Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért néznek rám csúnyán, ha...

Miért néznek rám csúnyán, ha 8 hónapos várandósként szoktatom be két éves gyermekemet a bölcsibe?

Figyelt kérdés
2016. aug. 23. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
12%
Jól van sz*r anyák vagyunk. Én is meg a kérdező is! De sebaj, ti majd jól csináljátok ;) :D
2016. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
68%

"Mert ahova én írattam van/volt hely."


Az, hogy akkor volt hely, nem azt jelenti, hogy azóta se küldtek el senkit helyhiány miatt, amit többek között az okoz, hogy te is foglalsz a gyerekednek egy férőhelyet, holott otthon lehetnél vele simán.


És még ha tegyük fel, van is hely hosszú távon, tehát tényleg senkit sem kell elküldeni, akkor is: ha bejár egy gyerek a bölcsibe, nyilván sokkal többe kerül az államnak, mint ha nem járna be, mert nem csak az a költség, hogy létrehozni egy férőhelyet, hanem az is, hogy fenntartani. Ez a te gyereked esetében kidobott pénz az országnak akkor is, ha a te családod is fizet adót. Sokkal jobb helye is lenne, mint azt támogatni, hogy te a gyerek lepasszolásával járhass műkörmöshöz.

2016. aug. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
Huuu én másfél évesen tervezem a másodikat bölcsibe vinni,mert nekem a nagyal már sok volt itthon. Ö két és fél évesen ment,de én mentem dolgozni. Most lassan négy lesz,télem végig beteg volt,itthon volt velem. Ég és föld volt a viselkedése,meg most is hogy mamánál van e vagy itthon. Én nem is tudom kielégíteni már,úgy lefoglalni,mert kis lakásbam élünk. És itt drága a játszóház,na meg nem telik heti öt mindenféle foglalkozásra. A játszóteret meg utálom és ennyi. Én napi 10órát jártam dolgozni,mig bölcsibe volt. Ha a pici nem lesz ilyen,mint a nagy,akkor nem fog menni bölcsibe viszont hamar. Bár mi harmadikat is tervezünk,ha nem dolgozom,nem adom be. Itt be se veszik munkáltatói nélkül.Most 34hetes várandós vagyok és a nagy megy oviba,mert szereti. Nekem is könnyebb nyilván,főleg mivel állandó HánYingerem van még most is. De anyós óvónő,ő is azt mondja,a bölcsi korai 1,5 évesen,de az ovi szükséges már nagyon. A lányom egyszer sem sirt soha se bölcsinél,se ovinál. Talán a másfél év alatt,mióta közösségbe jár,max 5x és minden alkalom egy jó hosszú kimaradás után volt.
2016. aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim válasza:
12%

Nem olvastam vegig az passes valaszt, mert as kiverte a biztositekot, hogy eszitek a kérdező húsát, mert ugy fogalmazott, hogy "be vagyok jelentve"

Miért egyből arra kell gondolni hogy papíron dolgozik csak?

Persze nekem is ez jutott először eszembe, de gondoljatok mar végig: a férje kifizet havi tobb tízezer forintot hogy legyen munkáltatói igazolása? Nem hiszem!

Sokkal inkább: a kérdezőnek van megfelelő végzettsége a tevékenység végzéséhez. Ez esetben a felelősség is az övé, ha beüt a krach mert ő nem tudta felügyelni megfelelően a munkát. Például. De lehet 1000 más oka is.

Persze a kérdező felelőssége.

A kérdésre felelve szerintem is azért néznek rám furán, mert lepasszolod a nagyobbat.

2016. aug. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsibe egy olyan igazolás kellett,hogy a munkáltató vállalja,hogy ettől és ettől az időponttól foglalkoztatni kíván,pecsét,aláírás.

Na már most pont emiatt az ismeretségi körömben rengeteg kamu dolgozó anyuka volt,mert elég volt találni egy havert akinek van vállalkozása,és írt egyet.Ezt mondjuk a bölcsiben megmondták,hogy kiszűrni nem tudják,de nem is kell,mert ott a papír,és pont.De a kamu munkáltató is mondhatja,hogy bocs,meggondoltam magam,és ennyi.Na meg a kutya sem ellenőrzi.Az is kérdés,mennyire érdekli ez a bölcsiben dolgozókat,mert ha érdekelné,akkor az ilyen anyukáknak a gyerekét simán kirúgnák arra hivatkozva hogy terhes nem dolgozik,de mégsem teszik.Mégsem csak a dolgozó szülőknek van a bölcsi hm?

Csak azért,hogy a gyerek bölcsibe járjon nem fog 100 ezer járulékot fizetni,ez tuti.

2016. aug. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!