyának ez "sok"! Helyette azt sem tudja hova rohanjon, mit hogyan csináljon, ez az oldalon sír, kiabál a gyerekkel, stb...


Lehet, hogy ez valakit zavar, valakinek fáj vagy csak szimplán nem hiszi el, de én amit a gyerekemmel töltök minden percet élvezek és nem esik nehezemre az együtt töltött idő, nem úgy mint sok anyának, aki teljesen "kivan"...

2016. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
63%
Hát, ha téged nem zavar hogy egy qvázi vadidegen több időt tölt a te gyerekeddel, mint a saját anyja, akkor hajrá. Csak nem értem, miért szültél gyereket ha lusta vagy foglalkozni vele? Mert ugyebár a "nehézségeket" mint etetés, altatás, megoldják a bölcsiben, neked csak a gyereknevelés kényelmes része jut. És ne mond, hogy te minőségibb időt töltesz a gyerekeddel, abban a pár órában, mint én egész nap, mert ez nem igaz. Mire felkel már kitakarítok, így egész nap róla szól. Olyan hamar elszalad ez a pár év, mikor még én vagyok neki a legfontosabb, nem akarom elszalasztani. Bár ezt te nem érted, gondolom, hisz neked pont az a lényeg, hogy minél kevesebb ideig legyen veled. Ismerek pár ilyen nőt, aztán csodálkoznak, hogy kiskamaszként a gyerek már nem akar velük időt tölteni, nem értik mi a baj. Egyszerűen, a gyerek nincs ahhoz szokva hogy bármikor számíthat az anyjára. De ha neked ez a jó, csináld, majd pár év múlva is meghallgatnám a véleményed. Azért egy másfél évest lepasszolni a saját kényelmed miatt..a szüleid, környezeted mit szól az érdekes "gyereknevelési" stílusodhoz? És nem, nem vagyok ősanya, fog menni három évesen oviba, mert én megyek vissza dolgozni, tehát nem hiszem hogy nincs élet gyerek nélkül, de az túlzás amit te csinálsz, hogy egy közintézménnyel nevelteted a gyereked.
2016. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
24%

Annyira vicces vagy! Komolyan azt hiszed, hogy ezen múlik a dolog? Ennyire naiv emberrel szerencsére a "valóságban" kevésszer van dolgom!

Engem anyukám pont ennyi idősen adott be egy "közintézménybe". Gondolhatod mennyire megviselt... Egy tragédia volt. Én onnan eredeztetek mindenféle lelki és fizikális, vélt és valós, múltbeli és jövőbeli bajomat. Idegen emberrel lenni "egész nap"??? Őrülete. (Bár érdekelne, hogy akivel napi szinten vagy az hogyan lehet idegen :) )

Persze ezt nem mondom komolyan! Az anyámmal mintakapcsolatom van. Nekem kimaradt a lázadás az életemből, szófogadó voltam. Mégsem volt hiányom SEMMIBEN! Véleményem szerint, ha egy anya szeret, akkor fél óra alatt képes a szeretet akkora kifejezésére amire másik anyának egy nap sem elég. Természetesen ez most így ki van sarkítva. Nem gondolom, hogy fél óra elég egy anyából egy napra, ezt csak mint észrevételt leírtam.


Tisztázzunk valamit! Te szuper jó anya lehetsz. Gondolom alig alszol vagy pedig egy parányi lakásban éltek, ha a takarítást rendszeresen meg tudod így oldani. Mert én a rendszerességről beszélek. Én halandó emberként nem tudok 3-4kor kelni, hogy végezzek CSAK a takarítással és utána tegyem a dolgomat + foglalkozzak a gyerekkel. Megtehetném, hogy fizetek takarítónőt, de nem látom okát, mivel más dolgom is van ezen felül.


Még egy dolog. Hogy is van vele többet egy "idegen". 9re viszem reggel. Délig eltelik 3 óra. Majd lefektetik őket 2 órára. (Ezt én nem számolom mivel rendesen alszik, az hogy kivel teljes mértékben lényegtelen nem kell mást bemagyarázni) Utána 3ra ott vagyok ami + 1 óra egy "idegennel". Szóval kb 4 órát van lényegében távol tőlem. 3tól 9-fél 10ig velem van, ami nem is tudom, de nekem legalább 6 óra. Ennyit erről! Legalább tudnád, hogy miről beszélsz, te "zsenimami".


Az, hogy 4 órát- az ő szemszögéből- mással tölt (nem idegennel!), neki nem okoz károkat és a kapcsolatunknak sem. De nekem rengeteg segítség. Lehet így fogalmazni, hogy lepasszolom. Mindegy hogy minek nevezed. A lényeg az, hogy ő addig játszik, barátkozik, fejlődik (!), olyan élményeket gyűjt, amik én nem tudok neki ilyen formában megadni (hiába rohangálnék a férjemmel, akkor sem élné meg azt, hogy milyen gyerekek társaságában). Aztán persze jöhetnek az élmények velem is. Egy tiszta, rendezett házba megyünk haza, ahol kész a kaja és nem utolsó sorban egy nyugodt anyához jön haza, akivel a délutánját és az estéjét töltheti.


