Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi 1,5 évesen, mert...

Bölcsi 1,5 évesen, mert üresedés lesz egy jó munkahelyen?

Figyelt kérdés

Legszívesebben nem adnám bölcsibe, de a férjem és minden családtag szerint 2 éves korában menjek vissza dolgozni - pedig anyagilag nem szorulunk rá. Csak ugye a több pénz jobb meg ne otthon üljek bla bla..


Beletörődtem, hogy ok, régi hely 6 órában is felvenne, majd megyek.

De nemrég kerestek, hogy szeptemberben lesz hely ott, ahol mindig is szerettem volna dolgozni, duplaannyit kapnék, értelmes szakmai munka nem irodai robot mint a mostani.

Csak akkor 4 hónap múlva 8 órás munka mellett hogy fogja kibírni egész nap a bölcsit? :(

Ha az elején betegeskedni fog, próbaidő alatt nem lenne szerencsés eljönni.. de akkor hogy lehet megoldani? A férjem sokat utazik, ha épp nem lesz itthon csak én tudok a gyerekkel lenni.



2017. máj. 2. 21:59
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Amíg kicsi a gyerek tényleg jó lenne 6 órás munka, az új helyen nem tudom, alkalmaznának-e így.

Egy ismerősöm ott dolgozik vezető beosztásban, ő mondta hogy egy kolléga nyugdíjba megy, szívesen beajánl a helyére.

Nyilván alapesetben nem kisgyerekes anyát alkalmaznának, tehát "csókos" alkalmazottként is nem tudom mennyire lenne nyerő dolog a 6 órás munka kérése, gyakori táppénz.

Majd még beszélek vele, többet most nem mondott, lehet ő se tud.


A régebbi munkám addig tényleg jó lenne, amíg a gyerek bölcsis.

Sajnos 6 órában nagyon keveset keresnék, az ottani munkamorált ismerve valószínűleg a 6 órás munkakörben is ugyanazt és ugyanannyit akarnának velem végeztetni, mint 8 órában.

Bölcsi után pedig nekiláthatnék új munkának nézni - csak hát sajnos itt gyerek nélkül se találtam semmi jobbat, gyerekkel szerintem még nehezebb lesz.


Anyós szintén dolgozik, talán 1 órával hamarabb el tudna menni a gyerekért.

Após jobban ráér, de ő meg nem valami nagy bébiszitter, nem tudom, talán a bölcsiben nagyobb biztonságban van a gyerek.

Megoldás lehet, hogy anyukám most vidéken lakik, nyugdíjas, őt beköltöztetni és egész nap ráérne gyerekre vigyázni. Csak az ottani házából itt nem igazán futja semmire.

2017. máj. 3. 14:21
 32/33 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel az lesz a baj, hogy egy új munkahelyen nem fogják tolerálni azt, hogy a közösségbe beadott gyereked törvényszerűen folyamatosan össze fog szedni valamit, ami miatt neked otthon kell maradni vele. Ez némelyik gyereknél hónapokba is telik, mikor bekerül bölcsibe/oviba és megszokja a szervezete, hogy mikkel találkozik. A normális téli/tavaszi betegségekről nem is beszélve, amiket meg már nem azért kap majd el, mert újdonság a szervezetének a közösség a maga flórájával, hanem azért, mert össze lesz zárva egésznap egy csoport gyerekkel, akik hozzák-viszik az influenzát, hányós-fosós vírust, mikor minek van szezonja ugye.
2017. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Azért nem törvényszerű, hogy beteg lesz. Nekem mindkettő bölcsis lett 2 éves kora körül és nem voltak betegesebbek, mint itthon (kb. 4 havonta volt pár nap kihagyás).
2017. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!