Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Más is vitte ezért bölcsibe a...

Más is vitte ezért bölcsibe a gyerekét?

Figyelt kérdés
Se a rokonságban, se baratok között nincs olyan akinek lenne ilyen korú gyereke. Így sajnos elég ingerszegények szerintem a napok. Játszóházba járunk jobb híján minden héten, most még játszótér is kiesett. Imádja a gyerekeket, barátságos, nyitott 1,5 éves. Hangsúlyozom hogy csak az ő érdekében vinném bölcsibe, szerencsére nincsenek anyagi okok. Őszintén szólva rettegek, hogy ha itthon maradunk 3 évig akkor olyan zárkózottá válik mint amilyen én voltam. Anyukám nem vitt bölcsibe, kettesben voltunk végig, utálta a játszóteret így sose mentünk. Emiatt féltem az emberektől, kb 16 éves voktam amikor el mertem menni először boltba egyedül.. Nem akarom hogy olyan legyen mint amilyen én voltam.
2017. jan. 25. 08:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
20%
Nem hinnem hogy pusztan attol hogy nem jar bolcsibe zarkozott lesz. De reszben en is a gyerektarsasag miatt adtam bolcsibe. Keves voltam neki, jatszoteren sem lehet egesz nap lenni. Hamar beszokott es szerette sőt még kicsit önállóbb is lett. Viszont sokat lett beteg nyilván a közösségben több a baci mint a játszótéren, de az oviba már alig betegszik le. Sőt nálunk az oviba nem volt beszoktatás így jó volt hogy nem volt új számára hogy majd délután megyek érte. Nelegyen lelkiismeretfurdalásod hogy bölcsibeadod.
2017. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Ha nen muszáj, ne add be. Még te vagy a legfontosabb neki, egy biztos pont. Inkább keress baba-mama klubot, ha jó idő lesz mehettek játszótérre.
2017. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%
2017. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha nem vinném lehet sok új es érdekes ingertol fosztanám meg. Sajnos a nyitottsággal még mindig vannak gondjaim, én vagyok magam ellensége, a gyereket lehet hátráltatnám. Nem tudok orákig a játszótéren lenni..jól belém nevelték, csak miatta megyek lekuzdve az ellenérzéseimet. Ha zárkózott, félénk lenne aki szeret csak úgy setalni hogy nem jön szembe senki akkor meg se próbálnám a dolgot. De teljesen az ellentétem szerencsére :)
2017. jan. 25. 13:19
 15/21 anonim ***** válasza:
72%

Ennél hülyébb okot nem is tudnék rá. Olvasgass egy kis fejlődéslélektant!

Nem igénye akkor se ha belemagyarázod.

2017. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, 3 éves koráig az elsődleges szocializációs színtér a család. Járjatok többször játszóházba, más programokra, neki elsősorban rád van még szüksége, pici még. Különben is, a legtöbb helyen be se veszik ha te nem dolgozol.
2017. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%
Hidd már el, ha többen is mondjuj, elsősorba rád és a családra van szüksége, azt az egy órát meg ki lehet bírni a játszótéren... Oké, jót tenne neki, ha gyerekek közt lenne, de az is jót tenne ha idegenekre bíznád etetés, altatás stb. tudod mennyi nehézség lenne? Sokan kényszerből adják be, de örülnének ha otthon lehetnének vele...
2017. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
"Új és érdekes inger" anya otthagyja egy rakás idegen között, ezután nen anya altat, nincs ott, ha hozzá akar bújni, ez inkább ilyesztő mint érdekes...ha nem muszáj, miért tennéd ki ennek?
2017. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
31%

Szia,nálunk is ez a helyzet,bár van a kisfiammal egyidős baba a családban.

Ő szeptember óta jár bölcsibe és nagyon szereti,sokkal nyitottabb lett általa.

Én mindenképp vinném a helyedben,akár heti 2-3 alkalommal ha többször nem is.

Így legalább az ovis csoportba is könnyebben fog majd beilleszkedni.:)

2017. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló helyzet volt, ráadásul egyedül is neveltem a fiam. Nem volt rajta kívül egyetlen gyerek sem a családban, sem a baráti társaságban, de még a lakókörnyezetben sem voltak vele egykorú gyerekek.

Nem emiatt ment bölcsibe, hanem mert dolgozni mentem kétéves korában.


De tapasztalatból mondom, a bölcsi ehhez kevés. Nem úgy fog más gyerekekhez hozzászokni, ha beadod egy intézménybe, és kész. Évek óta látom a fiamon, hogy pont az hiányzott volna neki, hogy én vigyem őt közösségbe, úgy szocializálódjon, hogy én is ott vagyok vele az elején még. Neki ilyen sosem volt, nem volt olyan gyerektársasága, ahol gyerekek ÉS szülők együtt voltak jelen. Hiába van gyerekek között kétéves kora óta, ez mindig csak intézményi szinten történt.


Úgyhogy a kicsivel már máshogy csinálom, egy éves, most sincs több gyerek a családban, se a baráti társaságban (a fene se érti, tíz év alatt nem született egy se a többieknek), viszont járunk programokra. Neked is ezt ajánlom, főleg, hogy otthon vagy még te is, menjetek baba-mama klubba, baba tornára, van egy csomó minden, amit ki lehet próbálni, zenés foglalkozások, vagy mozgásos foglalkozások, úszás, stb. Így látna téged másokkal kommunikálni, kapcsolatot teremteni, és te is ott lennél, amikor ő másokkal kapcsolatba lép. Tanulni kell ám ezt is :)

2017. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!