Azt akartam még elmondani, hogy egészen biztos, hogy érett a bölcsire, mivel sír utánam reggelenként (nem órákat!) Ez azt jelenti, hogy már meg tud különböztetni az idegenektől, tudja hogy hozzám tartozik. És ezen pár óra egy napon nem változtat.


Az én gyerekem bátran állítom, hogy boldog és kiegyensúlyozott gyerek. Azt nem tudom, hogy a jövőben milyen lesz. (Ne feledd, hogy a sajátodról sem tudhatod!)

De az a fontos, hogy MOST jó neki. Érzi, hogy én is jól vagyok, nyugodt vagyok és ő is az. Szerintem ennél nincsen jobb. Szerinted? :)

2016. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim válasza:
29%

Olvasva az utolsó hozzászólásolat #44-es a család érdekeit, valamint a gyermek fejlődését, -tovább megyek- kiegyensúlyozottságát tartja szem előtt.

#43-as pedig egy pedagógiailag és pszichológiailag meghaladott tradíciónak akar megfelelni.

Van az a mondás: "A kevesebb több"

(Ez nem csak a gyermekkel történő foglalkozásra, de a munkára is igaz.)


Egy kérdés #43-hoz:

-Háromévesen, amikor idegenek közé küldöd a gyermekedet, hogy aztán egész nap játszhasson, okosodhasson a korosztályával, rendszeresek lesznek a napjai, és ráadásul hozzáértő szakemberek foglalkoznak vele, akkor Te rossz anya vagy?

(Mert már a bölcsiben is ez történik.)


OFF. Van egy olyan érzésem, hogy néhány anya inkcizíciós eszköznek tartja a bölcsödét. ON.

2016. aug. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
53%

A szomszédunk 3 gyerekes család anya,nem hisz a bölcsiben,de még az oviban sem.Állandóan nyomatja ezeket a mártíranya,szuper anya dumákat,miközben én hallom a túlsó falról,hogy állandóan ordít,üvölt a gyerekivel,minden szarnak lehordja őket.De azért tervezik a negyediket...

Majd hogy ki a jó anya,meg ki nem,azt kb meg lehet kérdezni a 20 éves gyerektől,látatlanba azt hiszem ne ítéljünk meg senkit amiatt,hogy bölcsibe adja a gyerekét.Nem mondom,hogy a bölcsi feltétlen szükséges dolog,de azt sem hogy rossz,pláne ha az ember körültekintően választ.

Akinek más életcélja sincs mint potyogtatni a gyerekeket,akinek olyan szar munkája van,hogy öröm neki 3 évet otthon lenni,az elhiszem,hogy nem adja bölcsibe.

Én ezt nem tehettem volna meg,de legalább a munkámmal biztos jövőt teremtek a gyereknek,és az együtt töltött időben élményeket kap (tehát nem a játszótéren csövelünk) vannak fontosabb dolgok is az életben és szerencsére a gyereknevelés nem merül ki az első 3 évben,csak ezt a sok köpködő gyeses unatkozó anyuka elfelejti.

2016. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
45%
45ös, bölcsődében még nincs igazi foglalkozás, a gyerekek elvannak egymás mellett, de kifejezett, konkrét fejlesztés nincs. A gondozónők azzal vannak elfoglalva, hogy megtanítsák azokat a dolgokat a gyerekeknek, amiket a szülőknek kellene(evés, ivás, öltözködés, szobatisztaság). Csak, mivel sok szülőnek kényelmesebb, hogy míg ő otthon van, más neveli a gyerekét, így nincs kimondott idő a valódi foglalkozások lebonyolítására. Néha, hetente egyszer-egyszer belefér mondókázás, zenélés, de kb ennyi. Én jobban érzem magam attól, hogy az ÉN gyerekemnek ÉN adhatom meg az élményeket, bármikor odabújhat hozzám, ha elesik vagy szüksége van rám, mert aztán három évesen már úgyis elkezd szocializálódni. És látom, hogy az enyém sokkal kiegyensúlyozottabb, mint a bölcsis kortársai, mert tudja, hogy rám bármikor számíthat. Ez nem azt jelenti, hogy nem megyünk sehova. Minden nap van játszótér/játszóház, heti kétszer zenés foglalkozás, heti kétszer úszás, járunk állatsimogatóba, a parkba. És meglepő, de én nem ordibálok állandóan a gyerekemmel, sőt, azt is meg tudom számolni, hányszor emeltem fel a hangom. Mi szeretünk együtt lenni, nekem ő a legfontosabb, és csak azért lepődök meg mindig ilyen kérdésnél, mert nekem furcsa, hogy valakinek nem a gyereke érdeke az első.
2016. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
55%

Azért, mert rosszat teszel a gyerekeddel, amikor a testvére érkezésekor kidobod a családból!


Önző anya!

2016. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
43%
57%os! Nagyon jó, hogy úgy gondolod, hogy te jobban szereted a gyerekedet. De ezt nem tudhatod és egy ilyen döntésből ez nem is fog kiderülni. De aranyos, hogy te ezt hiszed...
2016. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim válasza:
35%
Szia, Ne foglalkozz velük. Nem lehet mindenkinek megfelelni! Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá.
2016. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!